1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-05, 11:35   Temat: Rak glosni
Dziękuję za kondolencje.
Chciałabym poddać do ponownego badania wycięta krtań taty. Dużo rozmyślałam i podejrzewam że popełniono tutaj błąd. Jak mogę się za to zabrać? Czy mam prawo wnioskować o takie badania po śmierci taty?
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-20, 06:59   Temat: Rak glosni
Tata do końca był samodzielny. Robił wszystko sam. Z dnia na dzień czuł się coraz lepiej. Nagle zaczął się dusić. Dostał krwotoku. Przyczyną śmierci było uduszenie.
Jak to możliwe że prędzej tata nie odczuwał żadnych objawów? Lekarz z pogotowia stwierdził że coś wpadło do tchawicy. Czy to mógł być kawałek guza który odpadł?
Codziennie zadaje sobie pytanie co się stało. To mnie męczy najbardziej. Nie mogę się z tym pogodzić. Przecież po tej chemii tatę wszystko przestało już boleć. Guz zmalał
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-17, 06:27   Temat: Rak glosni
Mój tatuś zmarł 15.03.21
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-14, 16:43   Temat: Rak glosni
Ostatni tydzień był bardzo nerwowy.
Tata bardzo słaby wylądował na pogotowiu z wyrwana sondą z nosa. Z wielką laska zatrzymali go w szpitalu. Na szczęście zaopiekowali się nim bardzo dobrze. Podali kroplówkę i krew. Również zrobili peg.
Tata po szpitalu nieco lepiej. Obsługa peg jest prosta. Już był lekarz z poradni żywienia i mamy zapas jedzenia.
Po chemioterapii Guz zmalał. Wygląda tak jak dwa miesiące temu. Niestety musieliśmy przesunąć drugą chemię o 10 dni przez te komplikacje. Tata nadal ma słaba hemoglobinę (8.5)
Zaczął lekko krwawić z okolic guza. Boję się że tata znowu będzie miał przesunięta chemię.
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-07, 22:14   Temat: Rak glosni
Crayzy czemu aż dwa lata Peg? Twoj tata już dawno po leczeniu jest .
Ja mojemu tacie mówiłam że to tylko na czas leczenia.
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-06, 21:28   Temat: Rak glosni
Niestety tata musi mieć założony Peg. W poniedziałek będzie zabieg a w piątek miała być chemia. Jak długo goi się rana po założeniu Peg? Martwię się że chemia będzie przełożona.
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-03-01, 21:35   Temat: Rak glosni
Tata po chemioterapii czuję się lepiej niż przed. Ma dużo lepszy apetyt. Guz znacznie mniejszy jest. Tacie dziś zrobiła się rana przy rurce. Wg mnie pojawiła się ropa. Jutro idziemy do lekarza pierwszego kontaktu i zobaczymy co na to przepisze. Dwa dni temu była gorączka 38 stop. Lekarz kazał dać apap a dopiero jak nie pomoże pojechać na sor.
Tata przed chemia bez rurki mógł wytrzymać 5 sekund. Teraz już ponad minutę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-13, 09:42   Temat: Rak glosni
Po kolejnym konsylium
Tata w środę zaczyna chemia indukcyjną. Wlew 5 dniowy. Będzie powtarzany 3 bądź 4 razy. Później znowu konsylium i ustala co dalej
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-07, 12:32   Temat: Rak glosni
Na konsylium nie potrafili dokładnie powiedzieć jakie będzie leczenie. Dla nich kluczowe było aby donieść biopsja z guza. Podejrzewali raka tarczycy (zbyt gwałtowny przebieg dla znowy). Mówili tylko że bez znaczenia jaki będzie wynik to chemia i tak i tak będzie. Zrozumiałam że ma być to indukcyjna aby zahamować rozwój guza i go zmniejszyć. Ale też coś tacie tłumaczyli później o poprawie komfortu życia.
Lekarz u Biziela wyszedł z propozycją operacji cytoredukcyjna dopiero po konsylium. Więc teraz w środę się o tym dowiedzą. Najgorsze jest to że nie wiemy czy tata nie ma przerzutów odległych
W czwartek mam konsultacje u chirurgia onkologa z Gliwic
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-07, 08:21   Temat: Rak glosni
Ta operacja ma na celu wydłużyć życie ale nie wyleczyć? Takie leczenie jest bardzo obciążające? Jak to rozumiecie? Choroba nowotworowa też jest wykanczajaca. W tym całym ciężkim leczeniu chodzi o wydłużenie życia. Tylko teraz kwestia jakości tego życia. Czy warto za wszelką cenę walczyć? Męczyć tatę który już jest zmęczy choroba. Tatę zaczyna boleć klatka piersiowa i drętwieją ręce. Jeszcze konsultacja u profesor Maciejewskiego w czwartek (ale czy jest sens?)
Pytam Was bo Pani doktor taty poszła na urlop.
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-02, 20:47   Temat: Rak glosni
Jutro się dowiem czy będą chcieli leczyć radykalnie. U nas jeszcze kwestia odległych przerzutów. Musimy je wykluczyć. Ale jutro będę walczyć dalej

[ Dodano: 2021-02-03, 18:08 ]
Tatę zakwalifikowali do chemioterapii indukcyjnej. Następnie będzie radioterapia ale jaka jeszcze nie wiemy. Do tego była potrzebna biopsja z guza. Mamy za tydzień się z nią pojawić bo podejrzewali raka tarczycy. Uważali że zbyt gwałtowny rozrost guza na raka plaskonablonkowego.
Niestety odebrałam dziś wyniki i jest to wznowa. Tata czeka w kolejce na chemię.
Ordynator u Biziela zaproponował chirurgie cytoredukcyjna.
Na onkologii mają zdecydować czy przed radioterapia czy po
Co sądzicie o tej operacji?
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-02, 19:36   Temat: Rak glosni
Pauliśka93
Jak wyglądały te konsultacje? Osobiście jeździłaś po szpitalach? Telefonicznie? Mam kawał drogi do Gliwic. Może Posiadasz jakikolwiek kontakt?
Mamy opis rezonans ale nie jest szczegółowy. Czy mogę wymagać na konsylium aby mi go dokładnie opisali? Czy mam wrócić do pracowni radiologicznej?
Wiem że to wina lekarzy
Ale im zaufałam. Wiem że miałam prywatnie zrobić badania. Ale w tym samym czasie mój mąż miał niepokojące wyniki
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-02-01, 12:56   Temat: Rak glosni
Konsylium mamy w środę. Tata ma już pewne problemy z przelykaniem. Ale miękkie jedzenie bez problemu. Także tabletki może połykać.
Dziś w szpitalu u Biziela stwierdzili że nie operacyjny guz jest. Również dopiero teraz stwierdzili że tata miał mieć radioterapia pooperacyjna. Że głównie tutaj popełnili błąd.
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-31, 15:28   Temat: Rak glosni
Opis

[ Dodano: 2021-01-31, 16:27 ]
Na prawo i do tyłu od otworu tracheostomijnego rozległa guzowata zmiana 71/61/88 mm- silnie ogranicza dyfuzję
Cześć krtaniowa gardła przemieszczona przez masę Tu z pogrubialymi ścianami do 9mm maciek na dl ok 6cm wzdłuż wznowy.
Podbrodkowo podejrzane węzły chłonne do 10mm
  Temat: Rak glosni
Agnieszka88

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 17914

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-31, 12:52   Temat: Rak glosni
Mamy wznowe. Bardzo dużą. Opis rezonansu jest bardzo skromny. Nie opisuje jakie struktury nacieka rak. Na konsylium radiolog ma sam sobie spr i wtedy zdecydować czy jest operacyjny.
Jeżeli stwierdza, że guz nie jest operacyjny czy są jakiekolwiek metody aby zmniejszyć guz aby był operacyjny?
Tata ma tylko podejrzane węzły chłonne podbrodkowe. Nie wiemy czy są odległe przerzuty. Tata też nie był jeszcze napromieniowany.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group