1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Erevain21

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45190

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-02, 15:52   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Wykorzystaj te momenty bycia z Mamą najpełniej jak sie da. Takie prozaiczne chwile jak rozmowa przy ciastku czy herbacie, wspólny obiad, obejrzenie ulubionego waszego filmu, uśmiech czy nawet kłótnia o jakiś drobiazg( a potem często zabawne próby pogodzenia się) to najpiękniejsze momenty w życiu- tak niedoceniane.Juz zaczynasz przewartościowywać swoje życie a to dopiero początek.
Potem Ty się zmienisz i już nic nie będzie takie samo.To sa momenty w których przydają się albumy ze zdjęciami, Wyciągnąc album i poprzypominac sobie wspólne chwile.,śmiac się do rozpuku czy nawet popłakac się wspólnie. To są wasze wspomnienia i to jest cement który was spaja.
Twoja mama jest dojrzała osoba i juz napewno wiele przeszła. Bądz z nią szczera( na tyle na ile mama Ci na to pozwoli) bo mama jak to mama wszelkie nieszczerości własnego dziecka wykryje "mamoradarem."
_littleflower_ dla Ciebie i Mamusi.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Erevain21

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45190

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-11-20, 09:58   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
bioaktiw napisał/a:
..... a teraz się boję że pójdę do niej rano i już do mnie nie powie <moja laleczko>. chyba jestem załamana. nie pogodzę się z tym nigdy jak mi Ją teraz Bóg zabierze...

Bo z tym człowiek , się nigdy nie pogodzi. Natura rzeczy rodzice powinni odejśc przed dziećmi. Ważne ,żeby pozwolic im odejśc godnie i w poczuciu bycia kochanymi...

bioaktiw napisał/a:
lekarz mi każe mame zabrac do hospicjum albo do domu. sama nie wiem gdzie lepiej. mama mieszka daleko od szpitala jakiekiegokolwiek więc boję się że będzie cierpieć,

Ja postawiłem na hospicjum domowe, mimo że czasem bylo strasznie cieżko.
Bycie w domu w terminalniej fazie choroby nowotworowej to wg mnie wiekszy komfort psychiczny osoby chorej niz w hosp.stacj. .
W historii mojej Mamy przez 4 tyg opiekowania sie w domu, jakos dawałem rade na społke z bratem i ojcem. Jako , że jedyny jeszcze sie uczyłem i niepracowalem to mialem te 18h dziennie tylko dla niej.Trudne dni , ale dla mnie najważniejsze dni w moim życiu...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group