1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz na wątrobie
Richelieu

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-05, 17:41   Temat: Guz na wątrobie
aga.s napisał/a:
Aha, i powiedzcie mi proszę jakie są objawy wodobrzusza?

W uzupełnieniu do powyższej wypowiedzi Eli mogę jeszcze polecić np. ten artykuł.
  Temat: Guz na wątrobie
Richelieu

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-27, 19:57   Temat: Guz na wątrobie
lucja54 napisał/a:
mam dla kogo żyć tak jak Wasze mamy

:flow: _itsme_ I tak trzymaj :uhm!:

  Temat: Guz na wątrobie
Richelieu

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-06-30, 20:02   Temat: Guz na wątrobie
aga.s napisał/a:
[...] Teraz mama miała TK - no i nie wiem jak interpretować ten wynik, bo guz na wątrobie jest tej samej wielkości, czyli 8x7 cm (napisano tam, że zmiany nowotworowe takie samej lub nieznacznie większe w porównaniu do badania z 24.11.2009) natomiast guz we wnęce wątroby wielkości 3x2,5 cm.
W porównaniu z którymś poprzednim usg to chyba ten guz we wnęce się zmniejszył.

Nic już nie rozumiem z tego, bo na usg robionym 2 tyg temu nie ma nic na temat guza we wnęce.... może usg tam po prostu nie sięga i lekarz nie zauważył? a tomograf jest bardziej dokładny...?


Aga,

Z pewnością tak właśnie jest, jak mówisz w ostatnim zdaniu: USG jest generalnie mniej dokładne od TK.
Dlatego nie traktowałbym tych różnych wyników (podobnie zresztą jak nawet wyników uzyskanych tą samą metodą w różnym czasie) tak do końca "po aptekarsku", porównując je "do n-tego miejsca po przecinku". Pewne różnice i przekłamania zawsze mogą być.

Porównaj zresztą, co na temat postępu choroby powiedziała wcześniej DSS:
http://www.forum-onkologi...p?p=17495#17495

Byłbym bardzo ostrożny w wyciąganiu zbyt optymistycznych wniosków o znacznej regresji guza / guzów.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz na wątrobie
Richelieu

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-03-19, 13:19   Temat: Guz na wątrobie
Jesteś bardzo dzielna, że potrafiłaś zatrzymać to dla siebie i nie mówić Mamie.
Zdarzają się takie sytuacje w życiu, i to dopiero one pokazują jacy naprawdę jesteśmy.
Tak właśnie wygląda prawdziwa Miłość, mierzy się wielkością poświęcenia, na jakie jesteśmy gotowi.
Mój wielki podziw i szacunek :flow:
  Temat: Guz na wątrobie
Richelieu

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-17, 11:38   Temat: Guz na wątrobie
Aga (witaj na forum),
Z Twoich słów wynika, że leczenie chemioterapią jest niezbędne. Mam nadzieję, że lekarz zaproponował odpowiednią chemię i ma ona zostać wkrótce podawana.
Często tak się zdarza, że dopiero w trakcie operacji, na otwartym narządzie widać dokładnie jaki jest stan zaawansowania choroby i co konkretnie można zrobić, a czego nie. W jaki sposób i co powiedzieć mamie nie mogę Ci doradzić - Ty ją znasz i wiesz, jak wpłynie na nią znajomość tego. Ludzie są różni, jedni wolą wiedzieć, inni nie.
Podobnie ani ja, ani nikt inny nie odpowie Ci na pytanie, "jakie są szanse". Nie podajesz wyników badań tkanek, wielkości, rodzaju, stopnia rozsiania nowotworu.
Ale zawsze należy walczyć o to, co jest możliwe. Może całkowite wyleczenie, a jeśli nie, to o poprawę jakości życia.

Trzymam za Was kciuki, by było jak najlepiej. Serdecznie pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group