1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sarcoma synoviale monophasicum
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 20758

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-03-29, 20:38   Temat: Re: Sarcoma synoviale monophasicum
Cytat:
Mimo wielu wizyt u lekarzy-specjalistów nie wykryto niczego groźnego dla zdrowia.

A jakie badania były robione?

Cytat:
została skierowana na operację do szpitala z rzekomym "zespołem cieśni nadgarstka".

To znacznie częstsza przypadłość u młodych osób niż sarcoma synoviale, który zdarza się przeważnie po 40-tce...

Cytat:
Lekarze przed podjęciem operacji nie robili żadnych konkretnych badań

to znaczy jakie badania zrobiono?

Cytat:
Na wyniki histopatologii trzeba było czekać około miesiąc.

Zwykle się tyle czeka, ze względu na procesy chemiczne wykonywane w czasie tego badania.

Cytat:
Wykonano prześwietlenie klatki piersiowej, które na szczęście nie wykazało przerzutów w jej obrębie.

To za mało, moim zdaniem konieczna jest tomografia klatki piersiowej

Cytat:
Obecnie oczekuje wyników rezonansu magnetycznego

Rozumiem, że rezonans ręki?

Cytat:
Następnie ma ponownie zostać poddana operacji, która ma na celu usunięcie reszty komórek rakowych z tego miejsca.

Musicie zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od wyniku rezonansu oraz od tego, co chirurg zobaczy podczas operacji (zajęcie nerwów) może być konieczna amputacja ręki, prawdopodobnie w stawie łokciowym. Przykro mi udzielać tej informacji, ale może lepiej, jak będziesz wiedział wcześniej i jakoś dziewczynę przygotujesz...

Cytat:
byłbym również wdzięczny za informację, jakiego obrotu spraw mogę się spodziewać

"czarna wersja" powyżej. Być może (wersja light) chirurg "dotnie" tylko konieczny margines do nowotworu. Chemioterapia, radioterapia w zależności od rozległości guza, ewentualnych przerzutów (w rtg klatki piersiowej może nie być ich widać, tomografia jest dokładniejsza, uparłabym się przy niej, zwłaszcza, że dość długo się ten mięsak hodował)

Cytat:
czy nawroty choroby są pewne

Niekoniecznie

Cytat:
czy będzie mogła żyć z tym normalnie.

Z tym - nie. Ale są szanse na wyleczenie i wtedy - tak.

Cytat:
Również chciałbym się dowiedzieć, czy są realne szanse wygrania spraw sądowych, które zostaną wytyczone lekarzom, którzy zbagatelizowali sprawę oraz szpitalowi, który wyciął guz bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań.

Tego nie wiem. Z badań, które powinny być wykonane, a być może ich nie było: rentgen, usg tej okolicy, OB.


Pawle, stajesz na wysokości zadania, cieszę się :)
Jeśli mogę Ci coś poradzić, to skup się, przynajmniej na razie, na ratowaniu zdrowia (życia?) Twojej koleżanki, nie daj się ponieść emocjom, agresji w stosunku do tych, którzy nie dopatrzyli sprawy wcześniej. Z punktu widzenia lekarza mogę Ci tylko powiedzieć, że mądry jest ten, kto ma wynik histopatologii w ręce, a wiele spraw klinicznie wygląda zupełnie inaczej :-(

Pozdrawiam, daj znać jaki rozwój sytuacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group