1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 43
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w macicy
Kacha712

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-29, 15:38   Temat: Zmiany w macicy
Witam,

Bardzo Dziękuję za odpowiedź, odpowiedzi na forum bardzo wiele dla mnie znaczą... Dziękuję missy...

... byłam u ginekologa na kontroli 5-tygodni po operacji, powiedział: że wszystko się dobrze zagoiło, wszystko w porządku... i że kontrola za rok...
Dopiero za rok? ... czy to nie za długo?

... znajomi podpowiadają mi, żebym skontrolowała się za pół roku, żeby to nie było za długo, że jeżeli u kobiety "coś się działo z dołem to trzeba być czujnym z górą" i w ogóle ogólnie, że po operacji kiedy było "coś" poważniejszego w histopatologii to kontrola powinna być wcześniej niż za rok?
  Temat: Zmiany w macicy
Kacha712

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-26, 15:22   Temat: Zmiany w macicy
Dzień dobry...
Bardzo Dziękuję za odpowiedzi...

Jestem po operacji, z wynikiem histopatologicznym...

Materiał: macica z przydatkami
Rozpoznanie kliniczne: rozrost złożony z atypią.
Legenda: 1-2 szyjka, 3-4 kanał, 5-12 trzon, 13 przydatek prawy, 14-16 przydatek lewy

Opis Makroskopowy:

Macica z przydatkami o wadze 110g i wymiarach: 9x6x3,5cm. Tarcza średnicy 3cm. Ujście szerokie długości 1,5cm. gładkie. Endometrium gładkie, grubości do 0,3cm. Przydatek prawy - Jajnik średnicy 2,5cm., jajowód długości 6cm. W jajniku torbiel o gładkiej wyściółce średnicy 2,5cm. Przydatek lewy - Jajnik średnicy 3cm., jajowód długości 6cm. W badaniu śródoperacyjnym - Endometrium gładkie - zmiany do oceny mikroskopowej. Mięśniak śródścienny średnicy 0,8cm.

Rozpoznanie Mikroskopowe:

Endometrium w fazie sekrecji. Ogniska adenomyozy. Mięśniak śródścienny średnicy 1cm. Błona śluzowa kanału torbielowata z przewlekłym stanem zapalnym.
Tarcza pokryta normotypowym nabłonkiem płaskim. Torbiel Nabotha.
Jajniki prawy z ciałkiem żółtym, lewy z torbielą pęcherzykowatą.
Jajowody obustronne budowy zwykłej.

...czy jest to niepokojący wynik?

Poproszę o interpretację...

...z góry Dziękuję
  Temat: Zmiany w macicy
Kacha712

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-06-29, 00:58   Temat: Zmiany w macicy
Dobry wieczór...

w 2013r. zalogowałam się na tym forum aby szukać pomocy dla mojego Męża... walczył 2 lata i 10 dni to był - WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej
... cóż ten z góry miał inny plan

...a teraz ja potrzebuję pomocy... Jestem po wycięciu polipa - 12.05.2016r.
... 01.08.2016r. mam mieć operację wycięcia macicy...

co oznacza ten wynik?

Opis makroskopowy:
Rozpoznanie mikroskopowe:

Wyskrobiny z kanału szyjki macicy - Strzępki endocervix i endometrium.
Wyskrobiny z jamy macicy - Polip endometrialny z ogniskowym rozrostem złożonym z atypią cytologiczną. (Materiał skrojono seryjnie)

...z góry Bardzo Dziękuję za odpowiedź
  Temat: Tęcza - komentarze (vf6)
Kacha712

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12010

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-21, 10:35   Temat: Tęcza - komentarze (vf6)
tęcza...

_littleflower_ Dziękuję! :tull:
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-19, 18:05   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
...Dziękuję, że Jesteście! ...Bardzo Dziękuję :heart: ...najtrudniej jest ukryć ból...

Godzina 11:20... Osiemnasty...

To już miesiąc, jak Bóg mi Ciebie zabrał... Miesiąc...

To już miesiąc, jak moje życie stanęło na chwilę, po czym zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni.
Tego styczniowego dnia umarła jakaś część mnie i nic już nigdy nie będzie takie samo...

Życzę Wam dużo Siły!
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-18, 18:58   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
...dziś o godz.11:20 Odszedł mój Kochany Mąż, Wspaniały Człowiek i Tata dla swoich córek - (15 i 22lata)
Byliśmy Małżeństwem 23-lata.

2-lata dzielnie Walczył z tą potworną chorobą... zostały łzy i wspomnienia... nic juz nie bedzie takie samo...

Kocham,Kocham i Kochać będę do końca!
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-20, 14:43   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
...wynik markerów - z tego co pamiętam (a na pewno w tej sprawie to pamięć mam dobrą) jest to drugi wynik, pierwszy był po trzeciej operacji(17.07.2013r.) którego nie widziałam, nie otrzymałam takiego wyniku do rąk, dostałam tylko odpowiedź: tu markery nie dają stuprocentowej pewności - męża organizm"oszukuje" że tak się zdarza.
Widzę, że teraz nie będę miała możliwości porównawczych.

Badanie markerów będzie teraz przed męża chemioterapią tj:26.11.2014r. wtedy będę mogła porównać.

Pomocna odpowiedź - Dziękuję!

[ Dodano: 2014-11-20, 14:54 ]
Prosiła bym również jeszcze o interpretację ostatniego badana.

TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej bez kontrastu. (data badania: 2014-11-12)

OPIS: Kolejne kontrolne badanie TK,obecnie bez środka kontrastowego-niewydolność nerek.

W wykonanym badaniu powyżej stomii w miejscu widocznych wcześniej pętli jelita cienkiego widoczny jest konglomerat pętli jelitowych rozdętych gazem z poziomami płynu - subileus.

Poza tym w wykonanym badaniu bez istotnych zmian w porównaniu z badaniem poprzednim z dnia: 25.07.2014r.
Nefrostomia prawostronna,koniec cewnik znajduje się w górnym odcinku prawego moczowodu. Nerki wielkości i położenia prawidłowego o grubej warstwie korowej.

Co znaczy: ...powyżej stomii w miejscu widocznych wcześniej pętli jelita cienkiego widoczny jest konglomerat pętli jelitowych rozdętych gazem z poziomami płynu - subileus?
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-14, 22:17   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Dobry Wieczór!

Przepraszam... długo nie pisałam, trudne chwile...
Postaram się opisać wszystko"po kolei co się działo"
Jest parę pytań na które nie znam odpowiedzi - o stan mojego męża, a i lekarz nie jest czasowy.
Z góry Bardzo Dziękuję za odpisanie mi.


Mąż dwa miesiące nie brał chemioterapii, podwyższone parametry nerkowe (PNN).

28-03-2014r. trafił do szpitala do odbarczenia nerki prawej - wodonercze prawostronne.
W czasie hospitalizacji w KNUM COI podjęto 01.04.2014r. próbę instalacji cewnika DJS po stronie prawej, to się nie udało - stop na poziomie 3cm. od ujścia moczowodu (naciek guza). W związku z tym 02.04.2014r. wytworzono przetokę nerkowo/skórną po prawej stronie.

Lekarze nie wiedzą co dokładnie dzieje się (dwóch sądzi,że to naciek(progresja raka w miednicy) na moczowód, a trzech że to jest uszkodzenie oxaliplatyną (chemioterapia).

TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej bez kontrastu (data badania:2014-04-16)

OPIS: Kolejne kontrolne badanie TK, obecnie bez podania środka kontrastowego-niewydolność nerek.
W wykonanym badaniu nie stwierdza się cech progresji w porównaniu z badaniem poprzednim z dnia:24.01.2014r.
Nefrostomia prawostronna, koniec cewnika znajduje się w górnym odcinku prawego moczowodu. Nerki wielkości położenia prawidłowego o grubej warstwie korowej.

- Proszę mi odpowiedzieć czy to badanie TK stwierdza naciek guza?

Od 24-04-2014r. zmiana chemioterapii: Campto

Ondansetronium 8mg.
Dexaven 8mg.
Atropina 0.25mg.
Campto 200mg. 60min (raz podnieśli Campto na 300mg.)
Levofolic 180mg.
Fluorouracilum - bolus 700mg.
Fluorouracilum - 48h 2200mg.

Wyniki:

CEA CCEA[ng/mL]: (<5) 4.58
CA 19.9 CCA199[IU/mL]: (<27) 0.956

- Proszę mi odpowiedzieć jak kształtują się markery?

Od 24-09-2014r. do dziś podawany jest cytostatyk o nazwie:

Irynotekan 200mg.60min in w 250ml 0.9% NaCL

- ( mówią,że to jest Campto tylko zmiana nazwy? )

dołożyli:
Zofran 8mg.

Mąż regularnie bierze dożylne nawadnianie, suplementację elektrolitów i magnezu - zespół krótkiego jelita.

TK Jamy Brzusznej i Miednicy bez i z Kontrastem iv.+Kontrast Doustny+Wlewka (25-07-2014r.)

Wynik:

Porównanie z badaniem z 16.04.14r. bez zmiennej dynamiki.
Narządy miąższowe bez zmian meta. Nacieki otrzewnowe rozlane, w tym obejmujące pętlę ileostomijną.
Ślad płynu w otoczeniu segm6 wątroby.
Ureterostomia prawostronna. Nacieki w otoczeniu odbytnicy i w okolicy przedkrzyżowej. Kości bez destrukcji. Bez zmian węzłowych.

- Chciałabym zapytać co to oznacza, że: Ślad płynu w otoczeniu segm6 wątroby?
- Prosiła bym również o interpretację tego TK?
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-24, 21:43   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Dobry Wieczór!

...a jednak coś się dzieje z nerkami męża,a zwłaszcza z prawą nerką...

W piątek - 14.02.2014r. mąż miał mieć podaną chemioterapię... jednak wyniki badań nie pozwoliły na przyjęcie chemii - spadek potasu i wzrost kreatyniny,mocznika. Po podaniu dożylnie potasu wyniki trochę się podniosły,ale nie na tyle aby mógł przyjąć chemię.
Lekarz kazał przyjechać w poniedziałek - 17.02.2014r. niestety i tym razem wyniki nie były zadowalające,chemioterapia została odłożona do 07.03.2014r.piątek.

Nie wiem,czy mam tu wkleić(przepisać) wyniki tych badań przy których mąż nie mógł otrzymać chemioterapii?

Dziś(data bad: 24.02.2014r.) zostało zrobione USG.

USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej...

Wynik:

Prawidłowy obraz wątroby.Pęcherzyk żółciowy niepowiększony,cienkościenny,bez złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka prawidłowa. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Śledziona niepowiększona,prawidłowa.
W prawej nerce poszerzony układ kielichowo - miedniczkowy i do 8mm moczowód widoczny tylko w proksymalnym odcinku. Nerka lewa prawidłowa. Okolice nadnerczowe niezmienione. Pęcherz moczowy prawidłowy. Prawidłowy obraz dużych naczyń jamy brzusznej.
Przestrzeń zaotrzewnowa widoczna tylko częściowo.

Wniosek: Prawostronne wodonercze.


Wizyta w marcu... boję się, co to znaczy - czy zrobiło się coś poważnego w tej prawej nerce?

Bardzo Dziękuję za odpowiedź!
  Temat: Polecam nutę !!
Kacha712

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 110146

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-02-08, 22:31   Temat: Polecam nutę !!
https://www.youtube.com/watch?v=7r8G6sQ8u_c
  Temat: Polecam nutę !!
Kacha712

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 110146

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-02-05, 00:12   Temat: Polecam nutę !!
Nie mam w planach wielkich zmian,
czekam na bezchmurne niebo.
Jak się lubi co się ma...
cieplejszy wieje wiatr,życie ma lepszy smak...

lubię tą nutkę... pomaga mi pokonać lęk...

https://www.youtube.com/watch?v=YvY8n59y89c

Pozdrawiam :)
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-03, 23:27   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
infinity napisał/a:
To sa dobre wyniki :)


...Dziękuję za odpowiedź...
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-30, 12:56   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Dzień Dobry!

TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej: (data badania: 2014-01-24)

OPIS:

Kolejne kontrolne badanie TK,obecnie bez podania środka kontrastowego - niewydolność nerek.

W wykonanym badaniu nie stwierdza się cech progresji w porównaniu z badaniem poprzednim z dnia 29.11.2013r.

Nerki wielkości i położenia prawidłowego o grubej warstwie korowej.

Czy są to dobre wyniki? Czy badanie USG i tego TK wystarczająco pokazało stan nerek? (czy"starać się"o inne badania-jeśli tak... to jakie jeszcze można zrobić w tym kierunku?)
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-28, 11:58   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Dziękuję Bardzo za odpowiedź!


...masz rację tu zadecydowały wyniki badań krwi: kreatynina i mocznik ...(tak jak piszesz)

Wynik badań:
-Kreatynina[mg/dl]: (0.80-1.30) 2.14;
-Mocznik[mg/dl]: (10-45) 85.4;

opisałam badanie USG - wynik TK będzie we czwartek.

Tak też się dzieje(na początku tego nie było i dobrze to przechodził-teraz jest dużo trudniej) czym więcej-dłużej mąż przyjmuje chemię zaczynają się pojawiać skutki uboczne terapii czyli: duże zmęczenie-uczucie słabości, drętwienie-mrowienie palców u nóg i rąk,wymioty i biegunka,sucha skóra na całym ciele... no ale cóż trzeba to przejść i już innego wyjścia nie ma.

...jeszcze raz Dziękuję za odpisanie mi... Pozdrawiam
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Kacha712

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-27, 22:25   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Dobry Wieczór!

Mąż jeździ na chemioterapię co drugi tydzień: podawana jest oxaliplatyna 150mg. ...przy ostatniej chemii lekarz zmniejszył na 100mg. Powiedział: że wynik nie pozwala, żeby dalej podawać tą większą dawkę cytostatyku... Przyznał, że: oxaliplatyna "uszkodziła" nerkę.

Dostaliśmy skierowanie na TK (TK został zrobiony bez środka kontrastowego - lekarz nie zezwolił na przyjęcie kontrastu... wynik będzie we czwartek) i USG:

USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej[K8] - (data bad: 27-01-2014)
Prawidłowy obraz wątroby, śledziony, pęcherzyka żółciowego i trzustki. Drogi żółciowe nieposzerzone. Nerka lewa prawidłowa, w nerce prawej nieznaczne poszerzenie miedniczki do śr. 1.7 bez poszerzenia kielichów. Okolice nadnerczowe niezmienione. Pęcherz moczowy pusty. Aorta brzuszna prawidłowa. W przestrzeni zaotrzewnowej zmian nie uwidoczniono.
Wniosek: Nieznaczne poszerzenie miedniczki w nerce prawej.

Co to znaczy? ...że była podana za duża "dawka" i oxaliplatyna uszkodziła nerkę? czy jest to bardzo poważne uszkodzenie prawej nerki?

z góry Bardzo Dziękuję za odpowiedź...
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group