1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak PMBCL
Minia78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24166

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-29, 21:44   Temat: Chłoniak PMBCL
witaj deep...

Wspaniałe wieści..Czytając Twoje ostatnie wpisy aż serce się raduje :)
Gratuluję i wszystkiego dobrego :lol:
U mnie z kondycją niestety niezbyt dobrze, ale być może to wina niedoczynności tarczycy. Bóle kostne się nasiliły w ostatnim czasie. Robiłam badania i mam zaniżony poziom witaminy D3. Może to jest przyczyna osłabienia, notorycznego zmęczenia i dolegliwości kostnych....Czas na uzupełnienie niedoborów :lol:

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Chłoniak PMBCL
Minia78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24166

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-04-13, 09:35   Temat: Chłoniak PMBCL
deep napisał/a:
Dzieki Miniu za odpowiedź. Cieszę się że u Ciebie jest wszystko ok. i wracasz już do pracy.
Ja w poniedziałek idę na 7 chemię R-CHOP, ale z tego co mówią w TV i radiu to na dniach ma zacząć brakować leków m. in. tych krórych sie leczy chłoniaki. Czy wiecie o które leki chodzi?

Pozdrawiam Was serdeczne.


hej Deep ;)

Dzisiaj wspominali o jednym tylko dostawcy, który nie dostarcza leku na czas. Nie podano, o które to cytostatyki i jakiego dostawcę chodzi, ale Ministerstwo zapewnia, że nie powinno być powodu do niepokoju, gdyż mają zamienniki za granicą.
W sumie jestem bardzo zdziwiona, że coś takiego ma miejsce. Leczyłam się w Gliwicach i nigdy nie doszło do podobnej sytuacji. Przynajmniej nic mi nie wiadomo.

Wszystko będzie dobrze, nie martw się...Leki będą :)
pozdrawiam serdecznie
Monia
  Temat: Chłoniak PMBCL
Minia78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24166

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-04-11, 09:43   Temat: Chłoniak PMBCL
deep napisał/a:
Witajcie,

Po 6 chemii RCHOP mój guz w śródpiersiu ma wymiary 3x1,5 cm (tomograf). Wyjściowa wielkości to była 11 x 8,5 x 4,5 cm. Chłoniak PMBCL jest podtypem DLBCL - i najczęściej rozwija sie w śródpiersiu. Teraz wzywają mnie do szpitala aby podać dodatkowe dwie chemie RCHOP. Od ostatniej 6 minie właśnie 8 tygodni. Nie miałem tez robionego badania PET. Czy jest sens tych dwóch chemii po 8 tygodniach. Prosze o pomoc.


hej :)
Uważam, że jest sens. I to duży :lol:
Ja miałam też guza w śródpiersiu. W założeniu było 6 chemii, ale ostatecznie poddano mnie 8, później radioterapia. I to generalnie, jak guza już nie było ;) Podejrzewam, że poddadzą Cię tym 2 chemiom, później PET i radioterapia.
Pamiętaj, że "dziada" trzeba zlikwidować i to się liczy. 2 dodatkowe chemie nie powinny na tyle zaszkodzić...bardziej...pomóc _littleflower_

Trzymam kciuki i życzę dużo zdrówka
Monia
  Temat: Chłoniak PMBCL
Minia78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24166

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-25, 13:53   Temat: Chłoniak PMBCL
deep napisał/a:
Przed chemia mialem robiony USG doppler serca i wszystko było ok. Czy ktoś z Was miał podobne problemy z przyspieszonym plusem w trakcie chemii? Czy udać się z tym problemem do kardiologa?
ps. Mam 38 lat.


witaj....

ja miałam podobne problemy....zaznaczam, że w dzieciństwie chorowałam na serce....gdy trafiłam na onkologię - serce było zajęte przez guza w około 65%....byłam pod bacznym okiem kardiologa, ale tylko w szpitalu...robiono mi echo dosyć często...podanie I chemii wiązało się z dużym ryzykiem nadwyrężenia mięśnia sercowego, co zresztą odczuwałam później...kołatanie, wyższy puls, aczkolwiek ciśnienie zawsze w normie....do dzisiaj mam wrażenie, że serce bije tak, jakby chciało się gdzieś wyrwać:-))) radioterapia również zrobiła swoje, gdyż klatkę miałam dosyć radykalnie naświetloną....
także...nie martw się za bardzo......trzymaj rękę na pulsie i dużo rozmawiaj z lekarzem....
będzie dobrze :)
pozdrawiam
Monia
  Temat: Chłoniak PMBCL
Minia78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24166

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-03, 11:41   Temat: Chłoniak PMBCL
deep napisał/a:
Czy jak będą białe i płytki krwi ok to powinienem ten ząb usunąć? Czwartą chemie mam 10 stycznia.




witaj:-)
miałam podobny problem, z tym, że mi urosły 3 ósmeki (nie na raz;-))))....do dzisiaj je mam, bo jakoś tak nie było czasu i zdrowia na ich usunięcie...
Mój lekarz z usuwaniem radził zaczekać do zakończenia chemioterapii...w trakcie radioterapii też nie zalecał, ale, najważniejsze, aby zrobić - tak jak mówisz - morofologię.....krwinki białe, płytki....to powinno być ok:-)
powodzenia życzę :)
ja też muszę w końcu się ich pozbyć, bo przez nie co jakiś czas puchną mnie dziąsła i mam zapalenie:-)
Tobie również duzo zdrówka, wytrwałości, siły i dużo pozytywnych myśli :-D
Monia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group