1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-03, 19:19   Temat: Rak szyjki macicy
Beciu

powiem tak : kobiecość to nie jest tylko posiadanie piersi i macicy, tak jak bycie mężczyzną to nie tylko posiadanie jąder!

Kochana nikt nie da Ci pewności nawet lekarz, że choroba nie wróci, ale jeżeli nastąpi radykalna operacja usunięcia, to napewno w jakimś stopniu zmniejsza to ryzyko. Podejrzewam, że po operacji będziesz miała leczenie uzupełniające chemio lub radioterapię.
Im szybciej wykryty nowotwór i im szybciej leczony to większa szansa wyleczenia.

To brutalne , ale musisz się cieszyć, że lekarze chcą Cię leczyć - niektórzy niestety nie mają takiego szczęścia i pozostaje już leczenie paliatywne.

Tak więc jesteś na prostej drodze prowadzącej do zwycięstwa.

Bądź dzielna i pamiętaj kobietą byłaś, jesteś i będziesz!
  Temat: Rak szyjki macicy
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-03, 13:57   Temat: Rak szyjki macicy
Beciu

w chorobie nowotworowej bardzo ważne jest nastawienie psychiczne.

Rozumiem, że wiadomość taka jest szokiem, ale tak jak napisałam bardzo ważne jest to , żeby chcieć walczyć.

Becia53 napisał/a:
przyjaciółka załatwiła mi wizyte u onkologa.mam mieszane uczucia.ale jak ma mi to pomóc zrobię wszystko.


Beciu musisz sobie uzmysłowić, że tylko lekarz onkolog może Ci pomóc, bo kto inny? Czy jest to onkolog-ginekolog?

Rak to nie wyrok! Rak to bardzo ciężka choroba, czasami niestety z nią przegrywamy, ale też są wygrane!

I tego się trzymaj, jesteś w pełni życia i jakaś choroba miałaby to przerwać?
Walcz z nią, bo jak się poddasz psychicznie to już ta choroba wygrała.

.Życzę Ci siły ogromnej do walki i optymizmu w działaniu
  Temat: Rak szyjki macicy
Peti

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15445

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-02, 16:24   Temat: Rak szyjki macicy
Witaj Beciu niestety na tym forum

carcinoma planoepitheliale invasivum G2 - rak płaskonabłonkowy inwazyjny średnio zróżnicowany ( szyjki macicy)

Znalzałam do poczytania coś takiego:

http://www.profilaktykarsm.pl/files/05.03.03.pdf

Ja wiem, że to szok i niedowierzenie, ale musisz myśleć pozytywnie. Popłakałaś, popłakałaś a teraz wytrzeć łzy- zacisnąć pięści i do walki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group