1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-13, 19:45   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
schatzeli,
Przykro mi, przyjmij wyrazy współczucia...
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-01, 22:50   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
No to niezłe wieści - trzymam kciuki i życzę dobrego wyniku TK.
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-01, 20:38   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
schatzeli,,
DSS wysłała wynik do konsultacji, ale patolog się nie odedzwał niestety...
Trudno cokolwiek doradzać, jak do końca nie wiadomo co to jest.
Mam nadzieję, ze Twoja Mama dobrze znosi leczenie i jest w miarę ok.

Pozdrawiam
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-02-15, 00:25   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
schatzeli napisał/a:
co znaczy ekspresja w 30%komorek?

To znaczy, że ekspresja (występowanie) antygenu (w tym przypadku Ki 67) występuje w 30% komórek

schatzeli napisał/a:
co znacza ogniska plynowe,plynowo litowe i litowe w watrobie?

Lite - ogniska lite - czyli guzy. Przestrzenie płynowe to mogą być torbiele wypełnione płynem, krwią i tym podobne. Lito - płynowe to postać mieszana.
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
madziorek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-02-02, 21:50   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
schatzeli, rzeczywiście masz rację, wybacz, to chyba zmęczenie i zaniedbanie optyczne ;)
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
madziorek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-02-02, 20:55   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
schatzeli, pytasz czy to rak i piszesz, że są odległe przerzuty :-( Przykro mi...ale poczytaj....
Mięsaki tkanek miękkich:
Jest to heterogenna grupa bardzo złośliwych nowotworów. Około 1% nowotworów złośliwych to mięsaki tkanek miękkich. Z tego 10% to mięsaki zaotrzewnowe (MZ, retroperitoneal sarcomas, RS). W grupie MTM ok. 10% stanowi maziówczak złośliwy (synovial sarcoma). W ogólnej liczbie chorych na nowotwory złośliwe u dorosłych plasują się one na odległym miejscu natomiast u dzieci są częste. U dorosłych najczęściej występują tłuszczakomięsak (liposarcoma), włókniakomięsak (fibrosarcoma) oraz mięsak histiocytarny włóknisty (histiocytoma fibrosum malignum).
reszta tu: http://oncoteam.pl/print.php?type=A&item_id=22

Co nie znaczy, że mamy poddać się bez walki, musisz poszukać DOBREGO onkologa od tkanek miękkich, w ośrodku Centrum Onkologi, nie w powiatowym szpitalu... i szybko zacząć leczenie. Trzymam kciuki. M.
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-01-26, 23:08   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
A wiesz jaką chemię dostaje?
Powodzenia i dobrego samopoczucia Twojej Mamie życzę
Pozdrawiam
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-01-23, 21:25   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
zosia bluszcz napisał/a:
Melanoma powinien zajmowac osrodek WYSPECJALIZOWANY w melanomie.


Zosiu - jakby to było pięknie jakbyśmy mieli w Polsce taki ośrodek, jak choćby Sydney Melanoma Unit.
Niestety - mamy nasze CO, czyli kombinaty od wszystkiego...

Pozdrawiam z zamarzniętego 'na kość' Wrocka :shock:
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-01-23, 20:12   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
napisałam odpowiedź PW
  Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
gontcha

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73873

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-01-23, 19:24   Temat: dziwny czerniak-historia mojej mamy
Schatzeli,

Tak rozsiany i agresywny czerniak rokuje niestety bardzo, bardzo źle. Praktycznie jest to stadium nieuleczalne - przykro mi.
Wszelkie leczenie ma na celu w takim stanie jedynie poprawę jakości życia chorego i ew. przedłużenie życia.

Interferon jest najczęściej stosowany z dobrym skutkiem u pacjentów z usuniętym chirurgicznie czerniakiem (zmianą pierwotną) i ew. przerzutami do węzłów chłonnych (tez usuniętymi) celem zapobieżenia przerzutów odległych do innych narządów. Lub ew. przy 'czystych' węzłach, lecz wysokim zaawansowaniu zamiany pierwotnej - też celem zapobieżenie ewentualnym przerzutom. W takich przypadkach Interferon (u nas: Intron A) jest tez refundowany często przez NFZ.

U pacjentów z rozsianym czerniakiem stosuje się czasami leczenie skojarzone: chemioterapia (np. dekarbazyna) z interferonem - jest to leczenie paliatywne, mające poprawić jakość życia chorego i spowolnić szybko postępujący proces chorobowy. Ten typ leczenia interferonem zazwyczaj nie jest refundowany przez NFZ.

Pytałaś w innym wątku o zmianę pierwotną - w przypadku Twojej Mamy nie ma to już większego znaczenia
cyt: ' moja mama zrobila sobie USG jamy brzusznej,ktore wykazalo ze jest duzo guzkow na watrobie.Tomografia to potwierdzila i znalazla jeszcze na sledzionie i kregoslupie oraz jelicie.Mama dostala chemie,ktora raczej nic nie dala bo ma przerzuty do skory(zawsze myslalam ze czerniak jest na skorze a on robi guzy podskorne,niewidoczne ale wyczuwalne).'
'u mamy podejrzewaja ze na jelicie jest guz pierwotny bo duzy,ale uwazaja ze nie trzeba wycinac...'

Ingerencja chirurgiczna to jedyna skuteczna metoda pozbycia czerniaka - ale nie przy takim rozsianiu, bo pełne usunięcie zmian jest niemożliwe. Jeśli nawet zmiana pierwotna jest na jelicie (to się czasami zdarza, czerniak pierwotnie nie zawsze występuje na skórze) to też żaden chirurg operacji się nie podejmie - więcej da taki zabieg szkód jak pożytku (chyba, że guz zamknie światło jelita i trzeba będzie przywracać drożnośc jelit).

Przykro mi , ale jest bardzo źle :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group