1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak skóry albo ziarniak.
Autor Wiadomość
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2016-07-04, 21:01  Rak skóry albo ziarniak.


Witam.

Nie wiem czy dobrze się wpisuję.Jestem nowa. Jeżeli źle to proszę o pokierowanie i wyrozumiałość.

3 miesiące temu byłam u dermatolog po skierowanie na lampy na łuszczycę. Pokazałam też zmianę, która się zrobiła wypukła, różowa nad lewą piersią. Otrzymałam odpowiedź, że to można wypalić ale tego nie refunduje NFZ.
W trakcie naświetlania zmiana zaczęła krwawić, sączyć. Gdy ponownie byłam dała mi skierowanie do chirurga ani słowem nie mówiąc co to jest, by nie naświetlać dalej.

Chirurg-onkolog na pierwszy rzut oka "rak skóry albo ziarniak". W skierowaniu na wycinek wpisał wyniosła guzowata zmiana z owrzodzeniem w centrum 10x20 mm-BCC?, SCC?
węzły chłonne pod pachami niepodejrzane L>P, nadobojczyki wolne.

Teraz nie wiem czy po badaniu węzłów, odrzucił podejrzenie o ziarniaka? oczywiście o BCC i SCC poczytałam i jestem przerażona. Jutro wycinek. Wg mnie zmiana się zmniejszyła z 10x15 mm.

Czy to dobrze? Mariola
 
iwetka 


Dołączyła: 03 Cze 2016
Posty: 19
Skąd: poznan
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2016-07-05, 08:51  


witaj
Tylko zbadanie wycietej zmiany da Ci pewnosc .
Badz dobrej mysli.
Pozdrawiam
 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2016-07-05, 09:26  


Dziękuję
_________________
Mariola
 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #4  Wysłany: 2016-07-06, 18:17  


Wczoraj wzięty wycinek. Myślałam, że za dwa tygodnie wynik....może będą na 28 może...potem dopiero 16.08 bo lekarz z urlopu wróci.
_________________
Mariola
 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2016-07-10, 12:41  


Witam. Wyczytałam na forum, że pacjentowi zakłada się kartę DiLO. Mi nikt tego nie założył. Czy dopiero zakładają po wyniku z histopatologii ? Proszę o podpowiedź zwłaszcza, że czekanie za wynikiem może przedłużyć się do 16.08.
_________________
Mariola
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2016-07-10, 19:34  


Lekarz POZ wystawia kartę przy podejrzeniu raka, lekarz specjalista jeżeli ma jakieś badania obrazowe sugerujące nowotwór złośliwy. Chirurg jeżeli wyciął to dopiero jak ma wynik his-pat. To jest karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego. Twoja diagnostyka jak na razie jest ok i bez karty.
_________________
sprzątnięta
 
quleczka 


Dołączyła: 22 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: warszawa
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2016-07-14, 14:03  


(...)
Dokladnie, u ciebie juz diagnostyka jest robiona i to szybko, wiec poki co karta potrzebna Ci nie jest. Jesli bedzie to na pewno ja dostaniesz ale trzymam kciuki by nie byla.

Taki a nie inny opis na skierowaniu nie oznacza w zaden sposob, ze lekarz juz odrzucil hipoteze ziarniaka. Na pewno nie zrobil tego po wyniku wezlow chlonnych, ktore sa czyste bo to akurat niczego nie wyklucza. Ogolnie to dobry znak :)

Moim zdaniem wpisal po prostu tez to co podejrzewa grozniejszego bo to co wpisze moze tez miec pewne tez znaczenie przy ocenie przez hispopatologa, wiec wpisuje sie podejrzenie jakie sie ma.

Nie martw sie prosze na zapas. Duza szansa, ze okaze sie to zmiana nienowotworowa i niegrozna.

A nawet jesli to oba z wymienionych nowotworow skory naczesciej sie po prostu wycina na tym sie konczy leczenie.

To sa nowotwory, ktore wykryte odpowiednio wczesnie praktycznie nie maja szansy na przerzuty itp.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-07-15, 22:49 ]
Nie cytujemy całości poprzednich postów. Zaciemnia to obraz dyskusji.

 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #8  Wysłany: 2016-07-15, 18:36  


Dziękuję mam taką nadzieję. Tylko ten czas okropnie się dłuży. Chyba to jednak nie jest szybko (diagnostyka) 29.03 na wizycie u dermatolog i zignorowanie guzka, 16.06 dermatolog daje skierowanie do chirurga, 21.06 pierwsza wizyta, 05.07. wycinek a wyniki 28.07 albo 16.08 .....kiedy wycięcie całkowite?
Dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam.
_________________
Mariola
 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2016-07-29, 20:08  


Witajcie, po wielu nerwowych sytuacjach mam wynik. Wczoraj wizyta u doktora i nie było mojego wyniku. Dziwne, bo innych pacjentów, którzy mieli w ten sam dzień i 2 dni później wycinek pobrany, wyniki były. Od rana uruchomiłam telefony. Dowiedziałam się (tam gdzie robiono badanie) dzięki PESEL, że mój wynik jest w przychodni tylko, że z moim poprzednim nazwiskiem. Nic więcej nie chcieli powiedzieć i najlepiej jak skontaktuję się z lekarzem. Na nic tłumaczenie, że lekarz na urlopie i to na 3 tygodnie a w przychodni już wcześniej mówili, że nie wydadzą wyników. Poszukiwanie lekarza po całym necie, różne poradnie, przychodnie w końcu jakiś nr komóry do niego i nr nie odpowiada. Udaję się do przychodni, przedstawiam sprawę i proszę o ksero wyniku. Pani w rejestracji miła, szuka i szuka i nie znajduje. Może wynik jest w gabinecie ale to już do kierownika trzeba się udać. Kierownik młody i bardzo uczynny. Wynik znaleziony i mi wręczony. Teraz czekam na wycięcie, które mi zaplanował wstępnie ( nie znał wyników ale na tego raka się nastawiał) na 6.09
Wynik badania: Rak podstawnokomórkowy. Zmiana widoczna w linii cięcia chirurgicznego. Fragment skóry o wym. 1 x 0, 6x 0,4
_________________
Mariola
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #10  Wysłany: 2016-07-29, 20:47  


Może wyda CI się to dziwne ,ale chciałbym taki wynik usłyszeć !!
Całe szczęście ,że to nie czerniak. Jestes wyleczona i pewnie już wiesz ,że ten typ raka jest miejscowo złośliwy praktycznie nie przerzutuje może się odnawiać wiec co jakiś czas warto żebyś sprawdzała swoją skórę . Pozdrawiam. :-D
 
Mariola2016 


Dołączyła: 03 Lip 2016
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2016-07-29, 21:42  


ccc11 napisał/a:
Może wyda ........

Wcale nie wydaje mi się to dziwne, śledzę Twoją walkę i bardzo ale to bardzo Ci kibicuję, trzymam kciuki. Mam syna 36 lat z MPD( czterokończynowe) na wózku Ty jesteś dużo młodszy od niego.Więc takie macierzyńskie uczucia.....Trzymaj się

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-30, 09:49 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnoszą a zajmują niepotrzebnie miejsce.

_________________
Mariola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group