1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-08, 22:55   Temat: Rak jajnika
Przyjmij najszczersze kondolencje.
Byłaś wspaniała w tym czasie.
Teraz Twoja mama jest z Ciebie dumna i pamiętaj ze zawsze Cie kocha.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-08, 19:53   Temat: Rak jajnika
nuta napisał/a:
Wróciłam na chwilę do domu. Mama wymiotuje podczas duszenia takimi rdzawymi, jakby fusami od kawy. Jest pobudzona, krzyczy gdy się dusi, a każdy oddech to praca całego ciała. Nie wiem dlaczego doktor nie poda mamie morfiny co 4 h, tylko co 6, bo świadomość że ona cierpi jest straszna. Dlaczego ogranicza leczenie objawowe i cała rodzina cierpi że nie może jej ulzyć. Podczas ataku duszenia otworzyła oczy i patrzyła błagalnie. ...a ja nic nie mogłam zrobić.


wiesz co troszke sie dziwie ze lekarze nie wprowadzili mame w stan "sedacji terminalnej" pisal i mowil o tym SP Ks Jan Kaczkowski.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-07, 20:40   Temat: Rak jajnika
nuta napisał/a:
Ile się męczy, łapie oddech jak ryba, panikuje, krzyczy. Nie mogę nic zrobić. Prosiłam lekarza by odeszła godnie, mówi ze dostaje morfinę ale mama zachowuje się tak jakby się dusiła. Mam nadzieję ze ona nie jest tego świadoma bo dzisiaj otwierała oczy a w kącikach miała łzy :uuu: :-( :-(

[ Dodano: 2018-08-07, 19:50 ]
Przed chwilą usilowali odessać ssakiem wydzielinę bo się dusi ale nie mogą. Bożeee gdzie ty jesteś,niech moja mama już nie cierpi :-(


Odessanie wydzieliny to normalna procedura, lapanie oddechu jak ryba to objaw ze zostalo juz bardzo bardzo niewiele czasu. Z mojego doswiadczenia wiem ze swiadomosc jest bardzo ograniczona a prawie calkowiecie zniesiona. lekarz niestety jedyne co moze zrobic to morfina na wyciszenie.
Kiedy to piszesz to tak jakbym sie cofnal pol roku.
Jestesmy z Toba.
Juz niedlugo jeszcze troszeczke i mama odpocznie.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-06, 22:21   Temat: Rak jajnika
nuta napisał/a:
Jak pojechałam mama leżała na boku zsunięta i cieżej jej sie przez to oddychało. Zmieniłam pozycję i zobaczyłam ze bok na którym leżała jest fioletowy, tak samo brzeg stopy. Nieprzytomna coś majaczyła, usmiechnęła się jednym kącikiem ust. Dzisiaj opowiadałam jej o morzu i wspominałam smieszne zdarzenia jakie razem przeżyłyśmy. Juz jestem w domu i ciężko mi z tym że musiałam ją zostawić, nie mogę sobie znaleźć miejsca, chciałabym być z nią i nie tracić ani jednej sekundy :-(


Jesli sie nie myle - to jest oznaka postepujacej niewydolnosci krazenia, kiedys nazywano to tzw "rożnami cmentarnymi" - krew nie plynie juz tak dobrze jak wczesniej i sila grawitacji opada do nizszych warstw ciala. Takie zjawisko wystepuje zazwyczaj po odejsciu ale tez moze sie pojawic juz w trakcie odchodzenia - agonii.

Myslami i sercem jestem z Toba.
Jestes sama z mama czy ktos jeszcze z wami jest? Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci ze pomimo iz przewidywane ale odejscie i ostatni oddech zawsze jest szokiem i ogromnym bólem. Dasz rade to wytrzymac sama?

[ Dodano: 2018-08-06, 23:52 ]
Cytat:
Juz jestem w domu i ciężko mi z tym że musiałam ją zostawić, nie mogę sobie znaleźć miejsca, chciałabym być z nią i nie tracić ani jednej sekundy :-(


jesli mama jest w szpitalu to na ile znam regulamin szpitala, lejarz prowadzacy badz dyzurny moze wyrazuc zgode na to abys byla przy mamie cala noc zwlaszcza iz jest to stan agonalny.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-06, 14:41   Temat: Rak jajnika
Nie che byc jakim zlym prorokiem ale wydaje mi sie ze dzisiaj sie pozegnacie z mama i dzisiaj Twoja mama odejdzie do lepszego miejsca.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-05, 17:56   Temat: Rak jajnika
nuta napisał/a:
dziękuję DaltonFix

nie wyrabiam z bólu, dla mnie dzisiaj zgasło słońce


Wiem. To cholernie boli i cholernie nie fair ze ci ktorcyh kochamy odchodza. Nie wiem czy Twoja mama jeszcze jest z Wami ale zycze Ci sily na ten czas a jej jak najmniej bolu fizycznego. Daj znac jak sie wszystko potoczy. Pamietaj pomimo iz twoj bol jest jedyny twoj w twoim rodzaju to nie jestes sama. Teraz masz piekny przywilej odprowadzic mame do drzwi za ktore jeszcze nie wejdziesz ale kiedys z pewnoscia. Towarzyszenie bliskim w odchodzeniu to cos pomiedzy cudem tajemnicy a tajemnica bolu. Z tego co opisujesz robisz wszystko wspaniale. Jestes wspaniala corka.

[ Dodano: 2018-08-05, 17:59 ]
Pomimo tego iz bardzo boli, badz przy niej, mow do niej spokojnym lagodnym glosem. Zapreniaj ja ze nie kest sama zeby sie nie bala ze jestes obok, trzymaj za reke. Jedli mama jest wierzacs mow jej ze idzie do miejsca gdzie jedt pieknie ze spotka Jezusa. Zreszta wiesz co masz mowic, mow to co dyktuje ci serce.
  Temat: Rak jajnika
DaltonFix

Odpowiedzi: 354
Wyświetleń: 101026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-08-05, 14:38   Temat: Rak jajnika
Cytat:
Rzęzi.

to rzerzenie przedsmiertne - nie martw sie mame nie boli - tylko taki odglos, mozna zminimalizowac ukladajac mame na boku
nuta napisał/a:
Dłonie i stopy popuchły i są sine.

zanika krazenie i zbiera sie woda niestety - dodatkwym objawem jest to ze dlonie stopy i uszy saa zimne
nuta napisał/a:
Ciało pokryło się sinymi plamami.

"plamy tygrysie - badz tez sinosc siatkowata

Myslami jestem z Toba - Twoma mama jest z Ciebie dumna i bardzo wdzieczna ze z nia jestes i towarzyszysz jej w przejsciu.
to piękne i pomimo ogromnego bolu jest to przywilej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group