1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 42
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-11-09, 21:25   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Bardzo prosze o informacje, co znaczy : "aorta wysycona". Szukalam w necie , ale znalazlam rozne, sprzeczne wiadomosci na ten temat. Chodzi o RTG pluc mojej mamy.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-10-15, 20:08   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Wczoraj wrocilam do domu. Na razie nie pojawily sie bole brzucha, ale jak pojechalam na zakupy znowu mialam zawroty glowy, ciezko mi utrzymac rownowage. Stres mam nadal, bo mama zostala w Krakowie, nie chciala jechac ze mna, bo niedlugo Wszystkich Swietych itp. poza tym , ma dobra opieke, rehabilitant przychodzi do domu, lekarz tez niedaleko, codziennie przychodzi emerytowana pielegniarka i kolezanki a u mnie- daleko do miasta i cywilizacji. Wiec lykam sobie tabletki na cisnienie i mysle co bedzie dalej.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-10-09, 22:49   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Strasznie wam dziekuje za odpowiedz. Teraz skrecam sie z bolu, bo od kilku godzin mam jakies dziwne bole brzucha, co kilka minut pojawia sie ostry bol, znika na kika minut i znowu. Zazylam 2 tabletki no-spa , ale nic nie pomaga. To samo mialam w sobote i tez zaczelo sie wieczorem. Bol podobny do ataku kolki nerkowej przy kamieniach, mialam to 20 lat temu, ale wtedy ten bol byl staly a nie taki jak teraz, ale podobnie silny, nawet nie moge sie polozyc, tylko tak siedze pochylona, wtedy jakos lepiej. Ten stres mnie rzeczywiscie wykonczyl nie tylko psychicznie ale i fizycznie.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-10-09, 15:48   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Bardzo prosze poradzcie mi cos. Nie wiem co sie ze mna dzieje, nadal jestem z mama w Krakowie, ale tym razem chodzi o mnie. Ze mna dzieja sie dzine rzeczy. Zaczelo sie przed pogrzebem taty, ze zrobilo mi sie slabo, na pogotowiu stwierdzono niedobor elektrolitow i wysokie cisnienie ,dostalam kroplowki i nastepnego dnia pojechalam do Krakowa. W Krakowie musialam udac sie prywatnie do lekarza, bo nie moglam dojsc z parkingu do domu, a ze byla po drodze przychodnia, wiec lekarz przyjal mnie od razu. Znowu wysokie cisnienie i przepisal mi Prestarium 5 mg oraz Kaldyum 600 mg oraz Afobam. Teraz stresy mam poza soba : z pogrzebem i zalatwianiem wszystkich spraw urzedowych, ale niestety z dnia na dzien cos mi sie dzieje. Jak tylko wyjde z domu , to mam zawroty glowy i nie potrafie pokonac normalnie kilku metrow,mam jakies dziwne splatanie w glowie, boje sie ruchliwych ulic, mam problem ze zrobieniem zakupow, jak juz dotre do sklepu przy domu, to musze trzymac sie lady aby sie nie przewrocic. Mama niestety dalej chora na rwe kulszowa i nie wychodzi z domu. Zastanawiam sie, czy to moze jakas depresja mnie dopadla, czy nerwica, co to moze byc?
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-13, 21:04   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Bylam dzisiaj w szpitalu, gdzie zmarl tata, chcialam odebrac jego rzeczy. Gdy bylam po karte zgonu (3 wrzesnia), powiedziano mi, ze mam to odebrac od pielegniarek, ale po rozmowie z lekarzem po prostu o tym zapomnialam. Dzisiaj wiec okazalo sie, ze nie ma (zaginelo) . Pielegniarka probowala mi wmowic, ze ktos to juz odebral, klamstwo, moja mama ma trudnosci w poruszaniu sie a ja nie mam rodzenstwa i wszystkim zajmuje sie sama Nie bylo tam nic wartosciowego, ale duzo lekarstw, w tym Bicalutamide i inne. Chcialam to przekazac do hospicjum. Niestety.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-12, 16:44   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Z tomografia juz sie wyjasnilo, troche zawila procedura ale sie udalo. Lekarz rodzinny dal skierowanie do neurologa, tego co byl u mamy prywatnie, gdyz on przyjmuje rowniez na ubezpieczenie. Neurolog dal skierowanie na tomograf do szpitala i wyobrazcie sobie, ze termin dostalam na nastepny dzien i to wcale nie prywatnie. Mama jest juz po badaniu, w poniedzialek wyniki. Boje sie co to wyjdzie z tego, bo na rwe kulszowa to nie wyglada. Wczesniej chodzilam z tata po szpitalach, teraz z mama. Katastrofa.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-11, 13:16   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Jeden pogrzeb, od poczatku byl ustalony na poniedzialek.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-10, 18:44   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Juz po pogrzebie, bylo mnostwo ludzi. Przezylam to nadzwyczaj spokojnie. Ktos tu na forum madrze napisal, ze zaloba bliskich , chorych na raka trwa miesiacami, tygodniami i w dniu pogrzebu jestesmy juz pogodzeni z losem.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-06, 21:25   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Mam pytanie na troche inny temat. Moja mama ma rwe kulszowa , ale to diagnoza lekarza ogolnego. Od kilku tygodni brala rozne zastrzyki i tabletki przeciwbolowe, lacznie z Tramalem, ktory bral moj tata. Nic nie pomaga. Ma okropne bole. Ja troche te sprawe zaniedbalam w zwiazku z formalnosciami pogrzebowymi taty, a do mamy przychodzila pielegniarka srodowiskowa i przynosila recepty i dawala zastrzyki. Wczoraj powiedziala, ze lekarz z przychodni nie wie co dalej i jego mozliwosci sie zakonczyly. Mame zostawil bez zadnych tabletek itp. Dzisiaj wezwalam prywatnie neurologa do domu i powiedzial, ze nalezy zrobic tomografie w celu wykluczenia innej chproby. Ja czytalam, ze podobne objawy co rwa kulszowa daja choroby nowotworowe. Poradzcie prosze co robic. Ile kosztuje taka tomografia prywatnie, chcialabym to jak najszybciej zrobic . :uuu:

[ Dodano: 2012-09-06, 21:28 ]
Moja mama nawet na pogrzeb taty w poniedzialek bedzie miala problemy, aby wyjsc z domu.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-05, 15:12   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Moj tata nie byl w hospicjum stacjonarnym. Zabralo go pogotowie , bo mial problemy z oddychaniem. W szpitalu przezyl tylko jeden dzien. Ja dzisiaj dostalam od lekarza Afobam. Mam nadzieje, ze troche mi ulzy, bo relanium niewiele mi pomaga.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-04, 22:00   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Rozmawialam z lekarzem, ktory wypisywal karte zgonu w szpitalu. Pytalam dlaczego to tak szybko nastapilo. Powiedzial, ze przy tej chorobie duza role odgrywa wola zycia, jezeli tego zabraknie to idzie b. szybko. Czytalam wiele razy, ze chorzy przewiezieni do hospicjum szybko tam umieraja, ze czuja sie opuszczeni , daleko od domu. Pewnie w szpitalu tez tak bylo z moim tata.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-04, 00:14   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Soraj, to cialo juz nie nalezy do mojego taty, jego tam nie ma. Ja chce zachowac jego obraz w pamieci, kiedy w tym ciele jeszcze byl. Dlatego jest to dla mnie takie trudne.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-03, 20:56   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Dziekuje wam wszystkim. Dzisiaj pozalatwialam troche spraw, jutro dalej. Pogrzeb w poniedzialek. Boje sie, bo z zakladu pogrzebowego powiedzieli, ze musze byc przy odbiorze ciala z prosektorium szpitalnego, czy musze rozpoznac cialo taty? Ja nie dam rady. Zawiozlam tam dzisiaj ubranie, tam jest tak strasznie.
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-03, 00:07   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Anulinka12, masz racje, gdybym byla przy tacie, to nie pozwolilabym mu odejsc , nigdy. On wiedzial ze przyjezdzam w tym dniu i tak po prostu sobie wtedy umarl....
  Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Hexe

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36796

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-09-02, 23:41   Temat: Nowotwor taty opieka hospicjum domowego
Madzia70, powiedz skad wiedzialas, ze moj tata ma , jak napisalas, kilka tygodni,moze dni.
Bylam w kontakcie z lekarka z hospicjum i mam wielki zal do niej , ze nie uprzedzila mnie , ze koniec jest tak bliski.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group