1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-29, 22:42   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
ccc11 napisał/a:
Może wyda ........

Wcale nie wydaje mi się to dziwne, śledzę Twoją walkę i bardzo ale to bardzo Ci kibicuję, trzymam kciuki. Mam syna 36 lat z MPD( czterokończynowe) na wózku Ty jesteś dużo młodszy od niego.Więc takie macierzyńskie uczucia.....Trzymaj się

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-30, 09:49 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnoszą a zajmują niepotrzebnie miejsce.

  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-29, 21:08   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Witajcie, po wielu nerwowych sytuacjach mam wynik. Wczoraj wizyta u doktora i nie było mojego wyniku. Dziwne, bo innych pacjentów, którzy mieli w ten sam dzień i 2 dni później wycinek pobrany, wyniki były. Od rana uruchomiłam telefony. Dowiedziałam się (tam gdzie robiono badanie) dzięki PESEL, że mój wynik jest w przychodni tylko, że z moim poprzednim nazwiskiem. Nic więcej nie chcieli powiedzieć i najlepiej jak skontaktuję się z lekarzem. Na nic tłumaczenie, że lekarz na urlopie i to na 3 tygodnie a w przychodni już wcześniej mówili, że nie wydadzą wyników. Poszukiwanie lekarza po całym necie, różne poradnie, przychodnie w końcu jakiś nr komóry do niego i nr nie odpowiada. Udaję się do przychodni, przedstawiam sprawę i proszę o ksero wyniku. Pani w rejestracji miła, szuka i szuka i nie znajduje. Może wynik jest w gabinecie ale to już do kierownika trzeba się udać. Kierownik młody i bardzo uczynny. Wynik znaleziony i mi wręczony. Teraz czekam na wycięcie, które mi zaplanował wstępnie ( nie znał wyników ale na tego raka się nastawiał) na 6.09
Wynik badania: Rak podstawnokomórkowy. Zmiana widoczna w linii cięcia chirurgicznego. Fragment skóry o wym. 1 x 0, 6x 0,4
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-15, 19:36   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Dziękuję mam taką nadzieję. Tylko ten czas okropnie się dłuży. Chyba to jednak nie jest szybko (diagnostyka) 29.03 na wizycie u dermatolog i zignorowanie guzka, 16.06 dermatolog daje skierowanie do chirurga, 21.06 pierwsza wizyta, 05.07. wycinek a wyniki 28.07 albo 16.08 .....kiedy wycięcie całkowite?
Dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam.
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-10, 13:41   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Witam. Wyczytałam na forum, że pacjentowi zakłada się kartę DiLO. Mi nikt tego nie założył. Czy dopiero zakładają po wyniku z histopatologii ? Proszę o podpowiedź zwłaszcza, że czekanie za wynikiem może przedłużyć się do 16.08.
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-06, 19:17   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Wczoraj wzięty wycinek. Myślałam, że za dwa tygodnie wynik....może będą na 28 może...potem dopiero 16.08 bo lekarz z urlopu wróci.
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-05, 10:26   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Dziękuję
  Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Mariola2016

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-04, 22:01   Temat: Rak skóry albo ziarniak.
Witam.

Nie wiem czy dobrze się wpisuję.Jestem nowa. Jeżeli źle to proszę o pokierowanie i wyrozumiałość.

3 miesiące temu byłam u dermatolog po skierowanie na lampy na łuszczycę. Pokazałam też zmianę, która się zrobiła wypukła, różowa nad lewą piersią. Otrzymałam odpowiedź, że to można wypalić ale tego nie refunduje NFZ.
W trakcie naświetlania zmiana zaczęła krwawić, sączyć. Gdy ponownie byłam dała mi skierowanie do chirurga ani słowem nie mówiąc co to jest, by nie naświetlać dalej.

Chirurg-onkolog na pierwszy rzut oka "rak skóry albo ziarniak". W skierowaniu na wycinek wpisał wyniosła guzowata zmiana z owrzodzeniem w centrum 10x20 mm-BCC?, SCC?
węzły chłonne pod pachami niepodejrzane L>P, nadobojczyki wolne.

Teraz nie wiem czy po badaniu węzłów, odrzucił podejrzenie o ziarniaka? oczywiście o BCC i SCC poczytałam i jestem przerażona. Jutro wycinek. Wg mnie zmiana się zmniejszyła z 10x15 mm.

Czy to dobrze? Mariola
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group