1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-28, 12:52   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Witajcie!
Jesteśmy z mamą po kolejnej wizycie w poradni onkologicznej. W poniedziałek konsylium, dzis robiłyśmy USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych. Oba są w porządku. Wezły w normie. RTG płuc też. To chyba dobry znak...
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-25, 11:55   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Niestety nie pytałam. Zapytam przy piątkowej wizycie.
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-25, 11:24   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
No więc jesteśmy po wizycie w CO w Olsztynie. W sumie poszło bardzo sprawnie. Lekarka obejrzała, zrobiła wywiad. Skierowanie na USG jamy brzusznej i węzłów pachwinowych i RTG klatki, tak jak mówiliście. Mamy termin na USG i RTG na piątek na 7.00 rano i potem zaraz na 8.40 wizyta u lekarza. Później będą oznaczać wartownika (nie wiem, czy tak to się dokładnie nazywa) i do szpitala na wycinanie i jednoczesne poszerzenie blizny. W sumie wszystko tak, jak pisaliście. Na razie zdecydowaliśmy, że nie uderzamy do Warszawy, poczekamy na wyniki biopsji.
Co sądzicie?
Pozdrawiam
Małgosia

[ Dodano: 2017-07-25, 11:27 ]
Zapomniałam dodać - Breslow 1,2mm.
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 22:24   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Dziękuję. Wizyta na 14 w poniedziałek. Napiszę co i jak. Aaaa... Jeszcze jedno... Czy o coś konkretnego powinniśmy zapytać, co na ten moment nie przychodzi mi do głowy?
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 21:35   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Jesteście nieocenieni... Mama bedzie najpierw uderzała w Olsztyn. Jesteśmy, po wyrobieniu karty pacjenta onkologicznego, umówieni na poniedziałek. To najbliżej jej miejsca zamieszkania. Niestety specjalistów dobrych brak. Pieprzyk był na podudziu, z tyłu.
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 17:16   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Czyli rozumiem, że można liczyć, iż wg. skali Breslaw wskaźnik będzie oscylował na poziomie 2?
Umówiłam mamę do lekarza prywatnie, 250 km od domu, ale podobno to świetny specjalista. W pn dam znać jaka skala Breslaw i we wtorek jak wizyta.
Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 16:21   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Arawis, nie określili tego parametru. W poniedziałek mają obejrzeć ponownie materiał i podać tą skalę. Nawet rodzinny był zdziwiony, że nie zostało to określone.
Pozdrawiam,
Małgosia
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 15:34   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Witam ponownie.
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Są bardzo pomocne. Teraz wiemy już chociaż coś. Mam jeszcze jedno pytanie - czy przy tych parametrach istnieje duże prawdopodobieństwo przerzutów (do węzłów i odległych?).
Pozdrawiam ciepło, Małgosia
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 11:59   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
A czy teraz jest lepiej?
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Malgosia12312

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 9787

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-21, 11:38   Temat: Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku.
Witam serdecznie,
Wczoraj u mojej mamy zdiagnozowano czerniaka. Dostała taki oto opis. Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienia, kompletnie nie wiemy co oznacza poza jednoznaczną diagnozą. Wizyta w poradni onkologicznej dopiero za tydzień. Mama jest załamana. Będę wdzięczna za każde "ludzkie" wyjaśnienia.
Z góry dziękuję.
Małgosia

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group