1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-27, 22:57   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Marzenko, wyrazy współczucia ... ::rose::
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-20, 12:26   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Marzenko, wiesz że ciężko mi jest tutaj coś doradzić, by nie zaszkodzić mamie bardziej niż pomóc, najlepiej byłoby się skontaktować z lekarzem - choćby POZ - z wynikiem TK.
Nie wiem ile mama bierze tego Apapu - max. dawka dobowa to 4 g, także do tej granicy można dość bezpiecznie podawać paracetamol. Ibuprom, Ketonal, Naproxen to NLPZ (niesteroidowe leki p/zapalne) i to jeszcze z tej samej grupy pochodnej (pochodne kwasu fenylopropionowego), z nich najbezpieczniejszy jest ibuprofen, także samodzielnie zostałabym też tylko przy tym.
Ale tak jak pisałam, to zdecydowanie do decyzji lekarza, zwłaszcza w odniesieniu do innych przyjmowanych leków (choćby na nadciśnienie, to również ma wpływ).
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-20, 12:09   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Ja bym sugerowała jednak neurologa.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-20, 11:05   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Może to być wynik lokalnego niedokrwienia, aczkolwiek skonsultowałabym ten wynik z neurologiem. Także pod kątem wdrożenia ewent. leczenia p/zakrzepowego.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-24, 14:20   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Zdjęcie jest faktycznie cudne :)
Marzenko, leczycie się nadal u tej samej lekarki, co my kiedyś..?
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-02, 20:05   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Hm, to dziwne, bo ciężko określić czy mamy do czynienia ze stabilizacją/progresją/regresją. Ale skoro tak, to trzeba skupić się na zawartym w opisie fragmencie, że jest nieznaczne zmniejszenie zmian i z tego się cieszyć :)
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-02, 17:49   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
banialuka napisał/a:
Wynik odebrany. Ogniska które były nieznacznie sie zmniejszyły w stosunku do poprzedniego TK i nowych ognisk nie ma. Czy to zadowalajacy wynik po drugim cylku?

A dasz radę przepisać tutaj wynik? Bez wymiarów ciężko stwierdzić, ale jeśli zmiany nie urosły i nie pojawiły się nowe, to zawsze dobra wiadomość - wygląda na stabilizację.
Z USG, na pewno sama wiesz, lepiej nie zwlekać.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
absenteeism

Odpowiedzi: 392
Wyświetleń: 138778

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-01, 07:32   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy-po operacji
Szczerze mówiąc, w informacjach o Tarcevie dostępnych w necie (np. od EMA albo Roche) jest tylko informacja, że Tarcevę stosuje się do leczenia NDRP EGFR-dodatniego, bez rozróżniania na płaskonabłonkowego czy gruczołowego.
Co więcej, wg Roche wpływ Tarcevy na czas przeżycia całkowitego był podobny u pacjentów z rakiem płaskonabłonkowym i gruczołowym, ale nie u pacjentów z innymi typami histologicznymi.
Tak samo w TYM źródle (prosto ze strony Tarcevy) piszą:
----------------------------INDICATIONS AND USAGE---------------------------
TARCEVA is a kinase inhibitor indicated for:
• Maintenance treatment of patients with locally advanced or metastatic
non-small cell lung cancer (NSCLC)
whose disease has not progressed
after four cycles of platinum-based first-line chemotherapy. (1.1)
• Treatment of locally advanced or metastatic non-small cell lung cancer
after failure of at least one prior chemotherapy regimen. (1.1)
• First-line treatment of patients with locally advanced, unresectable or
metastatic pancreatic cancer, in combination with gemcitabine. (1.2)

czyli wszędzie tak samo.

Aczkolwiek to tylko ulotki, może praktyka lekarska jest inna - nie wiem. Mam nadzieję, że wypowie się w tym temacie ktoś mądrzejszy ode mnie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group