1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka - pogorszenie stanu zdrowia
absenteeism

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6421

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-20, 08:34   Temat: Rak żołądka - pogorszenie stanu zdrowia
Zora4 napisał/a:
Nie jesteśmy zapisani do hospicjum domowego. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest.

Warto się tym powoli zainteresować - nie chodzi o to, że wróżymy tu komuś niechybną śmierć, ale o to, że będąc zapisanymi do hospicjum macie pomoc lekarzy, pielęgniarki, możliwość podania leków. Po prostu jesteście w razie czego zabezpieczeni. Jeśli oczywiście będzie taki rozsiew, jak piszesz, choć skoro do tej pory zastosowana była tylko chemioterapia to leczenie od początku nie było radykalne, a więc już była możliwość zapisu do hospicjum.

Zora4 napisał/a:
Problem polega na tym, że mąż od onkologa nie dostaje żadnych lekarstw. Zgagi nie ma, ale takie bóle, które opisuje jak skurcze jelit w trakcie biegunki.

To Ranigast tu raczej nie pomoże, bardziej coś rozkurczowego na jelita, aczkolwiek też bez konsultacji z lekarzem nie można niczego polecić (bo to są leki na receptę w większości).
  Temat: Rak żołądka - pogorszenie stanu zdrowia
absenteeism

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6421

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-19, 22:46   Temat: Rak żołądka - pogorszenie stanu zdrowia
Zora4 napisał/a:
1. czy jest sens konsultować wyniki męża z innym onkologiem (do obecnego mam co najmniej umiarkowane zaufanie) - nie mam złudzeń, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że to już może być koniec możliwości medycyny;

Oczywiście, że jest sens konsultacji.

Zora4 napisał/a:
2. czy jest sens podawania mężowi jakichś leków wspomagających pracę układu pokarmowego (typu Ranigast);

Leków "wspomagających pracę układu pokarmowego" jest bardzo dużo, z różnych grup :) Ranigast jest jednym z wielu możliwych. A są dolegliwości typu zgaga?
Generalnie nie powinno podawać się pacjentowi nic bez konsultacji z lekarzem prowadzącym, z racji możliwych interakcji z obecnie przyjmowanymi lekami.

Zora4 napisał/a:
3. czy w jakikolwiek inny sposób mogę poprawić mojemu mężowi jakość życia?

A czy jesteście zapisani do hospicjum domowego?

Zora4 napisał/a:
4. czy jest jakakolwiek możliwość, by określić potencjalną długość życia męża, zważywszy na fakt, że jest on naprawdę w dobrej kondycji? Rozumiem, że nikt mi nie powie dokładnie, ale ile to ogólnie trwa, jeżeli kończy się tragicznie?

No niestety nikt tego nie określi. Przy rozsiewie, przerzutach do odległych narządach mogą to być tygodnie, miesiące, ale to też zależy od pacjenta, tempa rozsiewu itp itd.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group