1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-03, 17:10   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Po RCHOP, który jest podawany co 21, mam na szczęście lepsze doświadczenia ze spadkami morfologii niż po ABVD, które miał Trebor. Ale mimo wszystko, kontrola morfologii i unikanie dużych skupisk ludzi jest ważne.
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-01, 17:56   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Oczywiście, gdyby pojawiły się jasne objawy infekcji (kaszel, gorączka, dreszcze, nagłe osłabienie) - trzeba się skontaktować z lek.
Również, gdyby kontrolna morfologia była kiepska.
Leczony jesteś "standardowo" jak na zaawansowaną chorobę, ja miałem jedynie wątpliwości, czy nie wystarczyłaby sama radioterapia. Mam nadzieję, że leczenie będziesz dalej dobrze tolerować. :)
Dużo zdrowia życzę,
Misiek
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-01, 14:13   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Czy bierzesz czynnik wzrostu może czy nie było potrzeby?
Możesz poczekać myślę, nic nie powinno się wydarzyć. Możesz spróbować z ibuprofenem albo ketonalem (50mg jest bez recepty).
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-22, 17:15   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Ja bym to skonsultował z innym hematologiem. Mam wątpliwości, bo w st IA leczeniem z wyboru jest wg NCCN i ESMO radioterapia.
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-20, 10:04   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Bohun jest chyba z Pomorza, ja mogę polecić prof. Zauchę z Gdańska ;)
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-17, 21:35   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Wydaje się, że masa choroby jest zlokalizowana głównie pod pachą i w nadobojczu. Chemioterapia mogłaby być zbyt agresywna
Proszę mi jeszcze powiedzieć: czy miałeś objawy ogólne takie jak chudnięcie, gorączka czy też nocne poty w ostatnim czasie. Wg zaleceń NCCN takie objawy też są wskazaniem do chemii.
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-17, 06:58   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

Co do żołądka - pobudzenie wynika prawdopodobnie ze zmian czynnosciowych (perystaltyka przewodu pokarmowego) albo z zapalenia śluzówki. Gastro - ja bym nie nalegał, nic to nie zmieni.

Zastanawiający jest obraz węzła w pachwinie - jest mały i ma niski SUV. Poza tym dość nietypowe, żebzlokalizowanej chorobie w górnej części ciała towarzyszyło od razu powiększenie w pachwinie. Jeśli uznać to za zmianę zapalną - węzły pod pachą można naświetlić i tyle (w nieklasycznym chłoniaku Hodgkina zasady są nieco odmienne). Można ew. rozważyć chemioterapię, ale przy takim zaawansowaniu - nie wiem, czy to byłoby to z korzyścią (choroba jest naprawdę rzadka i fajnie byłoby, gdyby prowadził Cię jakiś doświadczony hematolog w leczeniu chłoniaków).
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-08, 20:44   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Jasne. Najważniejszy jest w tym momencie wynik PET, na jego podstawie można dokładnie ocenić zaawansowanie. No i na podstawie tego i histopatologii dobrać Ci odpowiednie leczenie.
W razie pytań służymy pomocą, oczywiście.
Serdecznie pozdrawiam.
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
MisiekW

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15034

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-08-08, 19:39   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Rozumiem, że jest to podtyp nieklasyczny, czyli guzkowy z przewagą limfocytów czy też bogatolimfocytarny? Obydwa są stosunkowo rzadko występującymi wariantami tej choroby.
Bardzo prosilibyśmy o doprecyzowanie.
Obecność rozsianych zmian w szpiku jest bardzo rzadka dla Hodgkina i de facto w tej chorobie nie wykonuje się już trepanobiopsji zgodnie z tzw. konsensusem z Lugano.
Kluczowy dla oceny stopnia zaawansowania, w tym zajęcia szpiku, jest PET - bez niego nie oceniamy zaawansowania. Jeśli w PET potwierdziłoby się zajęcie szpiku, wskazuje to na IV, najwyższy stopień zaawansowania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group