1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka hospicyjna
Jagoda29

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-07, 12:27   Temat: Opieka hospicyjna
Dziekuje za wszystkie rady...
Dosia bardzo mi przykro z powodu twojej mamy. Wiem co to znaczy stracic matke.
Bardzo ci wspolczuje. Badz dzielna.
Rezerwuje samolot dzisiaj jak tylko wroce z pracy. Mam nadzieje ze problemow w pracy mi nie beda robic az ostanie miesiace kursuje Polska-Anglia co 2/3 tygodnie.
W Swieta tata byl w domu, czul sie jeszcze dobrze, wszyscy zjechalismy sie razem i spedzilismy ostatnie rodzinne swieta wspolnie. I takiego chce go pamietac.
Gdy moja mama odeszla bylam przy niej, trzymalam za reke. Mam nadzieje ze zdarze.....musze.
  Temat: Opieka hospicyjna
Jagoda29

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-02-07, 10:51   Temat: Opieka hospicyjna
Andrzeju dziekuje bardzo za opis zachowan chorego przed smiercia.
Mialam wrazenie jakbys pisal o moim ojcu az on wykazuje te wszystkie zachowania. Brak apetytu i pragnienia. 2 dni temu wszystko jadl i staral sie wmuszac jak najwiecej. Teraz robi sie agresywny jak sie go prosi by cos zjadl. Utrata swiadomosci tez wystepuje, momentami niepoznaje ludzi, niewie gdzie jest i zachowuje sie dziwnie. Jest bardzo oslabiony i schudl, wazy 42 kg. Skura i kosci. Najbardziej mnie martwi to ze stal sie bardzo agresywny. Pielegniarki nie umieja dac sobie z nim rady. Nie jest zaineresowany jak sie do niego mowi i odcial sie od rzeczywistosci.
Jedynym objawem ktory jest troche sprzeczny ( a moze zle zrozumialam) jest to ze mu ciagle goraco i sie rozbiera!
Mieszkam za granica, wiec dzieki twoim informacia wiem ze czas by rezerwowac samolot. Boje sie jednak ze mnie nie pozna?!
Andrzeju czy ty uwazasz ze pomimo braku swiadomosci tata bedzie wiedzial kim jestem?
Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie i Pozdrawiam
  Temat: Opieka hospicyjna
Jagoda29

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-01-31, 11:21   Temat: Opieka hospicyjna
Andrzeju bardzo bym prosila bys rozwinal temat "Jak poznac ze sa to otanie dni albo godziny zycia chorego".
Moj tata ma nowotwora zlosliwego klatki piersiowej. Mial lampy, ktore niepomogly. Teraz czeka na chenie. niestety jego stan bardzo sie pogprszyl. Przebywa w szpitalu poniewaz oddychac nie moze. Bardzo schudl i stracil sily. Jak go dusi to az caly sinny sie robi.
Pytam dlatego ze niestety mieszkam za granica i niemoge byc przy moim ojcu. Latam czesto, ale i tak obawiam sie ze nie bede tam w jego ostanich chwilach. Lekarze mowia ze maximum rok. Ale to bylo przed tym znacznym pogorszeniem. Bez maski z tlenem on juz ani rusz. Prosze powiedz jak to mozna zaobserwowac, to moze moja siostra zdarzy dac mi znac nim bedzie za pozno.
Dziekuje z gory.

Jagoda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group