1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Mark

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 73705

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-01-28, 12:18   Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Marlena2012, niestety lekarz to też tylko człowiek. Moi rodzice też korzystali z opieki hospicjum domowego, jak byłem zadowolony, rodzice wiem, że też. Kompetencji lekarza nie sprawdzałem, ale wiem, że w związku z pracą dla hospicjum robił coś dodatkowo w zakresie wiedzy, nie wiem, czy nie dotyczyło to właśnie kwestii związanych z terapią paliatywną. Też mieliśmy "bliżej" do pielęgniarki, niż do lekarza. Nie wiem, czego oczekujesz od lekarza, ale jeśli mama ma raka nieoperacyjnego, to popytaj lekarza co do perspektyw ( to smutne, ale należy liczyć z pogarszaniem się stanu zdrowia ). Wiem, że lekarz hospicyjny bywa o podopiecznych co jakiś określony czas ( 14 dni ? ).
  Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Mark

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 73705

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-04-28, 14:39   Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
monia... napisał/a:
Ja tez musze powiedziec ze bylismy bardzo wdzieczni lekarzowi i pielęgniarką z hospicjum Sw Tomasza w sosnowcu. Tam naprawdę są ludzie ktorzy mają dobre serca i bardzo pomagają. ...

Mam takie samo zdanie o nich. Dostaną mój 1 % :)
  Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Mark

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 73705

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-02-06, 13:58   Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Rozumiem rozgoryczenie pacjentów i opiekujących się nimi bliskich. Choroba nowotworowa od samego początku stanowi poważne obciążenie psychiczne nie tylko dla chorego, ale wyniszcza też opiekujących się nim stale bliskich. W skali stresu wg Holmesa i Rahe'a choroba w rodzinie to ok. 44 punkty stresu ( max. można "uzyskać" 100 punktów, tyle daje śmierć współmałżonka ), a założyć należy, że jeśli chodzi o chorego onkologicznie to jest to wartość zaniżona. Nie od dziś podkreśla się, że bliski, który długotrwale i samotnie opiekuje się niesamodzielnym chorym z czasem również będzie wymagał pomocy medycznej ( taki chory psychicznie uzależnia, bez własnej winy wikłamy się w "zaklęty krąg" moralnych, religijnych ograniczeń związanych z potrzebą zapewnienia opieki bliskiej chorej osobie, zwykle "odkładając na bok" wszystkie własne potrzeby, czujemy się samotni i ukarani ).

p.s.
Zanim skrytykujemy system opieki hospicyjnej przeczytajmy rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej ( do pobrania, PDF )
  Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Mark

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 73705

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-01-24, 20:19   Temat: hospicjum domowe - kto to wymyslił ten koszmar
Moja mama korzysta z opieki hospicyjnej, generalnie - zważywszy na jej stan zdrowia - wydaje się być ( przynajmniej względnie ) zadowolona. Myślę jednak, że z opieką hospicyjną jest jak ze służbą zdrowia ...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group