1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
absenteeism

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 39004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-23, 08:19   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Pati, bardzo mi przykro... [*]
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
absenteeism

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 39004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-23, 19:42   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Ale JAKIE granulocyty i w jakich jednostkach?

Leukocytoza może być np. wynikiem infekcji, ale to tylko jedna z wielu możliwych przyczyn.
Jeśli podajesz "normę dla granulocytów" 7,8 to - jak wyżej - można domniemywać, że chodzi o neutrocyty. Wysokie wartości neutrocytów można zaobserwować w przypadku zakażeń, nowotworów, czasem zawałów.

Jednak wyniki powinny być rozpatrywane razem z całością obrazu klinicznego. Lekarz widział te wyniki i zadecydował coś nt. podania chemii?
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
absenteeism

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 39004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-18, 18:58   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Wszystko zależy od organizmu, ale myślę, że nie jest to wykluczone.
Jednak nieco studząc taki optymizm - większość skutków ubocznych pojawia się po kilku(nastu) dniach od pierwszych naświetlań, a czasem i już po ich zakończeniu.
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
absenteeism

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 39004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-15, 22:36   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Patii napisał/a:
Własnie dowiedziałam sie,ze moc naswietlań to 4 Gy.Nie bardzo wiem co to oznacza.Czy ktos może mógł by mi to jakoś przyblizyć.Tat naświetlania bedzie miał przez 5 dni z rzędu. Rozumiem,ze to naświetlania paliatywne.

To standardowy schemat radioterapii paliatywnej przerzutów do mózgu - dawka 20 Gy, czyli 5 frakcji po 4 Gy.
  Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
absenteeism

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 39004

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-12, 18:54   Temat: DRP. prosze o pomoc!!!
Tak, nie wolno podrażniać i tak już mocno podrażnionej skóry. U nas babcia nie myła głowa przez całe naświetlania i chyba nawet kilka dni po, póki skóra nie wydobrzeje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group