1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: obawy i pytania
amberka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-10, 15:32   Temat: obawy i pytania
witajcie

Ja mam bardzo podobne odczucia jak Ty Ksywka.
Moja mama rowniez zachorowala na raka pluc i po czterech miesiacach zmarla, a palenie rzucila juz w 1992 r. Niestety wczesniej palila przez 25 lat, ale nie wiem czy akurat jej rak mial zwiazek z paleniem.

Moja mama rowniez bardzo dbala o zdrowie i w zwiazku z tym objawy, ktore sugerowaly raka byly ignorowane. Nigdy bym nie pomyslala, ze mamy rumien, ktory co jakis czas pojawial sie na jej twarzy -wszystko zaczelo sie cztery lata przed diagnoza-byl najprawdopodobniej zespolem paranowotworowym DRP.
Mama od prawie dwoch lat strasznie sie pocila i szybko meczyla. Ale nigdy nie myslalam, ze to cos powaznego. Mama w pazdzierniku skonczyla 70 lat i bylam swiecie przekonana, iz jej potliwosc i zmeczenie sa najzwyczajniej oznaka starzenia sie.
Bo kto mogl przypuszczac, ze u niepalacej kobiety, dbajacej o zdrowie mogl rozwinac sie tak zlosliwy rak? Nadmieniam, ze w mamy rodzinie nigdy nie bylo przypadkow raka.

Mam 32 lata. Nigdy nie palilam, ale strach przed rakiem pluc jest bardzo duzy-zwlaszcza , ze ta choroba rokuje tak bardzo zle i nie sadze , ze szybko sie to zmieni.
Pocieszajace sa slowa DSS, iz rak ten rzadko dotyka mlode osoby. Byc moze za 20-30 lat kiedy ryzyko wystapienia choroby bedzie duze, medycyna bedzie miala znacznie wiecej do zaoferowania niz obecnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group