1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytania do psychoonkologa - zaproponuj- o co warto zapytać?
Radi

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 35704

PostDział: PYTANIA DO PSYCHOONKOLOGA - odpowiedzi udzieliła Prof. Krystyna de Walden-Gałuszko   Wysłany: 2015-10-30, 08:32   Temat: Pytania do psychoonkologa - zaproponuj- o co warto zapytać?
asia77 napisał/a:
Chciałabym zeby tata skorzystał z jakiejs porady ,psychologa ,psychiatry ale boję się mu o tym powiedzieć .Czy są może jakieś leki wyciszające (


Ważne żeby Twój Tatuś sam chciał skorzystać z pomocy lekarzy psychiatry i psychologa.
Możesz Go namawiać, żeby spróbował, przecież to nic nie kosztuje...
Ja korzystałem z tej fachowej pomocy, ponieważ choroba nowotworowa spowodowała u mnie pogłębienie się innej choroby- nerwicy lękowej na którą cierpię oraz innych chorób psychicznych.Też miałem opory i obawy, by pójść i poprosić lekarza o pomoc...
Brałem wtedy różne leki, aż w końcu najbardziej przypasował mi lek "Elicea- zamiennik to mozarin, oraz alprox- ale tylko doraźnie, ponieważ silnie uzależnia). Ten lek "wyciągnął"mnie z lęków, strachu przed śmiercią oraz depresji. Do tego regularnie chodziłem do psychologa na "pogadanki"
Bardzo mi pomogli i jestem im dziś bardzo wdzięczny. Obecnie nie biorę już tego leku, ponieważ znalazłem inne " lekarstwo" na moją przypadłość- rozwój duchowy, który sprawia, że życie nabiera zupełnie innego wymiaru, nawet w obliczu choroby nowotworowej.
Życzę wytrwałości i spokoju oraz dużo pogody ducha, bo jak choruje członek rodziny to również "chorują" rodzina i bliscy. Znam to z mojego doświadczenia.
pozdrawiam serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group