1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Mrakad

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 39595

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-07-03, 18:08   Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
mral napisał/a:
A dlaczego nie możesz ?

Głęboki uraz z wieku szkolnego. Koleżanka z równoległej klasy popełniła samobójstwo. Nawet jej nie znałem. Dyrekcja zawiozła nas na cmentarz. Na życzenie rodziny nad samym grobem otwarto trumnę. Matka nie potrafiła opanować rozpaczy.

Mrakad
  Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Mrakad

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 39595

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-07-02, 17:21   Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Ja jestem bardziej paskudnym przypadkiem. Nawet w święto zmarłych nie chodzę na cmentarze. Nie mogę!
  Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Mrakad

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 39595

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-06-29, 23:08   Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
maganana napisał/a:
przede wszystkim to w ogóle nie powinieneś myśleć o śmierci.
Dlaczego? Czyżby mnie nie dotyczyła? Dotyczy i z dużym prawdopodobieństwem zabierze mnie wcześniej niż innych rówieśników.[/quote]
mral napisał/a:
To nie takie pewne. Na cmentarzu sporo jest grobów ludzi z Twego rocznika , z mego , a i z młodszych również i to dużo młodszych.
Masz rację. Ale jak zaczniesz zliczać roczniki to dojdziesz do moich wniosków. Zresztą na nagrobkach nie podają przyczyny śmierci.
Cytat:
Niedawno uczestniczyłam w mszy żałobnej, ale takich sów nie słyszałam. Coś mi umknęło ? Być może , pewnie myślami byłam gdzie indziej.
Pewnie tak. Ja jako ateista jestem wyczulony, Generalnie nie znoszę pogrzebów i nie chodzę bez bardzo poważnych powodów.Ale kilka razy życie mnie przymusiło. I takie słowa, lub ich sens tkwią w mojej pamięci.
  Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Mrakad

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 39595

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-06-29, 18:02   Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
maganana napisał/a:
przede wszystkim to w ogóle nie powinieneś myśleć o śmierci.
Dlaczego? Czyżby mnie nie dotyczyła? Dotyczy i z dużym prawdopodobieństwem zabierze mnie wcześniej niż innych rówieśników.
Cytat:
Może ludzie którzy bardzo bardzo wierzą w Boga inaczej traktują śmierć, może im łatwiej znieść śmierć bliskiej osoby.

W Polsce żyje ponad 90% katolików, w tym ponad 60% praktykującyh. Na każdej mszy pogrzebowej ksiądz wyjaśnia, że to nie tragedia, że to przejście do lepszego świata. Patrząc na reakcje, chyba nikt w to nie wierzy.
  Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Mrakad

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 39595

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-06-04, 23:27   Temat: Czy można umrzeć z głodu w XXI wieku?
Przepraszam, że się wtrącam. Ale chyba w moim stanie mogę. Przeżyłyście śmierć najbliższej osoby, męża, ojca. Piszecie o tym ze swojego własnego punktu widzenia. Ja jeszcze żyję i mam się dobrze. Ale wiem, że mam raptem 25-30% szans na pokonanie bydlaka. 70% szans na niepowodzenie to jest dla mnie poważny argument by zabrać głos. Czego wy oczekujecie od nas? Czy my możemy w jakikolwiek sposób pomóc wam?
Dlaczego ma nam na tym zależeć? Ja jestem na etapie przygotowywania się do tego co może nadejść. Nie chcę by pamięć o mnie była zdominowana, przez moje instyktowne zachowania. Nie wiem czy potrafię nad nimi zapanować. Wasze opinie nie dają mi szans. Moja śmierć będzie tragedią dla moich najbliższych. Czy mogę coś zrobić , jakoś ustawić moje postępowanie by nie reagowali jak wy? Choroba ma swoje prawa i tych nie przeskoczymy. Czy mimo bólu potraficie coś mi doradzić?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group