1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Katarzynka36

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 21085

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-20, 00:28   Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Synus
Myślałam, że może Wam się uda....
Przyjmij moje kondolencje...
Wyrazy współczucia.... rozumiem Twój ból...

Przeżyłam pierwsze święta - koszmar... drugie myślę wcale nie będę lepsze...

nawet daty podobne - Twoja Mama 6 sierpnia, mój tata 3 sierpnia...:(
  Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Katarzynka36

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 21085

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 22:01   Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Synus
Tak chyba są w sumie 4 cykle chemii pooperacyjnej, więc pewnie jeszcze te dwie Was czekają... u nas była wersja skrócona - tylko 3, bo jeszcze czekała radioterapia na Tatę.

pozdrawiam:)

[ Dodano: 2010-12-27, 22:03 ]
Synus
Piszesz, że po chemii mamę bolało miejsce po szwach - u nas też tak samo - blizna o chemii dokuczała bardziej...
  Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Katarzynka36

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 21085

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 12:21   Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Synus
U nas, po operacji górnego płata płuca prawego po przyjęciu do szpitala na chemię, przed jej podaniem zrobiono tylko ekg oraz usg jamy brzusznej no i szczegółowo krew.
Tylko tyle, a może aż tyle?
W każdym razie nie było żadnych tk brzucha czy głowy.

Tomograf klatki zrobiono po 3, ostatnim cyklu pooperacyjnym (też schemat PN cisplatina i navelbina), zrobiono też ponownie usg brzucha i bronchofiberoskopię.
Nic więcej nie robiono.

pozdrawiam cieplutko:)

[ Dodano: 2010-12-27, 12:24 ]
a co do chemii
hmm, z każdym kolejnym cyklem Tata odczuwał większe dolegliwości. Po 1 cyklu nie wymiotował, mdliło Go tylko troszkę no i najgorsze silne osłabienie i bóle kości jak przy grypie (zwykle 4-5 dnia). Potem doszedl ten wstretny metaliczny smak i zapach (wina cisplatiny). Po 2 cyklu Tata wymiotował ze 2 razy, a po 3 cyklu już godzinę po podaniu, jak jeszcze był w szpitalu. Tak więc im dalej tym więcej dolegliwości i skutków ubocznych.
Ale lekarze stwierdzili, że i tak było nieźle ;)

Twoja Mama jest mocno osłabiona?
  Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Katarzynka36

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 21085

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 18:02   Temat: chemia"balbinka" przy nowotworze płaskonabłonkowym
Synus
Cieszę się, że Mama dobrze się czuje po operacji:) A może przytocz wynik histopatologiczny wycietego guza? Jeśli cecha N0 - to nie ma przerzutow w węzłach chłonnych, a więc rokowania są dobre:)
Co do chemii balbinki... pierwszy raz słyszę :shock:
Ale może to jakiś lekarski slang? Hmm a może Mama źle usłyszała i chodziłó o "nevelbinę"? Kiedyś słyszałam jak lekarz onkolog jakoś zdrobnił nazwę i w sumie powiedział "pieszczotliwie" chemię "nevelbinkę", więc brzmi podobnie do "balbinkĘ"

pozdrawiam:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group