1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-24, 07:49   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa, w temacie duszności - warto by powtórzyć teraz echo serca. Na ziarnica.pl jest kilka osób, które się nabawiły arytmii po takim zestawie leczenia jak u Ciebie.

Wysypka to odczyn popromienny. Lepiej by było go pokazać lekarzowi, żeby coś przepisał.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-08-01, 13:36   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
a na końcu całkowita odpowiedź metaboliczna na zastosowane leczenie, więc skromnie śmiem myśleć, że to bardzo dobry wynik

Bardzo dobry. Widzisz, u nas nie ma się co przejmować tak bardzo TK. Jeśli Ci zrobią teraz radioterapię, to juz tylko na wszelki wypadek naprawdę.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-08-01, 13:20   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Cytat:
Może zrobić dla własnej wiedzy.

No dla własnej wiedzy każdy może zrobić zawsze. Chemia nie będzie miała wpływu na wynik.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-08-01, 11:13   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
Kiedy powinnam zrobić badania na wzw c?

Ja miałam to tylko przed pierwszą chemią. Ktoś Ci powiedział że masz zrobić? Mówił dlaczego?

PET już był?
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-27, 22:20   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa, praktyka co do PETa po chemii jest różna, niektórzy każą czekać 4 tygodnie, niektórzy aż 3 miesiące. Dwa, trzy tygodnie to raczej mało, może być jeszcze widoczna w badaniu aktywność związana z chemią.

Co do przerwy między chemią a radio - zależy od wyników morfologii i ogólnego stanu.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-03, 23:34   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Spaliła Ci się żyła. Trzymaj tę rękę w cieple, można też wziąć coś przeciwbólowego. Ból w końcu minie (w ciągu kilku dni), ale ślad na skórze pozostanie na zawsze, chociaż zapewne mniej widoczny niż teraz.

Nie będzie już możliwości wkłucia się w tę samą żyłę, więc pamiętaj, by przy następnym wlewie podać drugą rękę.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-22, 22:25   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Informacje podane przez gabę, są oczywiście prawdziwe, niemniej jednak pogląd, iż osoby chore na nowotwór nie powinny zmieniać klimatu, uważa się obecnie za przestarzały. Sądzono niegdyś, że wiążąca się ze zmianą (zwłaszcza zmianą typowo urlopową) klimatu odpowiedź immunologiczna może pobudzić na nowo nowotwór, ale:
- nie ma na to przekonujących dowodów
- jest w naszym życiu, zwłaszcza w życiu osób młodych, zbyt dużo innych zmiennych powodujących ew. pobudzenie układu immunologicznego, by móc brać pod uwagę tak nieistotną w sumie rzecz
- doskonalsze badania pozwalają z większą pewnością stwierdzić skuteczność leczenia i tym samym nie pozostawiać osoby niedoleczonej (to dotyczy zwłaszcza roli PETu w chłoniakach), co mogłoby faktycznie doprowadzać do szybkiej wznowy.

obecnie pacjenci onkologiczni w razie potrzeby otrzymują nawet skierowania na turnusy rehabilitacyjne po zakończeniu leczenia. Zdanie lekarza prowadzącego jest zawsze wiążące - a Twój nie miał przeciwwskazań.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-21, 21:50   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
Ogólnie zasłyszałam opinię, że może się to skończyć nawrotem czy progresją.

Nie no, bez przesady... Jakbyś pojechała gdzieś, gdzie klimat jest zupełnie inny, do jakiejś dżungli albo na Grenlandię, to pewnie by zaszkodziło, ale z Wrocławia w góry, to żadna zmiana klimatu.

[ Dodano: 2011-05-21, 21:55 ]
Tylko oczywiście bez opalania się ;)
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-17, 11:37   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa, jesteś sama w domu? Jeśli tak, to może jednak lepiej wezwij pogotowie, póki jeszcze możesz. Jeśli nie, to weź się połóż chociaż.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-09, 20:28   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa, a szczepienie przeciw WZW typ B jest? Jeśli nie ma, to najpierw poczekaj aż się morfologia uspokoi po chemii, potem zrób szczepienie, potem tatuaż.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-07, 10:43   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Nessa, ja też wymiotowałam na widok szpitala - pomaga na to relanium.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-04-19, 20:31   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
Nie wiem na ile te wyniki mogą mnie cieszyć.

Jest regresja - trzeba się cieszyć. Węzły już prawie zniknęły, a śródpiersie zawsze można napromieniować, jeśli całkiem nie zniknie.
nesssssa napisał/a:
To chyba kamień?

Tak, całkiem spory, raczej go nie urodzisz. Nie wiem w sumie, jaki obowiązuje standard leczenia, ale moja ciotka miała kilka razy rozbijane ultradźwiękami.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-04-14, 20:59   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
nie wiem czym to może być spowodowane

Leczeniem. To bardzo typowe, może pozostać jakiś czas po chemii - to nerwobóle.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-04-04, 13:08   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
jakieś słuchy mnie dochodziły, że likwidują to

Nie, nie socjalne i specjalne, są jakieś zmiany w naukowych podobno.
  Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Finlandia

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 72676

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-04-04, 09:28   Temat: liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
nesssssa napisał/a:
Dostałam też umiarkowany stopień niepełnosprawności na dwa lata. W sumie to na chwilę obecną nic mi to nie daje, dopiero jak zacznę pracować, czyli nie wiadomo kiedy

No jak, a stypendium? Przecież studiujesz?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group