1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego u mojego 80- letniego ojca
Finlandia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5755

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-25, 21:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego u mojego 80- letniego ojca
Cytat:
Lekarze Szpitala Jana Pawła II w Krakowie stwierdzili,że chemia nie przedłuży życia, jedynie osłabi Tatę.

Decyzja o podaniu lub niepodaniu chemioterapii zależy nie tylko od nowotworu, ale też i od stanu pacjenta. Ogólnie, jak już pewnie tu na forum zauważyłaś, chemioterapia w raku płuc może pomóc, jednak tylko pod warunkiem, że pacjent ją wytrzyma.

Nie sądzę byśmy teraz, po takim czasie, mogli się obiektywnie wypowiedzieć na temat tego, czy można było podać wtedy chemię. Jestem pewna, że lekarze mieli swoje powody, by od niej odstąpić. Czy udałoby się znaleźć wam miejsce, gdzie postąpiono by odważniej i podano chemię - być może, jeśli rzeczywiście tata był silny i nie miał innych chorób poza rakiem. Ale czy ta chemia by przedłużyła życie taty - nie wiadomo.

Trzeba też pamiętać, że od długości życia pacjenta leczonego paliatywnie ważniejsza jest jego jakość, stąd kierowanie was do hospicjum, które zna się na leczeniu objawowym.

Z całą pewnością nie było możliwe wyleczenie.

atram napisał/a:
Na moje pytanie dotyczące chemii celowanej - lekarka odpowiedziała, że należy się pacjentom do 40 roku życia.

To nie jest prawda. Tarceva jest stosowana w drugiej linii leczenia raka płuca, po niepowodzeniu chemioterapii i tylko w razie wykrycia mutacji EFGR, w rakach niedrobnokomórkowych. Obecnie jednak wiadomo już, że nie ma wystarczajacych korzyści z leczenia tarcevą w raku płaskonabłonkowym.

Ta opcja u was odpadała, ale nie ze względu na wiek.

atram napisał/a:
Stwierdziła też: "Ciesczce się państwo, że nie wiedzieliście o chorobie wcześniej, bo tak by się nic nie dało zrobić"

Na pewno był kiedyś moment, gdy jeszcze dało się raka wyleczyć, ale bardzo rzadko rak płuc jest wykrywany w takim momencie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group