1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Madzia70

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-19, 21:37   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Alicja2016,
Spróbujcie zwrócić się do Ministerstwa Zdrowia o refundację indywidualną. Nie mam dużych nadziei, ale zawsze to jakaś szansa...
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Madzia70

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-17, 21:28   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Alicja2016,
Wątroba jest po prostu usiana przerzutami :cry: Żadna z metod usuwania przerzutów nie wchodzi tu w rachubę. Usuwa się przerzuty pojedyncze, ewentualnie zlokalizowane w jednym płacie, wtedy usuwa się razem z płatem.
Poza tym przy tej ilości przerzutów jest bardzo prawdopodobne, że mamy (lub będziemy mieć za chwilę) przerzuty w innych miejscach.
Jedynym ratunkiem jest leczenie systemowe - czyli chemio- lub immunoterapia.
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Madzia70

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-15, 07:46   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Alicja2016,
Zamieść jeszcze dokładny wynik obrazowy wątroby. Nie wiedząc, ile, jakich, gdzie jest przerzutów - trudno się wypowiadać na temat możliwości ich leczenia.

jola7920,
jola7920 napisał/a:
Co do biopsji , to ja nie miałam robionej bo tak jak wytłumaczył mi lekarz ona i tak nic nie wniesie w przypadku ewentualnych przerzutów i dalszego leczenia.

No widzisz, a u tej pacjentki, którą opisywałam w swoim wątku nikt nie chciał się podjąć leczenia, bo nie było biopsji i określonego profilu czerniaka :(
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Madzia70

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-14, 06:21   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Alicja2016 napisał/a:
Nie wiemy co robić? czy biopsję robić ?

A poczytałaś wątek zalinkowany przez TP53? Tam jest sporo o biopsji. Czy napisałaś do Joli w Waszej sprawie?
Alicja2016 napisał/a:
do końca nie wiadomo jaki to rak

Czerniak nie jest rakiem, choć oczywiście jest nowotworem. Zwracam Ci na to uwagę, ponieważ szukasz teraz dużo w piśmiennictwie, wpisanie słowa "rak" może wyprowadzić Cię na manowce.
Alicja2016 napisał/a:
Nikt nie chce w żaden sposób leczyć

Nie tyle nie chce, co nie może. Nie mamy metod. Po prostu człowiek nie jest wszechmocny.

Czasami brak leczenia jest lepszą opcją niż leczenie na siłę czymkolwiek...

Myślę ciepło :flower:
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Madzia70

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-12, 20:55   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Alicja2016,
1. Możesz zadzwonić do Kliniki Onkologii na UJ i zapytać, czy jest jakieś badanie kliniczne w I linii w rozsianym czerniaku gałki ocznej.
2. możesz zajrzeć na www.clinicaltrials.gov i poszukać badania klinicznego wpisując melanoma malignant. Pokaże Ci badania w Polsce i za granicą.

Pozdrawiam Cię i witam na Forum :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group