1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-16, 18:28   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Przepraszam ale skoro muszę pisać upoważnienia dla własnej rodziny czy mogą uzyskiwać dostęp do mojej dokumentacji medycznej, nie rozumiem dlaczego mam publikować moje dokumenty w internecie. Uważam że opisałam wszystko w logiczny sposób.

Czyli z naszej rozmowy wynika że nie ma żadnej definicji tego co to jest wznowa sąsiadująca.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wyjaśnienia.

Pozdrawiam.
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-16, 18:12   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Madzia70 napisał/a:
Millax,
Medycyna jest nauką ścisłą. Bez "twardych danych", tylko na podstawie artystycznych opowieści o tym, co ktoś, kiedyś zobaczył na rentgenie i jak to zinterpretował, żaden odpowiedzialny lekarz nie podejmie się dokładniejszej odpowiedzi na Twoje pytanie. Wszystko, co mogliśmy - już zostało napisane.


To nie są żadne artystyczne opowieści. No chyba że lekarza który sporządzał opis przebiegu operacji można nazwać artystą snującym sobie jakieś tam opowieści, oraz lekarzy sporządzających dokumentację medyczną.
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-15, 22:08   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Tak czytałam.

Problem polega na tym iż guz który był rozpoznany był umocowany tak jak owoc tzn. ze śródpiersia wyrastał na szypule i rósł do środka klatki piersiowej.

Nie wiem jak rozumieć to określenie (wznowa miejscowa) w takiej sytuacji. Wznowa nie pojawiła się w okolicy tej szypuły guza, ani też w bezpośrednim miejscu tego wcześniejszego guza.
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-15, 21:47   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Niestety nie miałam robionego TK przed operacją. Decyzję podjęto na podstawie badań RTG które są w postaci kliszy ( leczenie odbyło się wiele lat temu).

Czyli tutaj nie chodzi o granicę guza? w sensie że wznowa w okolicy w której znajdował się poprzedni guz?

szkoda że nie mam tych zdjęć żeby je zamieścić.
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-15, 08:45   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Biorąc pod uwagę to iż śródpiersie jest takim miejscem które ma dużą "powierzchnię", a guzy mogą mieć różną wielkość i były rozmieszczone w różnych miejscach nie jestem przekonana o tym czy w tym przypadku można mówić o tym że guzy te sąsiadowały ze sobą.

Czy chodzi tu o to że sąsiadują "granicą" między sobą? Bo jeśli teoretycznie np. mamy do czynienia z guzem zlokalizowanym w górnej części nogi, a wznowa pojawi się w nodze ale na samym dole, to w takiej sytuacji guzy nie sąsiadują ze sobą granicą. Dodatkowo są czasami guzy które mają postać "szypułkowatą" tzn. są "umocowane" w jednym miejscu i rosną tak jak owoc. Jak wtedy rozumieć lokalizację guza, czy chodzi o tę "szypułę" guza czy o lokalizację całego "owocu".

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-14, 21:14   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

A czy w tym przykładzie który opisuję, można to nazwać wznową miejscową?
  Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Millax

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4144

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-09-14, 20:28   Temat: co to jest wznwa miejscowa?
Chciałabym spytać, czy jeżeli pierwotny guz znajdował się np. w śródpiersiu prawym i wrastał w okolicy dolnej części klatki piersiowej, to czy w przypadku stwierdzenia wznowy po lewej stronie klatki piersiowej w górnej jej części jest to w świetle medycyny wznową miejscową?

Jak sama nazwa wskazuje, wydaje mi się że wznowa miejscowa to powstanie guza w poprzedniej lokalizacji/miejscu.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group