1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-19, 22:13   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
Lekarz zasugerował, że w związku z moim nastrojem i płaczem na końcu nosa, powinnam się udać do lekarza rodzinnego po leki antydepresyjne, bo on rozumie moją sytuację i ciężko mi bez tego będzie.
Co o tym myślicie?

» DEPRESJA u chorego onkologicznie
Depresja bardzo obniża jakość życia - czy szukać pomocy i u kogo? «
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-04, 05:43   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
TNM: rpT1 N1 (1,27) Mo Ro Lo Vo G2

Czy ktoś mógłby mi wytłumczyć te wyniki, bo moja znajomość tutejszego języka jest zbyt słaba.


T1 - guz o średnicy ≤ 2 cm w największym wymiarze
N1 - przerzut w pojedynczym węźle chłonnym po stronie guza osiągający w największym wymiarze < 3 cm
M0 - nie stwierdzono przerzutów odległych
R0 - brak nacieku nowotworowego w granicach cięcia chirurgicznego (czynnik korzystny)
L0 - nie stwierdzono zatorów z komórek nowotworowych w naczyniach limfatycznych (czynnik korzystny)
V0 - nie stwierdzono zatorów z komórek nowotworowych w naczyniach krwionośnych (czynnik korzystny)

Razem daje to III stopień zaawansowania choroby (w skali IV stopniowej).
Oczywiście wyleczenie wciąż jest możliwe (zastosowane leczenie chirurgiczne jest optymalne i zgodne ze standardem postępowania, radioterapia uzupełniająca zmniejszy natomiast ryzyko ponownej wznowy).

Żabusia napisał/a:
Ostatnimi czasy strasznie mi podupadła psychika....

Pewien psycholog polecił niegdyś mojej mamie by zamieniła swój żal, rozpacz i strach w złość, bunt oraz - w konsekwencji - chęć "rozprawienia się" z wrogiem.
Nie wiem czy rada ta może być skuteczna w każdym przypadku, mojej mamie jednak to pomogło. :)

Żabusiu, daj popalić swemu nieproszonemu gościowi, a każdą sesję radioterapii traktuj jako prywatną na nim zemstę 8-) .
Walczysz i jesteś w tej walce teraz górą. Piłka w grze!
A w nas masz ostrych kibiców. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group