1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpoznanie zasadnicze C67
Autor Wiadomość
Domi_85 


Dołączyła: 11 Cze 2019
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2019-06-11, 12:06  Rozpoznanie zasadnicze C67


Witajcie!

Od wczoraj jestem w rozsypce. Podczas rutynowej kontroli (co 2 lata) urolog znalazł w pęcherzu moczowym naddatek (guz?) i skierował mnie na cystoskopię. Do urologa uczęszczam od czasów ciąży, czyli od 8 lat. Problemem były zastoje w nerkach, torbiel na jednej z nich i wrodzona wada budowy jednej nerki.
Za niecałe dwa tygodnie mam mieć przeprowadzoną cystoskopię. Generalnie żadnych problemów z oddawaniem moczu nie miałam, oprócz tego że po porodzie po prostu częściej chodzę do toalety. Krwiomoczu brak. Wyniki moczu, krwi wzorowe. Wychodzi na to, że coś się jednak działo przez ten czas między kontrolami. Oczywiście po cystoskopii postaram się wszystko tutaj dokładnie opisać. Mam jednak kilka pytań. Jednym z nich jest czy istnieje łagodna forma nowotworu pęcherza moczowego? A drugie to czy może to być coś innego ? Ciało obce? Czepiam się jak tonący...wiem. Niemniej jednak w tym momencie każde jakiekolwiek słowo opanowanej osoby jest dla mnie na wagę złota.
Dziękuję i pozdrawiam Forumowiczów
Dominika
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2019-06-11, 14:02  


Domi_85 witaj na forum. Narazie nic nie wiemy poza faktem że coś podejrzanego jest i trzeba to dokładniej zbadać.
Domi_85 napisał/a:
Jednym z nich jest czy istnieje łagodna forma nowotworu pęcherza moczowego?

Tu cytat z artykułu jaki znalazłam w necie:
Niektórzy mają inklinacje do nowotworu łagodnego zbudowanego z komórek, które jeszcze nie „zwariowały”. On ma budowę szczególną. Główna masa takiego guza charakteryzuje się strukturą koszulkową i nie ma jeszcze charakteru złośliwego. Brodawczak może przybierać postać pojedynczego „krzaczka”, ale może mieć strukturę bardziej rozwiniętą albo nawet trudno dostrzegalną (rak płaski).

Brodawczak jest nowotworem łagodnym, ale po jego wycięciu może nawrócić. Z każdym nawrotem wiąże się ryzyko progresji takiego nowotworu – po pierwsze w postaci zwiększenia jego złośliwości i wtedy guz łagodny może stać się złośliwy, może też stać się nowotworem głębiej penetrującym do ściany pęcherza moczowego.
źródło: http://gladiator-prostata...wkowa-resekcja/

Tak że poczekajmy co wykaże dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group