1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 6 mm
MikaS

Odpowiedzi: 163
Wyświetleń: 132583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-20, 22:32   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 6 mm
Marjanno,

Jeśli chodzi o pierwszą dawkę leku - zajęło to około 1,5 miesiąca: pierwsza połowa lipca limfadenektomia, początek września pierwszy wlew leku. Konieczne było jeszcze przeprowadzenie szczegółowych badań, ostatecznie kwalifikujących do badania klinicznego (dokładne badania krwi i obowiązkowo tomografia całego ciała, by mieli pewność, że przystępujesz zupełnie zdrowa, bo to podstawowy warunek). Tyle mniej więcej to zajęło.

Co do samego podawania ipilimumabu. Żadnych skutków ubocznych, żadnych zawrotów. Bo domyślam się, że mieszkasz w Warszawie? Chyba, że masz jakoś daleko do domku. Ale naprawdę nic się nie działo.
Także głowa do góry i informuj na bieżąco jak sytuacja wygląda :)
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 6 mm
MikaS

Odpowiedzi: 163
Wyświetleń: 132583

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-20, 08:49   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 6 mm
Marjanno, śledzę Twój post od początku i postanowiłam się odezwać. Cieszę się, że Twoje wyniki są dobre.
Mój mąż bierze udział w badaniu klinicznym ipilimumabem od września zeszłego roku. Po przerzutach do wartowników również pozostałe węzły miał czyste. (Clark 5, Breslow 7)
Lista skutków ubocznych jest długa ale tak naprawdę nie trzeba się zbytnio nimi przejmować. Oczywiście każdy organizm jest inny ale np mój mąż nie miał właściwie żadnych objawów. Także myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Ipilimumab oprócz szansy na brak nawrotu choroby daje możliwość stałej kontroli i opieki - naprawdę lekarze W CO odpowiedzialni za pacjentów z badań klinicznych są otwarci, życzliwi i konkretni - dobrze się z nimi współpracuje.
Jakbyś miała jakieś pytania - :)
Pozdrawiam i powodzenia życzę. Trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group