1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Filip1989

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6325

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-22, 20:03   Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Okazało się, że jednak była infekcja. Po tygodniu przebywania w szpitalu wujek trafił do hospicjum, gdzie przebywał krótki.

Wujek kilka dni temu zmarł, nie dożył nawet świąt... Od rozpoznania choroby minęło raptem 4 miesiące. 4 miesiące życia młodej osoby w obliczu nieuleczalnej choroby. Czy życie ludzkie ma jakiś sens?... :cry:
  Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Filip1989

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6325

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 17:37   Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Witam ponownie. Choroba u Wujka niestety postępuje. Ma poważne problemy z pamięcią, leki przyjmuje jedynie w kroplówce i jest strasznie agresywny. Dodatkowo z powodu rzekomej infekcji został odesłany z hospicjum do szpitala. Sęk w tym, że w szpitalu na razie nie stwierdzili infekcji i planują wysłać wujka do domu...

W związku z tym mam pytania. Czy to jest normalne i zgodne z procedurami podejście obu instytucji? Czy hospicjum ze względu na agresywny styl może odesłać pacjenta?
  Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Filip1989

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6325

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-23, 15:32   Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Nie byłem pewny czy osoba w jeszcze nie najgorszym stanie może ubiegać się o hospicjum stacjonarne, tym bardziej że inaczej wynikało z poszczególnych stron instytucji. Udało się jednak hospicjum załatwić i co najważniejsze, wujek po rozmowie głównie z lekarzami wyraził zgodę.

Wujek korzysta z pomocy MOPSu.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-11-23, 22:08 ]
👍

  Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Filip1989

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6325

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-16, 10:41   Temat: Nowotwór złośliwy płuc z przerzutami do mózgu
Witam. Chciałem zapytać o kilka rzeczy w aspekcie choroby wujka. Wujek jest osobą samotną, tj. nie posiada rodziców, małżonki czy dzieci, a dodatkowo mieszka sam. Co gorsza, nie posiada własnego źródła finansowania.

W lipcu tego roku Wujek poczuł się źle. Został zabrany do szpitala i po diagnozie mówiącej o padaczce oraz udarze mózgu został wypisany do domu. Po trzeciej kolejnej wizycie stwierdzono na początku nowotwór mózgu (4 ogniska, w tym największe 19mm), a następnie nowotwór płuc oraz mózgu. Zalecono leczenie paliatywne, w tym radioterapię. Końcem października wujek zaczął narzekać na opuchlizny. Okazało się, że wyskoczył duży cukier i kolejny raz wujek poszedł szpitala. Stwierdzono cukrzycę. Oczywiście wujek jest agresywny, dodatkowo ma niedowład ręki. Nie chce pytać o rokowania, bo trochę poczytałem forum i niestety wiem jak sytuacja wygląda. Mam jednak inne pytanie, jak wujkowi możemy pomóc? Czy przysługuje mu hospicjum stacjonarne?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group