1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-04, 16:10   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-10, 22:34   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7,
Daj Tacie No-spę (Forte lub dwie zwykłe) albo (jeśli ciśnienie w normie) poproś o buskolizynę w zastrzykach...
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-08, 08:25   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7 napisał/a:
Znam jednak mojego tatę najlepiej.

Dokładnie tak.
Nie ma uniwersalnej prawdy typu "warto-nie warto oszukiwać."
Każdy człowiek jest inny.

Ze swojej strony myślę, że warto, aby ksiądz przyszedł. Myślę, że Tata nie kojarzy na tym etapie dni tygodnia, można mu powiedzieć, ze jest pierwszy piątek miesiąca i ksiądz rutynowo odwiedza wszystkich chorych w parafii, albo że jest Dzień Chorych u Was w parafii, albo - cokolwiek. Z reguły tak doradzam rodzinom chorych, którzy się boją i doświadczenie mówi, ze potem wszyscy są bardzo zadowoleni. Rodzina - że dopełniła obowiązku, chory - że pojednał się z Panem Bogiem. Często też chory uspokaja się, wycisza po wizycie duszpasterskiej.

To co napisałam odnosi się nie tylko do religii katolickiej - mam pod swoją opieką chorych różnych wyznań. Czasem nie jest to ksiądz, tylko pastor, pop lub opiekun zboru. Ale efekt dla chorego i rodziny jest ten sam - zawsze dobry.
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-26, 00:27   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7 napisał/a:
Czy ten Matrifen nie spowoduje u taty większej duszności?

Nie.
patrycja7 napisał/a:
Lekarz coś wspominał, że początkowo może nasilić się ból.

Chyba coś źle zrozumiałaś. Prawdopodobnie lekarz miał na myśli, że działanie plastra rozwija się wiele godzin i początkowo ból może nie być w pełni opanowany.
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-22, 20:49   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7,
Ta zmiana na kości ogonowej to jest odleżyna. Możesz kupić bez recepty plaster Granuflex albo Aquagel i przykleić. Możesz też po prostu stosować maść, którą stosujesz.
Preparaty ze srebrem stosuje się w nadkażeniu bakteryjnym, tu nie ma takiej potrzeby.
  Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
Madzia70

Odpowiedzi: 267
Wyświetleń: 67069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-01, 23:18   Temat: Rak płuca- nieoperacyjny.
patrycja7,
Lorafen jako działanie uboczne ma senność, czyli "odpływanie" ;)
Targin, którego podstawowym składnikiem przeciwbólowym jest oksykodon (nie morfina) - nie ma takiego działania. Oksykodon nie jest jakimś strasznie silnym lekiem (choć oczywiście jest opioidem), zresztą dostaliście na początek bardzo małą dawkę. Mam pacjentów na oksykodonie, którzy - biorąc znacznie większe dawki - żyją zupełnie normalnie, tyle, że bez bólu.
Natomiast, skoro u Twojego Taty - jak zrozumiałam - dominującym objawem jest kaszel - zapytaj swojego lekarza prowadzącego, czy nie lepiej byłoby dać Tacie dihydrokodeinę - ma działanie przeciwbólowe i przeciwkaszlowe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group