1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rozmowy z dziećmi
Autor Wiadomość
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #46  Wysłany: 2013-05-23, 23:33  


znalazłam nową książkę myślę że dla niektórych może być przydatna :) Hilde Ringen Kommedal "Czy tata płacze?"
Książka o małym chłopcu przechodzącym przez proces żałoby, napisana przez jego mamę - z intencją, by wesprzeć inne dzieci i rodziców w trudnej sytuacji życiowej.
i jeszcze jedna tyle że po prostu o uczuciach ale napisana świetnie i piekne ilustracje Marcin Bryczyński, Lidia Głażewska Dańko "Jedna chwilka uczuć kilka"
Ja przeczytałam ja niedawno moim dzieciom oczywiście nie jeden raz :) i kiedy ja już sie podałam moja córka 1 rok i 4 miesiące siedziała z nią i sobie z emocjami gadała na temat każdego obrazka :)
_________________
"Zapomnisz może osobę z którą się śmiałeś, nie zapomnisz tej z którą płakałeś..."
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #47  Wysłany: 2014-11-08, 19:16  


Moja córki mają obecnie 8 i 6 lat. Zachorowałam 3 lata temu. Wczoraj ze starszą córką odbyłam rozmowę. W sumie zaczęło się od tego, że córka od miesiąca słucha non stop piosenki Ola- "Jej ostatni rok". Jak pierwszy raz usłyszałam ją w pokoju córki to nogi mi się ugięły , gardło ścisnęło. Wczoraj jakoś tak wyszło, że kolejny raz puściła piosenkę jak sprzątałyśmy pokój. Zapytała czy wiem o czym jest ta piosenka. Powiedziałam, że nie słyszałam całej i żeby mi powiedziała. Oliwia powiedziała, że ta piosenka jest o miłości. Zapytałam więc czy ta miłość jest szczęśliwa. Odpowiedziała, że trochę nie bo ta dziewczyna jest chora i umiera. Zapytałam na co jest chora.odpowiedziała że na raka. I dodała, że dzieci w klasie powiedziały że jak się ma raka to się umiera. <szlag mnie trafił> Wyjaśniłam więc na spokojnie, że są lekarstwa itd. Nurtowało mnie jednak ile moje dziecko wie, pamięta, kojarzy z tamtego okresu. Więc zapytałam czy zna kogoś kto chorował na raka. Po krótkiej chwili powiedziała, że NIE. Pomimo tego, że pamięta że nosiłam perukę itd nie ma świadomości, że jej mama zachorowała na raka. Z jednej strony dobrze, bo jakby wiedziała i usłyszała od dzieci to co usłyszała lekko by nie było...
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group