1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2017-04-09, 23:24   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Dawno nie było mnie w tym temacie...
Dzisiaj w nocy przyśniła mi się zmarła babcia. Przyszła do mojego i mamy dawnego mieszkania razem z moją ciotką (ciotka żyje) i od progu babcia zaczęła mówić, że musi zrobić miarę bo trumnę musi zamówić. I tak wychodziło jakby z mamy chciała tą miarę brać. Mamy chyba w domu nie było. Ja zaczęłam płakać, że babciu przecież ty nie żyjesz, a ona tak się upierała na to branie miary. I kilka razy jej powtarzałam że przecież nie żyje. I się obudziłam.
Powtarzam sobie, że sen mara, Bóg wiara, ale takie nieprzyjemne wrażenie po tym śnie, nie opuszcza mnie dzisiaj cały dzień.
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-02-16, 11:56   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Mojej Mamci śniło się dzisiaj, że babcia, a jej mama umarła. Babcia nie żyje już 16 lat. Jutro są urodziny babci i zastanawiam się, czy ten sen miał coś z tym wspólnego, że Mamcia myśli o tych urodzinach itd.

Pozdrawiam
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-10-05, 11:48   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Znów ja... Dzisiaj śnił mi się jakiś cmentarz i Babcia z Dziadkiem (rodzice Mamy) planowali i budowali nowy grób... Nieprzyjemny sen.
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-09-29, 21:48   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Mojej Mamci dość często śnią się koszmary takie, że mówi i czasem krzyczy przez sen i się budzi. Zwykle dotyczą tego że ktoś ją goni i musi uciekać, albo kłóci się z rodziną, kiedyś śniła Jej się kłótnia z nieżyjącą już moją Babcią, a Jej Mamą. Ostatnio śnił się Jej jakiś film o potworach z kosmosu i jeden przyssał się do brzucha i wątroby.
Mnie się śnią różne dziwaczne sny i już drugi raz śnił mi się ślub siostry, z którą nie utrzymujemy właściwie żadnych kontaktów, więc nie wiem czemu akurat ślub. Choć jak czytam w sennikach, to bardzo mi się interpretacja nie podoba...
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-16, 15:57   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Gazduś zapewniam Cię, że też miewam takie sny, że ło matulu i nie dają się do publikacji ;P Właśnie dzisiaj mnie taki nawiedził 8-)
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-15, 17:28   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Jestem tego w pełni świadoma Justysiu :) Po prostu mówię jaki miałam zakręcony sen ;P
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-15, 16:21   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Heh, utrzymuje ten temat przy życiu ;P

Dzisiaj śniła mi się Babcia. Mamci nie było (najczęściej śni mi się jako nieobecna), tak jakby była w pracy, a może z psem czy coś. Ja leżę w łóżku i przyszła Babcia. Mówię do niej żeby usiadła, bo muszę jej coś powiedzieć. I powiedziałam Babci, żeby nie śniła się Mamie, bo Ją przestraszyłam, że jak osobie chorej śni się zmarła osoba, to może to oznaczać śmierć. :shock:
Dziwaczne to było i pokręcone

Pozdrawiam :)
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-06, 13:59   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Ja z reguły mam tak zakręcone i fantastyczne (w sensie scenerii, bohaterów, mnie samej, itd), że mogłabym spokojnie pisać scenariusze do filmów :) i nie biorę ich jakoś bardzo na serio. Mimo to od zachorowania Mamy, uważniej im sie przyglądam, zwłaszcza gdy śni mi się w nich chora Mamcia, albo Dziadkowie. W nocy przed telefonem ze szpitala i diagnozą raka, miałam koszmarny sen z Mamcią. Mama zwykle snów nie pamięta, albo mówi, że śnią się Jej jakieś sytuacje w rodzinie, wśród znajomych itd. Dzisiaj pierwszy raz od bardzo dawna przyśniła Jej się babcia i stąd taki mój niepokój i podzielenie się tym. Nie mam pojęcia co się Mamie śniło, Mama też snu nie pamięta, pamięta tylko swoją mamę.
I babcia i prababcia mówiły, że jak się śni zmarły, to znaczy, że prosi o modlitwę, czy odwiedzenie grobu. Może coś w tym jest. Jednak jak czytałam, że dla chorej osoby może oznaczać śmierć, to mnie z lekka zmroziło i czuje się niespokojna, zwłaszcza, że Mamcia jutro odbiera prześwietlenie i boję się wyniku. Ale może tak jak mówisz, wszystko będzie dobrze :) W końcu Mamcia z babcią miały raczej dobry kontakt, poza tym, że czasem Mamcia czuła się nieco wykorzystywana i niedoceniana.
Mimo to, czuje w sobie niepokój i chyba szybko się go nie pozbędę.

Pozdrawiam
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-06, 11:33   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Dzisiaj w nocy mojej Mamci przyśniła się Babcia, a Jej Mama. Nie wiem co to był za sen, bo mi nie opowiedziała, ale nieco się zmartwiłam, zwłaszcza jak czytam tutaj i na necie, że zmarli jak się śnią chorej osobie, to może oznaczać śmierć... Eh...
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-04, 19:30   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Ugh, mnie się dzisiaj przyśnił sen :shock:
Sny o zębach śniły mi się wielokrotnie i nie pamiętam by potem w realnym świecie działo się coś złego. Tej nocy śniło mi się, że chyba ktoś mi ząb wybił - ale nie pamiętam w jakich to było okolicznościach, a drugi mój ząb mam w jakimś pudełku i owinięty w chustkę papierową. Nie pamiętam który to był ten wybity, ale ten w chusteczce, to była lewa dwójka bez korzenia i tak ją sobie w tym śnie oglądam i ruszam, bo jest tylko częściowa, a reszta to plomba, tak zmyślnie z nią złożona jak jakaś układanka i jak to sobie składam i rozkładam.
Obudziłam się z dziwnym niepokojem i ten niepokój nie opuszcza mnie cały dzień. Przez chorobę Mamci od razu myślę, że to ma jakiś związek - ale senniki mówią, że siekacze dotyczą młodych osób i dzieci. Z drugiej strony w dwójce właśnie obluzowała mi się plomba i tłumaczę sobie, że sen ma związek z tym zębem i wizytą u dentysty. Poza tym wczoraj jak się mojej psiulce złamał pazurek, to ja go zawinęłam w chusteczkę i przyniosłam do domu.
Ale mimo tego wszystkiego, nie mogę pozbyć się niepokoju. Brrr :^^:
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-18, 16:36   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Drugi mój post... Przepraszam, ale wygadać się muszę po prostu.

Dzisiaj mi się śnił mój Dziadek i Babcia - rodzice Mamci. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło, czy to były urodziny Dziadka, czy moje, w każdym razie oboje przybyli... jako duchy! Wiedziałam doskonale, że nie żyją i wcale nie chciałam ich widzieć, bałam się ich i w ogóle, ale Oni przyszli i Babcia miała dla mnie jakiś podarunek.
Wszystko było tak realistyczne, że wydawało mi się, iż dzieje się to naprawdę, a nie we śnie.
Nie wiem czemu mi się tak przyśniło. Już jakiś tydzień nie śnili mi się, ani nic, a tu nagle taki sen koszmarny. Może dlatego, że wczoraj były imieniny Dziadka, dzisiaj Jego urodziny, a Mamcia sobie wyrzuca, że na cmentarz nie pojechała i wczoraj o tym gadałyśmy?
W każdym razie, ja podziękuję za takie koszmary.

Pozdrawiam
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Reszka.78

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 67999

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-02, 17:13   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Mnie się często śnią Dziadkowie, częściej Babcia i choć to smutne, najczęściej się z Nią kłócę :(

Odkąd Mamcia zachorowała śni mi się niemal codziennie. Kiedyś przyśniło mi się, że muszę przygotować wszystko na Jej pogrzeb, załatwić karawan zaprzężony w cztery konie (srokate!), zawiadomić wszystkich itd. A potem, tej samej nocy przyśniło mi się, jak Mamcia wysiada z tramwaju, idzie do mnie taka cała rozpromieniona i mówi, że właśnie odebrała wyniki i że to nie jest rak, tylko zwyczajny niezłośliwy guz i się popłakała. Koło nas na parapecie wystawy siedziała taka starsza kobieta i pyta czemu moja Mamcia tak płacze, na co ja jej mówię, że to są łzy szczęścia. Bardzo długo bałam się mówić o tym śnie, traktując go jako proroczy, niestety wyniki okazały się nie takie jak we śnie.
Kiedyś znów śniło mi się, że jesteśmy u lekarza, który dał Mamci jakąś kartkę, że nie będzie Jej leczyć i że zostały Jej trzy lata życia :(
Drugi raz też śniło mi się już, że Mamcia umarła - ponoć, jak się śni śmierć, to ten ktoś długo żyje.
Zwykle jednak śni mi się, samo to, że Mamcia jest chora... chociaż miewam i takie zwyczajne, że coś razem robimy itd.

Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2012-01-02, 17:23 ]
P.S. Przyśnili mi się też moi Dziadkowie w dniach śmierci. Obaj się ze mną żegnali. Gdy umierał pierwszy dziadek, to snu nie pamiętam, było to tak dawno temu! Gdy umierał mój drugi dziadek, to przyśniło mi się, że przyszedł do domu, a ja jakby spałam, ale wszystko widziałam. Mama z nim rozmawiała. On stał na korytarzu i szykował się do wyjścia i powiedział, żeby mnie nie budzić, ale żeby Mama mnie pozdrowiła i pożegnała...
Po tym też jak dowiedziałam się o Mamci chorobie, śniło mi się, że rusza mi się ząb, tak bardzo, bardzo, ale nie wypada. Nie pamiętam który - chyba kieł, po prawej stronie (choć obawiam się czy nie po lewej, bo oglądałam go w lusterku). Ponoć jak się śnią zęby, zwłaszcza jak wypadają, to może oznaczać śmierć w rodzinie.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group