1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-12, 17:30   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Radi napisał/a:
Mam już skierowanie na badanie TK tylko, że terminy są odległe, bo dopiero na lipiec...

Trzeba poszukać innej pracowni TK (każda z nich może oferować zupełnie inne terminy). Termin lipcowy jest nie do przyjęcia.
Jeśli nie uda się nic sensownego znaleźć proszę o kontakt, wysyłam prywatną wiadomość.
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-09, 16:58   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Radi napisał/a:
Obserwuje się zwiększony metabolizm w ognisku w seg. VII wątroby SUVmax=6.5.

W jakim ognisku? Mamy tu opis badania PET, a TK? (obecnie wykonuje się PET/CT a nie samodzielny PET). Brak opisu gdzie dokładnie znajduje się zmiana i jakiej jest wielkości.
Czy były dotąd i kiedy wykonywane inne badania obrazowe jamy brzusznej?

Radi napisał/a:
Wnioski:"Zmiany w wątrobie budzą "niepokój onkologiczny" i wymagają weryfikacji za pomocą wysokorodzielczych badań strukturalnych.

Konieczne jest wykonanie TK lub MRI jamy brzusznej.

Sam zwiększony metabolizm w wątrobie o niczym jeszcze nie świadczy.
Trzeba ocenić wątrobą morfologicznie (strukturalnie) - czy są tam jakieś zmiany i jak dokładnie wyglądają.
Wysoki SUV w PET to tylko wskazówka co należy sprawdzić.

[ Dodano: 2013-04-09, 17:02 ]
Czy na pewno przytoczony opis PET to całość? Nic nie zostało pominięte?
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-08, 00:08   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Radi napisał/a:
Czy to możliwe, żeby z tego powstał naciek zapalny, który do dziś uprzykrza mi życie :?:

Możliwe. Działania niepożądane związane z radioterapią mogą utrzymywać się bardzo długo.
Niestety nigdy na pewno nie wiemy czy to powikłanie po radioterapii czy wznowa. Konieczny jest zatem bieżący monitoring (badania obrazowe, w tym wypadku USG będzie właściwe). Polega on na porównywaniu opisów kolejnych badań. USG w tym wypadku powinno być wykonywane nie rzadziej niż co 3 miesiące (może być co 2-3 m-ce).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group