1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-24, 14:39   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
dostałam wiadomość od jakiegoś mężczyzny (T.Tomczyk) o leku Laminine, że pomaga w walce z nowotworami - myślicie że to pomaga, koszt ok 110 zł. Ktoś z Was to może brał?
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-06, 09:27   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Mam kartę DILO, jednak ona nie upoważnia do szybszego wykonania badania PET - tak twierdzą w rejestracji.
Najszybszy PET jaki znalazłam do tej pory to na Szaserów w Warszawie.
Bronchoskopię miałam - lekarz zdecydował że nie pobierze wycinków bo podobno się nie da.
Chirurg (onkologia Otwock) powiedział że nie da się zrobić biopsji tych zmian i kazał odesłać na badanie PET - CT. Wobec powyższych decyzji lekarskich jestem bezsilna. Prosiłam żeby mi pomogli ale mam wrażenie że to się odbija jak grochem o ścianę, każdy się odwraca plecami i go nie obchodzi. Prywatnie PET całego ciała kosztuje 5 tyś. zł a to dla mnie za duża kwota (prawie 3 miesięczne pensje :(
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-05, 07:45   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Ostatnie badania:
TK klatki piersiowej bez i ze wzmocnieniem kontrastowym
Kilkanaście rozsianych podopłucnowych lub obwodowych litych ognisk w obu płucach uwidocznionych w badaniu poprzednim uległo w większości niewielkiemu powiększeniu, pojawiło się zwłaszcza w płacie dolnym prawym kilka nowych ognisk. Guzki w większości mają owalny kształt i są gładkościenne, bez zwapnień. Największe ognisko lite umiejscowione podopłucnowo na granicy segmentu 9 i 10 prawego wyraźnie powiększyło się do 20/llmm ( pop. wym. 16/10mm). Ognisko to obecnie ma nieco promieniste i policykliczne zarysy oraz niewielkie zagęszczenia typu halo wokół. Obraz ogniska i dynamika jego wzrostu nie pozwala na wykluczenie rozrostu złośliwego? pierwotnego? wtórnego? Dokładniejsza ocena możliwa w badaniu hist-pat. Do rozważenia badanie PET-TK. Podopłucnowe owalne ognisko w segmencie 6 PP oraz guzek w segmencie 2 PP mierzą kolejno 11 i 8mm ( pop. 10 i 7mm ). Dwa guzki pod opłucną szczelin m.p małej u podstawy płata górnego prawego obecnie po 8mm każdy, poprzednio 5 i 7mm. Guzek przylegający do opłucnej śród piersiowej w segmencie 3PP mierzy obecnie 14/9mm ( pop. 10/4mm). Guzki są podejrzane o rozsiew mts? wskazana dalsza diagnostyka. Pozostały miąższ płucny jak w badaniu pop, bez świeżych zagęszczeń. Umiarkowanie nasilone pogrubienie ścian oskrzeli. Oskrzela prawidłowo drożne, nieposzerzone. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk niepowiększone. Jamy opłucnowe bez płynu. Uwidocznione części kostne bez podejrzanych ognisk.
TK jamy brzusznej lub miednicy małej bez i ze wzmocnieniem kontrastowym
W segmencie 7 wątroby podtorebkowe niejednoznaczne hipodensyjne ognisko o wym.23/12mm ( poprzednio słabiej widoczne najprawdopodobniej z powodu innej fazy wzmocnienia kontrastowego). Ognisko ma niejednoznaczny charakter, nie wykluczone, że jest to ogniskowe większe stłuszczenie miąższu. Pozostały miąższ wątroby nieco jednorodnie stłuszczały. Drogi żółciowe nieposzerzone. Nieliczne, drobne torbiele w obu nerkach. Poza tym nerki, nadnercza, śledziona, trzustka w normie. Pęcherz moczowy bez uchwytnych zmian. Węzły chłonne jamy brzusznej oraz miednicy niepowiększone.


Czekam na Pet-ct do końca roku
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-04, 14:09   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
tylko to nie czerniak a
1. brodawka łojotokowa oraz
2. verrucca seborrohioica excisio completa
lekarz powiedział że to nie czerniak ani żaden inny rak.

Ja nie mam powiększonych węzłów chłonnych

[ Dodano: 2018-09-04, 14:16 ]
mam termin PET-a na koniec grudnia tego roku, do tego czasu to ja się nerwowo wykończę
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-04, 12:12   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Sarkoidozy - od tego robią się też guzki w płucach?
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-03, 13:49   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Od kilku lat leczę się na RZS i przyjmuję Metex, 50 mg/ml roztwór do wstrzyknięć, 0,20 ml, 12 ampułko-strzykawek - jeden zastrzyk na tydzień. Miałam bronchoskopię na której lekarz stwierdził że to raczej nie jest rak i że nie pobierze materiału do badań bo nie ma jak. Jednakże lekarz prowadzący ma wątpliwości. Czytałam w internecie że guzki mogą być wynikową przyjmowania Metex-u chociaż nie musi tak być.
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-29, 10:15   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
bardzo dziękuję za wszystkie uwagi oraz za pocieszenie, że moje jeszcze nie wszytko stracone i może te zmiany nie okażą się tym najgorszym ...

[ Dodano: 2018-08-29, 12:28 ]
jeszcze zapytam czy może Karta DILO tj. karta pacjenta onkologicznego przyspieszy termin badania PET-CT?
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-29, 07:50   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
W profilu był błąd, już poprawiłam. Na TK skierowano mnie z powodu przedłużającego się kaszlu, ponadto lekarz internista usłyszał coś niepokojącego w płucach (ale dokładnie nie powiedział co - sugerował zapalenie płuc lub oskrzeli, przypuszczam że nie wiedział) - najpierw leczono mnie antybiotykami - Augmentin, Cipronex, Dalacin i kilka innych których nazw już nie pamiętam - nie pomogły. Nigdy nie paliłam. W Otwocku można zrobić PET - a dokładnie gdzie? Na Banacha i Szaserów terminy są długie, ponad 100 dni.

[ Dodano: 2018-08-29, 07:56 ]
zadzwoniłam na Fieldorfa - mówią że nie robią PET-CT
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Pacynka

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-28, 14:12   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Otrzymałam następujący wynik TK:
W płucu prawym około 12, w płucu lewym około 7 rozsianych guzkowych, litych zagęszczeń bez widocznych zwapnień , w przeważającej części o lokalizacji podopłucnowej w większości owalnego kształtu . Największy guzek o wym. 16/10mm umiejscowiony jest podopłucnowo w segmencie 9 PL. Podopłucnowe ognisko w segmencie 6 PP oraz guzek w segmencie 2 PP mierzą kolejno 10 i 7mm . Drobne guzki widoczne są również pod opłucną szczelin międzypłatowych. Etiologia rozsianych ognisk niejednoznaczna, nie można z całą pewnością wykluczyć mts.
W segmencie 7 wątroby podtorebkowe niejednoznaczne hipodensyjne ognisko o wym. 17mm. Wskazana dalsza diagnostyka w kierunku wykluczenia choroby nowotworowej. Cechy niewielkiego podopłucnowego włóknienia miąższu w postaci dyskretnie wyrażonego pogrubienia tkanki zrębowej przy tylnej ścianie kip w płacie dolnym prawym, w segmencie 10 PL oraz przy przednich ścianach kip na wysokości płatów górnych. Pasemkowate zagęszczenia niedodmowe lub włókniste w języczku PL. Poza tym miąższ płucny prawidłowo powietrzny. Umiarkowanie nasilone pogrubienie ścian oskrzeli. Oskrzela prawidłowo drożne, nieposzerzone. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk niepowiększone. Jamy opłucnowe bez płynu.

Teraz mam wykonać PET –CT (mam skierowanie) wiecie może gdzie to mogę najszybciej zrobić w Warszawie?
Nie za bardzo rozumiem wynik ale chyba mam spodziewać się raka i przerzutu na wątrobę – prawda?
Dodam, że od roku ciągle kaszlę (kaszel mokry).

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group