1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: MIĘSAK TYPU EGIST A ZMIANY W PŁUCACH
AGNIESZKA007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13333

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-07-17, 22:06   Temat: MIĘSAK TYPU EGIST A ZMIANY W PŁUCACH
plamiasta napisał/a:
czy EGIST to, to samo co GIST? jaka jest różnica?

Nie tak do końca to samo.Bo tym się różni-że odmiana egist-jest zlokalizowana poza przewodem pokarmowym-źródła pierwotnego nie da się najczęściej ustalić.Pełne wytłumaczenie jest na:http://www.liferaftgroup.org/egist.html.Mało tego to wyjątkowo wredna forma mięsaka-w przypadku mojej mamy dawała bardzo duże przerzuty do płuc(choć ponoć gist-nie daje),nadnerczy.Poza tym moja mama miała odmianę tkz.dziką-czyli bez mutacji.Więc nie reagowała na chemię niestandardową podwójny GLIVEC,nawet na SUTENT-a może już organizm za bardzo był osłabiony.Za to wbrew schematom,standardom leczenia mojej Mamy przypadek bardzo dobrze reagował na radioterapię-choć z zasady taką metoda się nie leczy-bo działa niby 1 na 10 przypadków.Na moją Mamę działało świetnie-już nawet dawki paliatywne-po 3 naświetlaniach nie było już guza 11 cm.Jednak moim skromnym zdaniem za późno zaryzykowano tym sposobem leczenia i to było trochę jak leczenie syfa pudrem.Gdyby pierwotna zmiana była po diagnozie od razu naświetlona to może przerzuty by tak szybko nie robiły się.Naświetlane oczywiście zmniejszały się-ale pojawiały się potem nowe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group