1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-25, 23:54   Temat: misiak - komentarze
Byłaś i jesteś bardzo dzielna, trzymaj się. Przyjmij najszczersze kondolencje.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-17, 23:14   Temat: misiak - komentarze
Trzymaj się dzielnie jak dotychczas, zdasz ten najtrudniejszy egzamin, kto jak nie TY? Poradzisz sobie świetnie. Jutro przyjdzie pielęgniarka i Ci pomoże, pamiętaj najważniejsze, żeby jak najmniej bolało to sprawa priorytetowa.
Ściskam z całych sił. Pamiętaj! Dasz radę!
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-26, 23:29   Temat: misiak - komentarze
No tak, odbijają sobie cierpiącą, chorą osobę jak piłeczkę z rąk do rąk. Nie martw się ewentualnym obciążeniem za koszty transportu, który odbył się na zlecenie lekarza rodzinnego, jeżeli już to będą się jego czepiać, a on sobie pewnie poradzi. Nie masz wyjścia musisz udać się do tej poradni onkologicznej po recepty na leki, najważniejsza jest w tym momencie chora i komfort jej życia. Ja na Twoim miejscu złozyłabym pisemną skargę do jednostki nadrzędnej nad HD, to co robią to jawna kpina, co to za tłumaczenie, że pielęgniarce popsuł się samochód? Z tego powodu zwolniona jest z obowiązków służbowych? Jak nie ma czym dojechać, to na miotle niech przyleci.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-25, 21:20   Temat: misiak - komentarze
Spróbuj udać się do lekarza rodzinnego, ja nie mam najmniejszego problemu z receptami dla mamy, moja doktor przepisuje mi od dość dawna plastry dla mamy w dawce zaproponowanej przez naszą Madzię 70. Skontaktuj się z Madzią70, poproś o poradę, a następnie udaj się do rodzinnego. Może Poradnia Leczenia Bólu? niech rodzinny Ci coś doradzi, albo pielęgniarki z HD, one chyba nie są na urlopie? Ale trafiliście z tym HD, szkoda słów!
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-17, 21:28   Temat: misiak - komentarze
Przyczyn powstawania siniaków może być wiele, między innymi obniżona krzepliwość krwi, zamknięte oczy to nie powód do rozmyślania o tym, tak jest jej dobrze i niech ma je zamknięte. Problem to to, że odczuwa ból, a nie powinna, zadbajcie o lepsze zabezpieczenie przeciwbólowe, to jest sprawa najważniejsza. Furagin to jest lek między innymi na siusianie i nic w tym dziwnego, że mama po nim siusia, o celowość dalszego stosowania tego leku zapytaj najlepiej lekarza.
Trzymaj się.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-15, 21:01   Temat: misiak - komentarze
Czy Wy jesteście zabezpieczeni w leki p/bólowe o odpowiedniej sile? To jest teraz bardzo ważne! Ściągnij to swoje HD i niech zadziałają. Co do fajczenia, wiesz co ja pozwalałabym jej dosłownie na wszystko, co gorszego mogą jej te papierosy zrobić? Już nic, a niech ma kobitka trochę uciechy i przyjemności.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-03, 14:41   Temat: misiak - komentarze
Skoro leczenie jest zakończone, pozostaje już leczenie objawowe. W momencie kiedy skutki choroby zaczną powodować dyskomfort chorej wówczas dzwoń do HD z wyrażnym żądaniem przybycia i pomocy. Pozostaje również opieka lekarza rodzinnego. Męczenie mamy kolejnymi badaniami obrazowymi bez wyrażnej potrzeby nie ma chyba sensu. Czekać na śmierć? NIE! Żyć na ile można, na ile stan kliniczny pozwala, to może potrwać jeszcze długo biorąc pod uwagę jaka z Twojej teściowej twarda zawodniczka bijąca na łeb i szyje statystyki :)
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-02, 16:11   Temat: misiak - komentarze
Misiak, dzielna dziewczyno!
Posłużę się sloganem, ale jakże prawdziwym i słusznym HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE, a jakie? to zależy w dużej mierze od Ciebie, ale choć siły nadwątlone, mózg zryty, wierzę, że dasz radę! Bo..........jesteś po prostu wielkim , dobrym człowiekiem.
Trzymaj się dzielnie. Ściskam z całych sił.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-02, 08:22   Temat: misiak - komentarze
Na tym etapie choroby trzeba mamę mieć "na oku", aby poprzez to "mieszanie w główce" nie zrobiła sobie nieświadomie krzywdy. mam na myśli jakieś niekontrolowane wyjście i ewentualny upadek, czy coś w tym stylu. Rozmawiałaś z onkologiem prowadzącym o planach lub ich braku dotyczących dalszego leczenia? Z tego co opisujesz mama wchodzi w najtrudniejszy dla siebie i dla Was okres choroby.
Trzymaj się dzielnie, dużo siły Ci życzę.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-22, 22:07   Temat: misiak - komentarze
Miód jej nie zaszkodzi, ale soda może, ach te porady kumoszek, nagada jedna z drugą głupot i wybijaj to póżniej z tych główek :lol:
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-06, 21:35   Temat: misiak - komentarze
Wiesz co, jestem zdania, że w życiu najlepsze są najprostsze rozwiązania, proponuję Ci nie owijać w bawełnę, tylko powiedzieć pielęgniarce i lekarzowi oczywiście grzecznie i spokojnie, iż uważasz, że opieka z ich strony jest niewystarczająca. Myślę, że hospicjum domowe nie ma ściśle ustalonego grafiku odwiedzin, może się mylę, nie mam doświadczenia z tą instytucją, pewnie mają pełne ręce roboty, zauważ ilu jest chorych onkologicznie, w moim mieście lekarz onkolog w poradni przyjmuje 50 pacjentów dziennie.
Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-25, 05:29   Temat: misiak - komentarze
Misiak
Objawy o jakich piszesz u siebie wymagają diagnostyki w kierunku szyjnej części kręgosłupa. Miałam identyczne objawy podczas dyskopatii z uciskiem na rdzeń, co zakończyło się operacją, która przyniosła wielką ulgę. RTG u mnie nie wykazało nic, dopiero rezonans magnetyczny wyjaśnił wszystko i skończyło się zabiegiem. Dziewczyno zadbaj w końcu o siebie. Na SOR otrzymasz pomoc dorażną w postaci leków przeciwbólowych, wymagasz konsultacji neurologicznej i neurochirurgicznej. Od dawna chciałam to powiedzieć, a dziś nie mogę się już powstrzymać, dziewczyno potrząśnij, Ty tym swoim męzem, w końcu to jego matka choruje, odnoszę wrażenie, że to chłopiec, który nie wyrósł z krótkich spodenek. Może zdystansuj się trochę od jego mamy i jej choroby i daj dorosnąć swojemu mężowi, szkoda mi Ciebie bardzo, bo wiem jaki to ból, który opisujesz u siebie.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-18, 17:40   Temat: misiak - komentarze
Pielęgniarka z HD powinna pobrać krew i dostarczyć do laboratorium.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-08, 17:36   Temat: misiak - komentarze
To co piszesz to dla mnie informacje z pogranicza sceince fiction, to na oddziale nie ma lekarza, który w określonych dniach i godzinach udziela informacji o chorych? Ordynator oddziału też nie ma wyznaczonych dni i godzin do rozmów o chorych? To jakaś paranoja. Jak to możliwe, że oddział onkologi pozbawiony jest lekarza dyżurnego? W naszym szpitalu tylko oddział dermatologii ma lekarza, który dyżuruje pod telefonem i jest wzywany w razie potrzeby. Łatwo nie masz, dziwię się, że ludzie się na to godzą i nie protestują. Może zadzwoń do lekarza prowadzącego i stanowczo , lecz grzecznie zarządaj, aby wyznaczył Ci dzień i godzinę, kiedy będzie mógł z Tobą porozmawiać i odpowiedzieć Ci na pytania i wyjaśnić Twoje wątpliwości.Jak czytam takie informacje to doceniam naszą lekarkę, którą mamy do dyspozycji w każdej chwili, dostaliśmy nawet prywatny nr telefonu i w razie potrzeby możemy się kontaktować, nie oszczędza na badaniach obrazowych, jest czujna i taka zwyczajnie fajna.
  Temat: misiak - komentarze
Basia2000

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73897

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-08, 14:29   Temat: misiak - komentarze
Twoja mama zaczęła leczenie schematem cisplatyna+etopozyt, od lipca również nie upłynęło tak wiele czasu, skutki uboczne chemii czasami dają znać o sobie po pewnym czasie, również może być tak, że guz uciska część mózgu odpowiedzialną za słuch, ale nikt oprócz lekarza, który oglądał wynik TK tego nie wie, pytałaś go jakie części mózgu są uciskane? jakie mogą być tego skutki?
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group