1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy - łagodny, rosnący, ponowna biopsja
Pablo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2740

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-12-16, 21:01   Temat: Guz tarczycy - łagodny, rosnący, ponowna biopsja
Oczywiście jeśli wszystko wskazuje na zmianę łagodną i są dostępne metody mniej inwazyjne to oczywiście trzeba z nich skorzystać. Operację miałem na myśli w przypadku braku alternatyw leczenia i zwiększaniu się uciążliwości.
Faktycznie guza samego nie da się usunąć. Co najmniej jeden płat (jeśli guz znajduje się tylko na jednym płacie). Operacja zawsze niesie ryzyko powikłań, no i konieczna zapewne, po operacji, byłaby suplementacja .
Dlatego warto byś swój przypadek skonsultował jeszcze raz z innym lekarzem, jeżeli wciąż coś Cię niepokoi.
Pozdrawiam.
  Temat: Guz tarczycy - łagodny, rosnący, ponowna biopsja
Pablo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2740

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-12-09, 18:17   Temat: Guz tarczycy - łagodny, rosnący, ponowna biopsja
Cześć.
Nie będę wyrokował, ani interpretował wyników badań, bo nie mam w tym kierunku wykształcenia, ale jedna sprawa mnie zastanawia. Nawet jeżeli to jest łagodna zmiana, to dlaczego nie zaproponowano Ci jej usunięcia, są jakieś przeciwwskazania? Skoro guz rośnie i utrudnia Ci funkcjonowanie (choćby tylko powoduje dyskomfort) to dlaczego go nie usunąć? Przecież po zabiegu nie było by już uciskającego guza, a ponadto wykonano by biopsję materiału pooperacyjnego i wszystko byłoby jasne (a przynajmniej zdecydowanie jaśniejsze).
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group