1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-15, 09:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, nic nie wiem na temat zabiegów, ale napisz, co u ciebie, jak się czujesz, czy wszystko jest ok? Ściskam mocno :littlehs:
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-30, 11:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,wizyta u neurologa jest konieczna, to wygląda na bóle neuropatyczne, występującee w chorobie onkologicznej. Mnie też trochę drętwieją dłonie, dostaję pregabalin lyrica, który jest przeciwlękowy i jednocześnie pomaga na tego rodzaju bóle.

Mam nadzieję, że to wszystko szybko zostanie uśmierzone, trzymam kciuki, żeby było dobrze, musisz na urlop przecież pojechać w dobrym stanie ducha i ciała :-D
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-29, 09:50   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
No to super, urlop na pewno Ci się przyda, trzymamy kciuki, żeby podróż przebiegła bez sensacji żołądkowo- jelitowych :) .

I pamiętaj, że cały czas jesteśmy z Tobą _itsme_
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-05, 18:51   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, te wakacje od immunoterapii, jak czytałam, chcą wprowadzić, gdy pacjent długo ją otrzymuje i brak progresji się utrzymuje, ale także, by możliwa była regeneracja organizmu przy silnych skutkach ubocznych. Może więc Ciebie da się pod to podciągnąć i będziesz jednak mogła powrócić do nivolumabu, gdy się wzmocnisz :) .

Jeśli tylko dowiem się czegoś na temat badań klinicznych, oczywiście dam Ci znać. Wspieram całym sercem, trzymaj się.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-05, 07:34   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, bardzo mi przykro, że odmówiono Ci kontynuacji leczenia nivolumabem. Twój organizm wiele przeszedł, może faktycznie potrzebne Ci jest oderwanie od rutyny wlewów, skupienie się na sobie i regeneracji.

A jeśli nie program lekowy, może badania kliniczne, moja onkolog na pytanie, co dalej, jeśli immunoterapia odpadnie, wspominała właśnie o jakichś badaniach, że niedługo będzie mogła w takiej sytuacji coś zaproponować.

Ściskam Cię serdecznie.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-03, 18:20   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, pewnie, że remisja brzmi dobrze, trzymamy kciuki, żeby jutro było pozytywnie :) .

Tak sobie jeszcze myślę, że na razie może lepiej śluzówki przewodu pokarmowego nie narażać na ewentualne podrażnienia, sama miewam z tym kłopoty i wiem, że czasem zjedzenie lub wypicie czegoś, co działa na śluzówkę bardziej intensywnie źle się dla mnie kończy.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-28, 12:08   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Koniecznie zapytaj o dopisanie na skierowaniu na tk nogi, lepiej sprawdzić, czy wszystko ok.
Ja w poniedziałek mam się zgłosić do lekarki, żeby poszerzyła skierowanie, boję się, że to coś złego, ale i tak trzeba stawić temu czoła :) .

Trzymaj się, szczecha, już niedługo kolejna porcja nivolumabu ;) .
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-25, 10:52   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, trzymam kciuki, żeby wyniki kolonoskopii były ok.

A problemy z tarczycą przy immunoterapii chyba są częste, mnie zaczęły się już po miesiącu, czyli po pierwszym wlewie z pembrolizumabu. Wyniki skakały, TSH było i za niskie, i za wysokie, przeszłam Hashimoto, biorę teraz letrox na niedoczynność, zobaczymy, co kolejne badania wykażą. Do tego pojawiło się jakieś zgrubienie na szyi, ale to chyba nie ma związku z tarczycą.

Ściskam i życzę Ci, żeby wlew odbył się w ustalonym terminie _itsme_
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-28, 12:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
To super wiadomość :-D . Teraz trzymamy kciuki, żeby badanie pozwoliło na kontynuację leczenia, na pewno będzie wszystko dobrze :lol:
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-28, 09:17   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, napisz, jak się czujesz, czy nastąpiła już jakaś poprawa?
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-14, 16:10   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, przeszło mi, gdy zaczęłam regularnie pić kisiel z rozgotowanego siemienia lnianego. Nie mam już problemu z bólem brzucha, ani z biegunką, nie biorę nawet niczego osłonowego. Dlatego pomyślałam, że Tobie też mogłoby pomóc.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Adalek

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122986

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-14, 11:20   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, ja też miałam bardzo silne bóle brzucha, co prawda bez gorączki, ale bóle były nie do wytrzymania. Do tego biegunka. Dostaję pembrolizumab, więc to w ramach skutków ubocznych. Dostałam ipp w celach osłonowych, nie wiem, czy mi pomógł, na pewno nie od razu, ale pomógł mi z pewnością kisiel z siemienia lnianego, który piję codziennie rano, przed śniadaniem. Wyczytałam gdzieś, że otula ścianki jelita, a dzięki temu pokarm łatwiej i "sprawniej" się trawi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group