1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-24, 16:00   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
wyrazy współczucia... ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-07, 13:27   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Udało Ci się załatwić hospicjum domowe?
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-18, 16:34   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Myślę, że warto skontrolować głowę, a mowiles ostatnio lekarzowi, że masz zaburzenia pamięci i koncentracji?
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-10-12, 17:21   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Co u Ciebie?
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-06, 23:38   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Będzie kontynuowana terapia Zelborafem czy zmiana na inne leki?
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-16, 19:34   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Zalinkowałam Ci jakiś czas temu artykuł ("Czerniaki skóry – zasady postępowania
diagnostyczno-terapeutycznego w 2016 roku") na temat zasad postepowania, tam było wszystko dokładnie opisane. Jeżeli link się nie otwiera to wystarczy wpisać nazwę w google.
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-16, 16:41   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
teraz w sumie chyba się podaje dabrafenib+trametynib, które działają dłużej (progression-free survival jest dłuższe) i z mniejszymi działaniami niepożądanymi niż wemurafenib (zelboraf) - to jeżeli jest mutacja w genie BRAF, nie pamietam czy miałeś już przebadaną próbkę pod kątem mutacji?
Jeżeli nie ma mutacji to stosuje się immunoterapię.
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-16, 16:29   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
A na jakiego maila pisales? Bo Prof. zawsze odpisuje, nawet oddzwania jeżeli się poda numer telefonu.
Opisałeś krótko przebieg choroby i załączyłeś dokumentację w pdfie?

[ Dodano: 2016-05-16, 16:32 ]
Nie załamuj się, tylko działaj - w poniedziałek pod gabinet w CO w Warszawie i poprosić profesora o przyjęcie.
Szybkie podanie Zelborafu może pomóc na wiele miesięcy, jesteś w dobrej kondycji fizycznej i to trzeba utrzymać. Dostępnych jest coraz więcej leków, jest coraz więcej możliwości, których nie było jeszcze kilka miesięcy temu, wszystko się bardzo szybko rozwija, ważne żeby teraz się nie poddać, żeby szybko rozpocząć leczenie ogólnoustrojowe.

[ Dodano: 2016-05-16, 16:35 ]
ja znam takie maile: miesaki@coi.waw.pl i rutkowskip@coi.waw.pl
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-04, 21:21   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11 napisał/a:
No to mnie pocieszyłaś :(
Myślałem, że jak ktoś ma rozpoznanego czerniaka to może on dać nawrót w bliznie ale nie w innych znamionach.
Nie chodzi mi o nawrót w innym znamieniu. "Podczas badań kontrolnych obowiązuje badanie całej skóry chorego w związku ze statystycznie większą szansą rozwoju drugiego niezależnego ogniska czerniaka lub innego nowotworu skóry." Wiesz, ja nie mówię tego, żeby Cię martwić, ale to jest poważna, nieprzewidywalna choroba i poważnie trzeba ją również traktować, działać szybko i przy zastosowaniu najlepszych możliwych środków, po konsultacji u najlepszych specjalistów.
http://www.termedia.pl/Cz...,26901,1,0.html (pdf do ściągnięcia)

ccc11 napisał/a:
Co badania dermoskopowego czasem nawet ono zawodzi chociaż w moim przypadku było pomocne jedynym rozstrzygającym badaniem jest badanie Hist.pat. chociaż tu tez czasem trzeba brac poprawki ,wiec chyba możemy jedynie ufać swojej intuicji
Oczywiście, metody nie są doskonałe, ale cóż - są lepsze niż nic
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-04, 20:41   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11 napisał/a:
miałem robioną morfologie i nie było żadnych odchyleń od normy
Moja mama miała bardzo dobre wyniki morfologii nawet przy przerzutach odległych, więc wydaje mi się, że morfologia jest akurat kiepskim wyznacznikiem

A napisałeś do prof. Rutkowskiego?

ccc11 napisał/a:
Jutro idę do dermatologa dostałem zlecenie zbadania znamion nie wiem w sumie po co mam ich mało
Mimo że masz ich mało, to masz czerniaka o zaawansowanych parametrach, dlatego trzeba sprawdzić czy inne znamiona też nie są złośliwe, nie jesteś lekarzem i przypuszczam że nie masz (video)dermatoskopu, nie jesteś w stanie sam stwierdzić czy dane znamię ma cechy czerniaka
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-21, 07:54   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
wydaje mi się, że bardziej chodzi o lokalizację, u kobiet czerniak częściej jest umiejscowiony na kończynach, u mężczyzn częściej w obrębie tułowia skąd bliżej do narządów wewnętrznych. Nie oszukujmy się - kobiety również częściej zwracają uwagę na takie rzeczy jak znamiona, więc rozpoznania też mogą być szybsze, a im wcześniej tym lepiej
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-20, 18:36   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11 napisał/a:
to karygodne takiej zaistniałej sytuacji nie powinno w ogóle być
Nie powinno być, ale niestety takie sytuacje są i to wcale nie tak rzadko (chociażby moja mama, na której pogrzeb idę za dwa dni jest tego przykładem).

Napisałeś do profesora Rutkowskiego? W tej chwili walczysz o swoje życie, bo tak - przy Twoich bardzo poważnych parametrach to jest walka o życie. Na pierwszy błędny wynik czekałeś 9 tygodni, potem od pierwszego postu na tym forum mijają 2 miesiące. Myślę, że teraz jest czas żeby skierować nadzieje w innym kierunku, nie w szukanie czy diagnoza jest błędna, ale w stronę wykluczenia przerzutów do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych lub ich potwierdzenia i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia.
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-20, 14:48   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
aktywnosc mitotyczna ma duzy wplyw na rokowania, im wieksza tym gorzej - im szybciej sie dziela komórki (czyli im wydajniej zachodzi proces mitozy), tym jest ich więcej, nowotwór jest bardziej złośliwy
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-20, 12:50   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Jeżeli pojedziesz do Warszawy do CO, to może sami zlecą przebadanie preparatu u siebie, żeby mieć własne wyniki, działaj, walcz
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
DulceAmargo

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162646

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-18, 16:05   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Napisz do profesora maila z załączonymi wynikami, odpisze albo oddzwoni, że masz przyjechać (jeżeli uzna, że jesteś źle prowadzony) lub np. że ma dla Ciebie taką i taką propozycję i masz się pojawić w najbliższy poniedziałek.

Ja napisałam maila w piątek ok godz. 13, prof. zadzwonił ok. godz. 14, że w poniedziałek mamy przyjechać do Warszawy ze skierowaniem (od rodzinnego, onkologa, nieważne od kogo). Ostatnio rzeczywiście monkmonk29 pisała o długim czekaniu na wizytę, ale ona nie ma zdiagnozowanego czerniaka i to dlatego. U Ciebie liczy się CZAS, z parametrami jakie masz musisz mieć najlepszą opiekę i to jak najszybciej, dość czasu zostało stracone...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group