1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz litwo- płynowy
Remplik

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2269

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-08, 11:34   Temat: Guz litwo- płynowy
Wiem, że powinnam otworzyć nowe okienko. Szukałam gdzie to mogę zrobić ale mi sie nie udało :-( .
Mama poszła do lekarza rodzinnego ponieważ, bolał ją brzuch. Miała wzdęty i nie czuła się za dobrze po posiłku. Lekarz dał jej skierowanie na USG i okazało się na nim, że ma tego guza. Innych badań jeszcze nie robiła, bo ma termin dopiero za 10 dni na diagnostykę :| . Bardzo się o nią martwię. Czy jeśli guz jest litowo- płynowy to coś groźnego? Czy jest szansa, ze to nie nowotwór?
  Temat: Guz litwo- płynowy
Remplik

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2269

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-07, 11:56   Temat: Guz litwo- płynowy
Witam, czy mogę zadać tu pytanie odnoście wyników badania?

[ Dodano: 2018-08-07, 11:59 ]
Witam, u mojej mamy ( lat 59) został wykryty w topografii śródbrzusza i podbrzusza guz litwo- płynowy o orientacyjnych wymiarach 220x108x197 mm. W opisie są następujące informacje : Duża ilość gazów utrudnia badanie, wątroba powiększona o wymiarach płata prawego 220 mm, o znacznie podwyższonej echogeniczności, cechy otłuszczenia III stopnia, bez zmian ogniskowych, żyła wrotna prawidłowa.Stan po cholecystektonii, loża pooperacyjna bez obić patologicznych.Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone. Trzustka prawidłowej echogeniczności, nie powiększona. Obie nerki o położeniu typowym, wielkości w granicach normy, bez zmian ogniskowych ani cech zastoju. Pole nadnerczowe słabo dostępne w badaniu - nie do oceny. Ocena aorty nie możliwa ze względu na obecność guza. Pęcherz moczowy miernie wypełniony, bez konkretów, poza tym nie do oceny. Niewielka ilość wolnego płynu widoczna około wątrobowo. Termin na badania ma dopiero za 10 dni. Czy ten guz to nowotwór? Czy jest szansa, że to coś łagodnego? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :?ale?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group