1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-03, 19:26   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
Myślę, że Twoja p. dr ma rację - ja zaleciłabym 2 tabl/dobę przez miesiąc, potem miesiąc przerwy - i od nowa.
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-02-19, 19:36   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
Jeśli dowiesz się czegoś, to napisz nam tutaj, jeśli możesz...
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-09-16, 21:33   Temat: Rak trzonu macicy
PS. "Zwykły" pewnie jest w trakcie specjalizacji z radiologii i dlatego opisuje. Jak najbardziej wiarygodny - prawdopodobnie z każdą wątpliwością leci do już wyświęconego ;)
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-22, 13:00   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
Ten wynik to pewnie jest, tylko być może czeka tak długo na opis. Dowiedz się, czy nie da się odebrać samej płytki - wtedy opis sobie zrobisz prywatnie gdziekolwiek ;) nawet tamże, tylko szybciej...
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-04-06, 06:13   Temat: Rak trzonu macicy
Zdecydowanie tak. Nawet prywatnie.
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-02, 22:51   Temat: Rak trzonu macicy
smoga napisał/a:
czy jeśli jest ono z gabinetu prywatnego, to badanie będzie płatne?

Tak.
A dokąd jest to skierowanie? Może uda się poprosić lekarza (rodzinny? ginekolog NFZ? onkolog NFZ?) o ponowne napisanie takiego skierowania.
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-01, 13:29   Temat: Rak trzonu macicy
Smoga,
Niewielka ilość płynu może sobie być, nie przejmuj się. Natura nie znosi próżni ;)
Nie mam pojęcia, co to jest sztrank i z niczym mi się nie kojarzy. Podejrzewam wypasioną literówkę, jako że w tym opisie literówek jest pełno ;) .
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-26, 22:04   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
Nie martw się na zapas ;) Jeśli to zrosty to prawdopodobnie z czasem będzie lepiej, bo blizna się będzie przebudowywać.
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-25, 22:03   Temat: Rak trzonu macicy
Nie mam na razie onkologicznych podejrzeń, ale tak sobie myślę, że może masz zrosty po RTh. Można je spróbować ocenić w usg brzucha z pełnym pęcherzem albo w usg transvaginalnym (tv). Jeśli to są zrosty to będziesz musiała je pokochać... :mrgreen:
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-25, 09:03   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
czy Ty zrobiłaś w końcu to usg przezpochwowe? Urologa nie katowałabym, raczej ginekolog i to usg...
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-26, 20:35   Temat: Rak trzonu macicy
Zmiany uwapnione układające się linijnie mogą być zwapniałymi kanalikami mlekowymi. Najczęściej po zapaleniach, ale nie tylko :)
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-25, 21:58   Temat: Rak trzonu macicy
Gabrysiu,
Usg i mammografia uzupełniają się wzajemnie - na jednym badaniu nie zawsze widać to, co na drugim, dlatego należy wykonywać je jednoczasowo. W mojej ocenie nic się nie dzieje, tylko pytanie - czy karmiłaś piersią? I czy być może miałaś stan zapalny piersi podczas karmienia?
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-16, 22:18   Temat: Rak trzonu macicy
smoga napisał/a:
w jakim terminie po zakończeniu kuracji Gynalginem powinnam zrobić kontrolną cytologię?

Myślę, że odczekaj ze 2-4 tyg. To nie są żadne poważne wskazania ;) , tylko moja opinia. Po prostu tuż po zakończeniu kuracji będzie pewnie wszystko ok, jeśli ma się coś zadziać (w sensie zapalenia), to pewnie w ciągu miesiąca się zadzieje...
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-11, 12:20   Temat: Rak trzonu macicy
smoga napisał/a:
1. Czy Gynalgin będzie skuteczny, skoro nie wiemy, czy i jakie są bakterie?

Z dużym prawdopodobieństwem wiemy i Gynalgin zawiera substancje działające na nie.
smoga napisał/a:
Czy z tym zapaleniem można spokojnie czekać do następnej wizyty za 6 miesięcy? Bo przecież nie ma gwarancji, że Gynalgin zadziała?

Można iść wcześniej, przecież łba Ci nie urwą ;)
smoga napisał/a:
3. Co to są te "typowe zmiany reparacyjne)?

Zmiany w tkankach związane z gojeniem, regeneracją. Typowy dla tego stanu obraz mikroskopowy komórek.
smoga napisał/a:
11 maja minie rok od operacji, a ja jeszcze nie miałam USG TV, czy to normalne?

Nie.
smoga napisał/a:
Czy mam czekać pół roku do następnej wizyty, czy może lepiej udać się gdzieś na wizytę prywatną i zrobić USG?

Się udaj ;) częściej badający się mają większe szanse na zdrowie niż grzecznie czekający na zlecenie ;)
smoga napisał/a:
Czy taki długotrwający stan zapalny może doprowadzić do wznowy?

Wiesz. Takiego prostego przełożenia to nie ma, ale zawsze lepiej nie mieć stanu zapalnego ;) Inna sprawa, że w Twojej sytuacji stan zapalny jest raczej nieunikniony, bo jest gojenie i niedobór hormonów związany z wiekiem. Nie panikowałabym ;)
  Temat: Rak trzonu macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38140

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-21, 21:38   Temat: Rak trzonu macicy
smoga,
Sprawdź tego Helicobactera i jeśli trzeba będzie leczyć antybiotykiem - sprawdź wszystkich domowników, czy nie mają. A jeśli mają - zróbcie leczenie jednoczasowo, bo inaczej będziecie się wzajemnie zarażać bez końca ;)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group