1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-04, 22:18   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Dziękuję Ci bardzo,dużo mi pomogłaś. Wszyscy mi pomogliście.
Odezwę się jeszcze, długa droga przed nami... Będę miała zapewne więcej pytań. Wiem,że powinnam pytać się lekarza,ale teraz czekamy na chemię,lekarze niewiele mówią narazie.
Jeszcze raz dziękuję :)
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-04, 19:24   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Jejka,jakie ja bzdury pisze... Ale już jestem tak przemęczona,że nie myślę.
Otóż chodzi o to,że dziś dzwoniłam do Elbląga by umówić Babcię na chemioterapię. Zrobiłam to telefonicznie,ale zapytano mnie czy mam skierowanie. Nie mam,z wypisem z Prabut nie otrzymałam. Złapałam za telefon,zadzwoniłam do Prabut do lekarza,który prowadził Babci leczenie i zapewnili mnie,że skierowania nie trzeba,że wystarczy wypis ze szpitala przedłożyć. I,że jeżeli Elbląg będzie upierał się, że dla nicj skierowanie konieczne to mam spróbować u Babci lekarza POZ. I zastanawiam się czy takie skierowanie przejdzie czy czeka mnie kurs na Prabuty.

[ Dodano: 2017-08-04, 19:30 ]
I co mam zrobić by załatwić hospicjum domowe?
I czy załatwiać już teraz,skoro Babcia jeszcze normalnie funkcjonuje?
Przepraszam,jeżeli to co piszę jest niezrozumiałe a pytania,które zadaję niemądre. Jestem w złym stanie psychicznym,nie mogę spać,jeść...
Nigdy nie miałam styczności z tą okropną chorobą,w tych tematach jestem zielona....
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-04, 12:27   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Trzymam kciuki za Twojego Tatę. Dziś byłam z wypisem u onkologia w Elblągu i Babcia ma chemię na 23 sierpnia.
Całą noc czytałam artykuły,rokowania są fatalne. Lekarz prowadzący z Prabut nie dał skierowania na chemię,bo rzekomo nie trzeba. W Elblągu wymagają. I zostaje mi kurs do Prabut-prawie 100 km...Albo jak poinformował mnie lekarz prowadzący mam spróbować u lekarza POZ. Myślicie,że się uda? Że to przejdzie?

[ Dodano: 2017-08-04, 12:29 ]
Lekarz prowadzący - ten,u którego pod opieką była Babcia w Prabutach. Konsultowalam się telefonicznie w sprawie skierowania.
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-03, 23:23   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Tak,potrzebuję kilka dni na przemyślenia... Nie mogę pojąć tego,że Babcia,która funkcjonuje normalnie ma w sobie raka,który ją zabija.
Ze jescze 1,5 roku temu żadnych komórek nowotworowych nie było,bo miała robione badania histopatologiczne...
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-03, 21:38   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Nie sądziłam,że sprawa jest tak poważna... Przy wypisie lekarka mówiła,że Babcia po 2 cyklach chemioterapii może kwalifikowanych się do zabiegu... To dawało mi nadzieję,że nie jest beznadziejnie. Ale IV stopień... W poniedziałek jadę do Poradni Onkologicznej,nie wiem czego się spodziewać,jakie pytania zadać...
Strasznie się boję,nie byłam przygotowana.
Nikt nie jest... Co mam Babci powiedzieć? Mam milion myśli.
  Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Magda91

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4384

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-03, 18:29   Temat: Rak płuca płaskonabłonkowy
Dzień Dobry.
Chciałabym,jeżeli jest to możliwe poprosić o interpretację wyników mojej 71-letniej Babci,która ma raka płuca.
Dla mnie to jest szok,nikt nigdy nie chorował w mojej rodziny na raka,więc pętlą mi się w głowie pytania...
Znajomi polecili mi Wasze Forum.
Pomożecie wytłumaczyć mi sprawę najprościej jak się da?
Rozpoznanie przy wypisie :
C.34.3 Rak płaskonabłonkowy płuca prawego T2N2/xM1
Zmiana wtórna na nadnerczu lewym,POCHOP Gold 2 gr.B
Rozszerzenie oskrzeli,
Nadciśnienie tętnicze,
Choroba wiecowa stabilna,
Stan po leczeniu gruźlicy płuc z 1977,1980
Kamica pęcherzyka żółciowego.

Histopatologia:
Wynik a,b) Złuszczone komórki nabłonka gruczołowego oskrzeli,zdegerenowane makrofagi płucne,niewielki wysięg zapalny oraz pojedyncze gniazda komórek nabłonkowych z cechami atypii.
c)Fragmenty błony śluzowej oskrzeli z naciekami raka płaskonabłonkowego (ICD-0 8070/3)
Odczyny immunohistochemiczne: p40 (+),TTF1 (-)
d) Fragmenty błony śluzowej oskrzeli z niewielkim przewlekłym naciekiem zapalnym W nadanym materiale nie stwierdzono rozrostu nowotworowego.

Konsultacja onkologiczna:
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego CS IV (mts do nadnercza lewego)
Do chemioterapii PN -ocena po dwóch cyklach) -ew.do rozważenia operacji nadnercza po chemioterapii.


W płacie dolnym prawym z biegunem dolnym wnęki P związana jest spikularna zmiana patologiczna Wlk.ok.45x36mm przylegająca ściśle do szczeliny m-płatowej skośnej P (najprawdopodobniej z jej naciekaniem), powodująca obturacje oskrzeli segmentów podstawnych i t.do segm.8p,9p
Zmiany nieodmowe i przyoskrzelowe zapalne w segm.8P obwodowe do zmiany.
Zmiany włóknisto-guzkowo-induracyjne z nawarstwieniami oplucnej w szczytach obu płuc.Zwapniały guzek wlk.14x10 mm. Jamy oplucnej wolne od płynu.
Węzły chłonne granicznej wielkości.
W.nadnerczu lewym ognisko o gęstości tłuszczowej w fazie natywnej Wlk.15x11 mm (gruczolak)? I poniżej meta wlk.22x18 mm z zatarciem okolicznej tkanki tłuszczowej.
Grzbietowo w nerce lewej obszar zawałowy Wlk.15mm i torbiel krowa 10 mm.
Pozostałe uwiecznione narządy wewnętrzne jamy brzusznej w tym nadnercze lewe bez zmian ogniskowych.
Zalecenie pilnego zgłoszenia się do Poradni Onkologicznej.


Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to konkretnie znaczy? Tak łopatologicznie? Chciałabym pomoc Babci,ale najpierw muszę z rozumieć istotę problemu.
Czy stan Babci dobrze rokuje?
Dziękuję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group