1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-22, 15:32   Temat: Marski pęcherz moczowy
Witam
Raka , który usadowił się w odbytnicy już nie ma.
Leczenie radykalne - wycięcie z wyłonieniem kolostomii i radioterapia 5 dni po 25 Gr.
Sześć miesięcy po leczeniu całkowite nietrzymanie moczu , krwiomocz i ogromny ból i parcie na mocz.Okazało się też , że mam niedrożny moczowód-założono mi nefrostomie.
Po badaniu cystoskopii stwierdzono stwierdzono marski pęcherz moczowy.
Chciałabym się dowiedzieć ile czasu to może trwać.
Od lekarzy słyszę , że trzeba czasu a leczenie to leczenie objawowe.
Chodzę do poradni leczenie bólu -dostałam plastry Transtec i tabletki Liryca 150 mg 2 razy dziennie( do takiej dawko doszłam stopniowo) ale jestem okropnie "trzepnięta" mam tiki, dużo śpię, mam suchość w ustach.
Na razie urolodzy skoncentrowali się na leczeniu nerki tak właściwie na kolejnych badaniach - scyntygrafii i ocenie czy ta nerka w ogóle pracuje.
Pęcherzem nikt się nie przejmuje:(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-23, 19:19 ]
Proszę nie zakładać nowych wątków, tylko zachować ciągłość historii, inaczej trudno będzie pomóc mając rozbitą w kilku miejscach Twoją historię.

Posty scalone.


  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-04-08, 13:47   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Wynik tomografii oglądało już kilku lekarzy i żaden nie zauważył nic niepokojącego.Ja natomiast znowu wylądowałam w szpitalu z ogromnie silnymi bólami brzucha.Po leczeniu objawowym poczułam się lepiej ale nadal odczuwam ból w lewej okolicy podbrzusza.
Lekarze mówią , że to zrosty.Czy jestem już skazana na takie pojawiające się bóle?Czy te zrosty mogą "złagodnieć " na tyle żeby przestał mnie boleć brzuch?Szczerze mówiąc z powodu tego bólu "siadłam " już trochę psychicznie :(
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-27, 18:05   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Dziękuję za odpowiedź:)
Dziś byłam u "swojego" chirurga i nic go nie zaniepokoiło.Powiedział , że jak będę się gorzej czuła to mam przyjść.
Poszerzony układ KM i poszerzony moczowód to wynik uszkodzenia moczowodu podczas operacji.Do urologa idę 09.04.18 i wtedy będzie podjęta decyzja czy ponownie włożyć sondę DJ.Zbiornik , który sugeruje tworzący się ropień to też pozostałość po powikłaniu z uszkodzeniem moczowodu- gdy moczowód był nieszczelny to mocz ściekał w dół jamy miednicznej i w miejscu po usuniętej odbytnicy zrobił sobie zbiornik.Było to opisywane we wcześniejszym TK ale niestety opis był lakoniczny i nie podano wymiarów.Zmiana w wątrobie jest już od bardzo dawna i w każdym TK jest tej samej wielkości- lekarz orzekł , że to torbiel, zresztą mam ich kilka w wątrobie.
Najbardziej martwi mnie ten płyn w jamie brzusznej.Czy jest go dużo czy mało.Czy po tych przejściach z podniedrożnością jest to typowe?Czy tym płynem trzeba się martwić?
Przy wypisie powiedziano mi , że mam zrosty.Czy ten opisywany stan zapalny to właśnie zrosty?Czy ten brzuch ma prawo mnie boleć?Czy ten stan zapalny może być późnym skutkiem radioterapii?
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-26, 19:45   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Witam
Jestem już po leczeniu ale nadal walczę z komplikacjami :(
Od 11 do 15.12.17 miałam radioterapię 25 Gr.
20.12.17 miałam zabieg usunięcia odbytnicy z wyłonieniem kolostomii.W trakcie zabiegu uszkodzono mi moczowód lewy.Miałam założona sondę a dnia 07.03.18 usunięto mi ją.
Już wieczorem miałam bóle.Lekarz na USG stwierdził delikatny zastój.
Ból utrzymywał się około tygodnia , na powtórnym USG wyszedł zastój porównywalny z poprzednim badaniem.W zeszły poniedziałek miałam wyznaczona kontrolę w poradni urologicznej ale w niedzielę z silnymi bólami brzucha trafiłam na SOR.Okazało się , że to zaparcie a w badaniu TK wyszły zrosty- taką informację uzyskałam od lekarza i zostałam wypisana do domu.Wypis był dopiero po kilku dniach i w wypisie bardzo zaniepokoił mnie opis TK.Dodam , że nadal mnie boli dolna część brzucha- nie tak jak wtedy ale nie mogę już od paru dni się wyspać bo ból chociaż nie jest dokuczliwy w ciągu dnia nasila się jak leżę.



  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-08, 15:20   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Od poniedziałku zaczynam radioterapię a później operacja.
Długo lekarze nie mogli się zdecydować co do klasyfikacji a co za tym idzie do sposobu leczenia bo wyniki badań były niejednoznaczne.
Stanęło na tym , że mam T3N0M0 czyli nie jest tak źle .

Objawy to krwawienie podczas defekacji.Świeża krew na stolcu oraz na papierze toaletowym.Puste parcie podczas którego był tylko śluz czasami zmieszany z krwią.
Przez ostatnie miesiące częste infekcje , które trudno się leczyły i okresowe stany podgorączkowe.
Wcześniej okresowo pojawiała się sama krew ale kolonoskopia nic nie wykazała.
Kolonoskopia po dwóch latach i znaleźli "dziada".

[ Dodano: 2017-12-08, 15:25 ]
Jeszcze nurtuje mnie takie pytanie a nie wiem jak edytować.Czy po wyłonieniu kolostomii robi się kolonoskopie?
Jak wtedy sie kontroluje czy "dziad" nie zaatakował ponownie ?
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-19, 18:16   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Dzięki Marzeno za słowa pocieszenia.
Ta placówka ma bardzo dobre opinie .
Tę pieczątkę innego lekarza zauważyłam jak już wracałam do domu ale jak pojadę na przyszłą wizytę to dopytam jak to jest .Wcześniej miałam do czynienia z lekarzami rezydentami i zawsze była ich pieczątka a najwyżej obok pieczątka ich "opiekuna".
No cóż jestem na samym początku drogi i dlatego to mnie tak denerwuje ale pewnie powoli zacznę jakoś się w tym odnajdywać .Zobaczę co będzie na przyszłej wizycie.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-19, 13:12   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Po ostatniej wizycie u lekarza onkologa poczułam się całkowicie bezsilna i sfrustrowana :(
Zacznę od tego , że jak pisałam wcześniej byłam na wizycie u radioterapeuty i dostałam skierowanie na rezonans , badanie krwi , RTG płuc.Badania wszystkie wykonałam i dowiedziałam się , że wyniki będą dostarczone do lekarza onkologa.
No i na wizycie u onkologa dowiedziałam się , że nie ma moich wyników ponieważ te jednostki nie są upoważnione do przekazywania sobie wyników pacjentów.Jako , że badania zlecił radioterapeuta to badania są na tamtym oddziale i tylko ja mogę je odebrać osobiście i im dostarczyć :( Dobrze , że byłam z mężem , który jest upoważniony to podszedł szybko po te wyniki a mnie zbadał w tym czasie lekarz .Wyników wszystkich nie było więc została mi wyznaczona kolejna wizyta i tak po trzygodzinnym oczekiwaniu w kolejce wyszłam praktycznie z niczym.No i jeszcze jedna dziwna historia , której nie rozumiem.Przyjmowała mnie jakaś młoda pani doktor a wypis z wizyty dostałam podbity pieczątką jakiegoś pana doktora i nawet nie wiem jak nazywała się tamta pani.
Ogólnie przeraża mnie fakt , że radioterapeuta nie jest w stanie skontaktować się z onkologiem ponieważ to są dwie osobne jednostki.Dodam , że na sąsiednich korytarzach w tym samym budynku.
Ręce mi opadają.
Poza tym nie chciałabym aby leczenie kontynuowała ta pani onkolog u której byłam i chciała bym zmienić lekarza ale nie wiem czy to możliwe w obrębie tej samej poradni zmienić lekarza.
Nawet myślę nad nie wyrażeniem zgody na chemioterapię jeśli miałaby mnie leczyć tamta pani doktor onkolog :(
Co do radioterapeuty to jestem bardzo zadowolona - lekarz zaangażowany i z super podejściem :) wszystko mi wyjaśnił krok po kroku i nawet się nie śpieszył :)
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-16, 15:04   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Dziękuję.
Teraz czekam na rezonans.
Niestety wszyscy lekarze są zgodni co do jednego-do resekcji kroczowo -brzusznej odbytnicy i wyłonienia stomii- to mam jak w banku.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-16, 12:56   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Jestem trochę zdezorientowana.Na konsylium o którym wcześniej pisałam został ustalony plan postępowania czyli chemia, naświetlania i operacja.
Wczoraj byłam na wizycie u lekarza radioterapeuty ( bardzo fajny człowiek) i wytłumaczył mi , że trzeba zrobić rezonans i ustalić klasyfikację zmiany TNM i dopiero zostanie podjęta decyzja co do konieczności radioterapii .Na konsylium nikt nie wspomniał , że plan , który mi przedstawiają jest " orientacyjny " przekazano mi to jako pewnik , określono nawet czas terapii ,ilość chemii, czas naświetlań , czas leczenia a teraz się okazuje , że może wcale nie być potrzebna chemia ani te naświetlania( z czego się cieszę).
W jakim celu zbiera się takie konsylium ?Moim zdaniem to był tylko zmarnowany czas lekarzy i wprowadzenie mnie w błąd.Czy nie prościej było powiedzieć - nie ma wszystkich badań, po rezonansie określimy klasyfikację i wtedy będzie można ustalić plan leczenia?
Bardzo mnie właśnie dziwiło , że nie wiem jaki jest TNM a mam już zaplanowane leczenie.
Jakoś trudno mi to zrozumieć :-(
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-10, 17:14   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Dzięki:)
Może w takim razie uda się oszczędzić zwieracze.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-10, 11:07   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam : czyli jeśli chemia i naświetlania zmniejszą te nacieki to decyzja co do radykalności zabiegu może się zmienić?
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-10, 09:51   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Kilku lekarzy potwierdziło , że konieczna jest radykalna operacja .W tym lekarz do , którego mam bardzo duże zaufanie i wiem , że jest bardzo dobrym chirurgiem.Chodzi o te nacieki na dźwigacz i bliskość zwieraczy.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-09, 20:13   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Wynik TK z dn.17.10.17
(..)W dolnej części odbytnicy , tuż powyżej odbytu widoczne nieregularne polipowate pogrubienie ściany od strony tylno lewobocznej o około 8 mm zewnętrznie zlewające się z dźwigaczem odbytu , nie można wykluczyć nacieku (...)Przy naczyniach biodrowych zewnętrznych po stronie lewej owalny węzeł chłonny w osi krótkiej do 6 mm.Węzły chłonne śród-i pozaotrzewnowe widoczne , niepowiększone.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe uwidocznionego odcinka kręgosłupa.Wyspa kostna w głowie prawej kości udowej.
Wnioski:Zmiana polipowata odbytnicy tuż powyżej odbytu.Ewidentnych cech rozsiewu ewentualnej choroby rozrostowej nie uwidoczniono.W wątrobie kilka hypodensyjnych ognisk mogących odpowiadać drobnym torbielom , do ewentualnej kontroli.

Opis TK jest bardzo długi.Przepisałam tylko te fragmenty w , których mowa o

zmianach.Pozostały opis jest bez zmian.
Wyniki z dnia 13.10.17
CEA 0,75 ng/ml (0-0,5)
CA 19-9 8,9 u/ml (0-27)

Dziękuję z odpowiedzi.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-09, 14:08   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Witam
Postanowiłam założyć "swój" wątek bo w miarę upływu czasu pojawiają się u mnie pytania.
31 października odebrałam wyniki histopatologii biopsji pobranej ze zmiany znajdującej się w pobliżu zwieraczy odbytu - wynik: Foci adenocarcinomatosi G1.
W opisie TK cech rozsiewu choroby rozrostowej nie stwierdzono.Jest jeden węzęł chłonny powiększony w okolicy biodrowej -wielkość 6 mm.Zmiana jest płasko osadzona na 1/4 obwodzie odbytnicy , zlewa się z mięśniem unosicielem odbytu na grubość 8 mm.

Mam już plan leczenie ustalony przez konsylium.
Najpierw radio i chemioterapia a następnie radykalna resekcja odbytnicy z wyłonieniem stomii.

Mam już zaplanowane konsultacje w poradniach gdzie ustalą mi termin przyjęcia do szpitala.

Nasuwa mi się takie pytanie czy po takim leczeniu poprzedzającym operację będzie można ustalić czy są zajęte węzły chłonne i czy nie nacieka głębszych tkanek?

G1 to znaczy , że nie daje w ogóle przerzutów czy daje przerzuty w mniejszym procencie przypadków niż np.G2.

Czy jeśli od kilku miesięcy mam "ciągle " jakieś infekcje i zmienną temperaturę - od prawidłowej po 38,5 to "sprawka" nowotworu?

Codziennie boli mnie też okolica krzyżowa :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group