1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-16, 14:26   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
:) Gratulacje!
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-15, 15:54   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
jak się ma takiego kociaka- to nie ma żadnych kwasów! :mrgreen:
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 20:46   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Można myśleć w ten sposób tzn . być przygotowanym ,że być może życie potrwa jeszcze dwa trzy lata i ten czas poświęcić nie na różne operacje czy "czekanie na koniec" ale np. podróże, intensywne spędzanie czasu z rodziną, poświęcenie się pasji czy zwyczjnie oglądanie komedii w tv.
Nikt i nic Ci nie każe "czekać na koniec", ale niepewności się nie pozbędziesz już nigdy, nawet za 10 lat.
To prawda, przy brca1+ wycięcie jajników daje ochronę.
Jednak jesteś bardzo młoda i musisz liczyć się z konsekwencjami. Ja myślałam tj TY. Podjęłam decyzję bardzo szybko. Leczyłam chemią raka piersi i między trzecią a czwartą chemią zrobiono mi operację. Była to głupota bo trzeba było poczekać chociaż pół roku albo rok po chemii. Byłam tak wycieńczona,że na trzecią dobę po operacji po wycięciu "dołu" ratowano mi życie. Ogólnie nie jest źle , ale naprawdę przemyśl kiedy chcesz to zrobić.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 18:06   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Jak masz brca1 + to usuwaj, widocznie coś nie doczytałam ale myślałam ,że nie masz obciążenia genetycznego.
Przy brca1+ rak jajników występuje często tj rak piersi.
Pośpiech? Poczytaj w jakim wieku są najczęściej zachorowania. Bywa tak,że niektórzy zachorują w wieku 30 lat, a niektórzy w wieku 60 lat.
Dziwnie byłoby usuwać w wieku lat 30 jajniki wiedząc ,że choroba przyjdzie w wieku 60. Czyli 30 lat możnaby mieć jajniki. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć terminu wystąpienia raka jajnika. Dlatego warto dowiedzieć się w jakim wieku w Twojej rodzinie występował rak jajnika i operację zrobić pięć lat przed. Tak mi tłumaczyła kiedyś pani genetyk.
Acha, po wycięciu jajników dojdzie Ci jeszcze kontrola tarczycy i prawdopodobnie lekarstwa wspomagające pracę tarczycy.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 15:49   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Akos, rób jak chcesz, ten zabieg to jednak okaleczenie. Nic nierobienie czasami jest lepsze. W twojej rodzinie był rak piersi a nie rak jajników! Życzę Ci byś była w tych 60% .
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 15:09   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Akos6, wybacz szczerość, ale chyba ktoś musi Ci to powiedzieć. W tej chwili nie wiadomo czy jesteś "wyleczona". Celowo dałam cudzysłów. Być może jesteś w tych nieszczęśliwych 40% i rozważasz bardzo poważną operację. W przypadku gdyby okazało się,że masz przed sobą mało życia z uwagi na przerzuty to po co Ci wycinanie jajników?
Dlatego uważam,że nie powinnaś się z tym śpieszyć , a jeśli już chcesz koniecznie to zrobić to dopiero za kilka ładnych lat.
Ja nie mam jajników, ale się sypię, mam potworne migreny co jakiś czas i okropne wykańczające wymioty z niewiadomych przyczyn (wszystkie badania OK) Także nie jest do końca tak różowo. Poza tym osłabia się serce (bardzo) oraz zwiększa znacznie grożba ostoparozy

[ Dodano: 2014-09-26, 15:12 ]
Mi odmawiano HTZ, odmawiają kobietom po raku. Zawsze jest komentarz- musi pani sama sobie dać jakoś radę. No właśnie...
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 12:27   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Możesz rozważać po czterdziestce, nie teraz. Zrobisz teraz tym więcej szkód niż pożytku. Rozumiem,że w rodzinie umierano na raka piersi a nie jajników? Podobno wycięcie jajników zmniejsza ryzyko raka piersi ale Ty przecież już nie masz piersi. Jeśli występował rak jajników w rodzinie w okolicy wieku 50 lat osoba zachorowała, to optymalny wiek dla Ciebie na wycięcie jajników to 45-46 lat.
Bez jajników znacznie się postarzasz i nie chodzi tu o zmarszczki na czole tylko twoje organy wewnętrzne inaczej działają. Uwierz mi, wiem coś o tym. Nie kalecz się na wyrost tymbardziej,że sama widzisz nie jest to bezwzględnie konieczne.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-26, 12:07   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Za młoda jesteś na usuwanie jajników. Nie masz obciążenia genetycznego. Usunięcie jajników ma dużo skutków ubocznych. Menopauza, a przecież jesteś młodziutka. Lepiej się kontroluj.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-09, 19:04   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
http://robertone.pl/morfo...golne-elementy/
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-09, 12:19   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Ja się spotkałam z opiniami na amazonki.com (expert radzi), że w przypadku potrójnie ujemnego raka jeśli nie ma przerzutów w ciągu trzech lat o zakończenia leczenia (chemii) to ryzyko przerzutów (nie wznowy!) sięga 0%
3- daje - jeśli daje bardzo szybko przerzuty
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-01, 23:00   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Super! Pamiętaj o rehabilitacji.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-16, 23:18   Temat: hey
:-D Trzymaj się mała!
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-16, 17:33   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Z tego co wiem to tylko prywatnie. Pobierają tłuszcz z brzucha albo ud. Robione wieloetapowo. Koszt 7000-12000. Musiałabyś się umówić na konsultację np. do dr. Witwickiego. Jeśli niewielka ilość tłuszczu to może być -5000 zł.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-04, 20:17   Temat: hey
http://www.kinolive.co/fi...013-lektor.html

polecam film w wolnej chwili. Zazdroszczę Ci,że to zrobiłaś. Była to tym razem profilaktyka. Teraz tylko trzeba się modlić aby było dobrze. Zrobiłaś wszystko co mogłaś. No i chyba w lato będziesz mogła nosić dekoldy ????/ :<: oj, też bym chciała....
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Iwona

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132286

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-29, 16:57   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Do pracy? Niesamowita jesteś......Przecież masz dreny jeszcze? Ciężką masz pracę? Nie lepiej dla bezpieczeństwa posiedzieć w domu?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group