1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja włóknista
MariuszM

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29830

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-03-19, 14:33   Temat: Dysplazja włóknista
Jestem właśnie tuż po wizycie w Poradni Twarzowo-Szczękowej. Zmiany są zauważalne. Dostałem skierowanie na tomografię. Pani doktor mówiła że w niedalekiej przyszłości będziemy przygotowywać się do zabiegu wyprofilowania kości. To tyle co mogą zrobić.

Jestem dobrej myśli.
Pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji - Trzymajcie się! :)
  Temat: Dysplazja włóknista
MariuszM

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29830

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-01-07, 21:45   Temat: Dysplazja włóknista
Witam!

U mnie również kilka lat temu zdiagnozowano dysplazję włóknistą żuchwy. Byłem pod opieką poradni, odbywałem okresowe kontrole, przyjmowałem jakieś leki (nie pamiętam jakie ponieważ byłem dzieckiem). W końcu skierowano mnie na hospitalizację, wtedy własnie wykryto dysplazję... Jedyną radą lekarzy był wycinek całej kość!!! Oczywiście moja mama słysząc to nie zgodziła się na coś takiego, zresztą sam chyba nie wytrzymałbym psychicznie patrząc na siebie w lustrze po tym zabiegu. Właśnie chyba ze strachu przestaliśmy jeździć do tej poradni. W międzyczasie bóle jak i obrzęk żuchwy postępowały. Na szczęście moja dysplazja nie jest(nie była) aż tak widoczna (póki co) i ludzie zwykle jej nie zauważają (choć teraz zaczyna mi trochę przeszkadzać). Prowadzę mozna powiedzieć bogate zycie towarzyskie, nie załamuję się swoim wyglądem (może z wyjątkiem okresów kiedy pojawia się ból i mozna zaobserwować postęp choroby). Mam jednak zamiar w najbliższym czasie znów wybrać się do poradni, tym razem jako pełnoletni facet. Zobaczę co mi powiedzą... Może zmienili się lekarze, może mają jakieś inne pomysły lub zaproponują mi jakiegoś specjalistę w innym mieście... Dam znać jak było :)

Pozdrawiem
MariuszM :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group