1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
Autor Wiadomość
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #1  Wysłany: 2012-02-12, 01:52  operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada


Witam i prosżę bardzo o info,czy jest tu ktoś kto spotkał się z przypadkiem leczenia nowotworu złośliwego raka jelita grubego u osoby z towarzyszącymi chorobami przewlekłymi
triada aspirynowa,astma.Jestem właśnie taką pacjentką i niebawem mam mieć zabieg operacyjny.Jestem uczulona na kwas acetylosalicylowyi wszystkie leki NLZP.,co komplikuje moją sytuację.Do tej pory również unikano podawania mi kontrastu do badania TK płuc.Taki stan rzeczy wpływa na zawężenie pola diagnostyki przedoperacyjnej,która wyklucza TK
Na 8 marca br miałam wyznaczony termin FESS.Niestety wynik kolonoskopii oddalił w nieokreślony niebyt planowany zabieg usunięcia również polipow w zatokach szczękowych.W czasie kolonoskopii wycięto mi dwa polipy jeden skoagulowano.Pobrano do histpatu również materiał z 12 mm nacieku,który okazał się dla mnie ciosem.Jestem zdruzgotana tym wynikiem biorąc pod uwagę,że będę trudnym przypadkiem do zabiegu operacyjnego.Byłabym wdzięczna gdyby ktokolwiek zechciał przybliżyć mi ten temat.Jestem
po konsultacji z lekarzem chirurgiem onkologiem,który nadmienił,że moje inne dolegliwości
czynią zabieg bardziej utrudnionym,skomplikowanym ale najważniejsze bym ja spróbowała
opanować swoją rozdygotaną psychikę. Zniana naciekowa jest umiejscowiona w okolicy zstępniczoesiczej..Bardzo proszę o pomoc,bo ta diagnoza zrujnowała moją w miarę unormowaną astmę.Co zrobić przy przestać zadręczać się czarnymi myślami, wiem,żę ode mnie i mojej postawy tak wiele zależy ale trudno mi osiągnąć stabilizację psychiczną.
Czy uczulenie na aspirynę jest równoznaczne i prawdopodobne z u czuleniem na jod /kontrast/Moj dr pulmunolog nie chce ryzykować stanu astmatycznego.Takowy przeżyłam po aplikacji czopka przeciwbólowego dicoflenacu a kolejno w czasie kroplówki z biseptolem.Zauważyłam,że jest na tym forum osoba szalenie kompetentna najprawdopodobniej z wysoką wiedzą medyczną ,która bardzo szczegółowo i wielkim zaangażowaniem osobistym udziela informacji i wsparcia osobom,którym los zafundował
pojedynek z potworną chorobą
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-12, 02:34  


Witajmzg63,
Merytorycznie niestety nie pomogę ale mogę przywitać się z Tobą.
Napewno ktoś z większą wiedzą odpowie na Twoje pytania.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-12, 23:49  


Witaj mzg63.

Astma stanowi przeciwwskazanie względne do zastosowania środka cieniującego (kontrastu). Osoby z astmą oskrzelową (również aspirynową) należą do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań po podaniu kontrastu.
W tej sytuacji sugeruje się podejmowanie indywidualnych decyzji w danym przypadku:
- odstąpienie od zastosowania kontrastu
- rozważenie podania niejonowych środków kontrastowych.

Decyzję odnośnie powyższego powinni podjąć wspólnie radiolog, pulmonolog i onkolog biorąc pod uwagę bilans zysków i strat związanych z podjęciem ryzyka.

Jako dodatkową lekturę polecam przykładowo:
mzg63 napisał/a:
Co zrobić przy przestać zadręczać się czarnymi myślami, wiem,żę ode mnie i mojej postawy tak wiele zależy ale trudno mi osiągnąć stabilizację psychiczną.

Droga mzg63, zajrzyj proszę -> tutaj <- .
Współautorką książki jest kobieta, która została wyleczona z raka jelita grubego i opisuje swą walkę - z chorobą i swymi lękami.
Myślę, że ta książka może Ci dodać sił, przywrócić nadzieję i sprawić, że 'oswoisz' wroga i... pogrozisz mu palcem. :)

I rozmawiaj z nami jak najwięcej - nie bądź ze swym lękiem i przykrymi myślami sama.
Zapraszam do działu naszego Forum: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej .
Pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #4  Wysłany: 2012-02-13, 10:14  


Bardzo gorąco i serdecznie dziękuję za ekspresową ,fachową i pełną ciepła i serdeczności odpowiedż.Zabieg operacyjny mam wyznaczony na 2 marca br.Idę na wizytę do mojej dr pulmunolog.Wieczorem spróbuję coś wiecej napisać o swojej sytuacji.Trudno jest mi uwierzyć,że jestem jedynym pacjentem z astmą aspirynową,którego dopadł ten złowieszczy wróg.Jeszcze raz gorąco dziękuję za skierowane do mnie słowa wyjaśnienia i otuchy.
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #5  Wysłany: 2012-02-16, 15:47  rak zstępnicy złośliwy


Bardzo proszę by może ktoś zechciał się podzielić swoim stanowiskiem,może warto
skonsultować moj przypadek na poziomie klinicznym? może ktos jest po zabiegu w Klinice w
Łodzi? Czy tam na wizytę do prof.trzeba mieć komplet dkumentacji? Co powinnam mieć niezbędnie przy sobie?jakie badania?Gorąco i pilnie proszę o odpowiedż. Chyba poełniłam bład bo powinnam kontynuować rozpoczęty watek 10 lutego ale nie bardzo wiem jak.Przepraszam

[ Dodano: 2012-02-16, 15:48 ]
okazuje się ,że zachowałam kontynuację wątku.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-16, 15:50  


Piszesz w swoim wątku, także wszystko jest w porządku :)

mzg63 napisał/a:
może ktos jest po zabiegu w Klinice w Łodzi?

A o której Klinice mówimy? ROO na Paderewskiego?

mzg63 napisał/a:
Czy tam na wizytę do prof.trzeba mieć komplet dkumentacji?

Wszędzie, gdzie chcesz się skonsultować, trzeba mieć ze sobą komplet dokumentacji - inaczej lekarz nie będzie znał pełni historii choroby, co utrudni mu udzielenie odpowiedzi na Twoje pytania.
Czyli wszystkie badania, jakie miałaś wykonywane, trzeba mieć ze sobą - w myśl zasady, że lepiej wziąć coś więcej, a lekarz wybierze to, co mu najpotrzebniejsze, niż nie wziąć ze sobą czegoś istotnego.
_________________
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #7  Wysłany: 2012-02-16, 15:57  


Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedż.Ja posiadam tylko opis kolonoskopii i wynik histopatologicznego badania .Tomografii mi niezlecają jako osobie uczulonej satma triada aspirynowa.Mogę jedynie przed konsultacją z Prof. zrobić markery.Jezeli nic nie wskóram
w łodzi to będę operowana w miejscu zamieszkania 27.02 mam skierowanie do szpitala.
Teraz wiadomo czym dysponuję.Mam zamówioną wizytę u prof. na 25.02 /teraz nie ma Go w kraju/

[ Dodano: 2012-02-16, 16:08 ]
Sorry za błedy,ale to efekt mojego stanu psychicznego.Burza myśli kłebi się w mózgu,jak postąpić by nie mieć do siebie pretensji,że podjęłam złą nie przemyślaną decyzję.Jestem osobą samotną, tym trudniej o logiczne myślenie.Bardzo sobię cenię wszelkie uwagi ,które zauwazyłam są autorstwa Administratorek forum.Bardzo dziękuję

[ Dodano: 2012-02-16, 16:12 ]
Ja mówię o Klinice Chrurgii Ogólnej i Kolorektoralnej .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2012-02-16, 16:30  


Aha, to już się domyślam o jakim profesorze mówimy. Myślę, że warto zawsze odbyć konsultację, byle z pełnią dokumentacji, jaką posiadasz. Niemniej przy zdiagnozowaniu nowotworu równie ważna jest konsultacja stricte onkologiczna (a w tej sytuacji chirurgiczno-onkologiczna + pulmonologiczna), o to też należy zadbać.
_________________
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #9  Wysłany: 2012-02-16, 16:42  


Chirurg w moim mieście wytłumaczył mi,że po zabiegu /hemikolektomia lewostronna/ i po
badaniu przez patomorfologa wyciętego materiału będziemy mieli dokumentację niezbędną
dla onkologa.Rozumiem natomiast,że Pani Twoja sugestia dotyczy konsultacji onkologicznej ,która poprzedzi zabieg.Najbardziej mnie martwi brak mozliwości uzyskania materiału diagnostycznego przy wykorzystaniu TK czy rezonansu.Jako laik uważam,że taka dokumentacja jest chyba bardzo pożądana na;eży do standardów procedury tego zabiegu.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-02-16, 17:05  


Tak jak wcześniej pisała DSS:
Cytat:
Decyzję odnośnie powyższego powinni podjąć wspólnie radiolog, pulmonolog i onkolog biorąc pod uwagę bilans zysków i strat związanych z podjęciem ryzyka.

konsultacja odnośnie samego wykonania TK powinna odbyć się już przy udziale onkologa - właśnie już pod kątem przyszłego zabiegu operacyjnego.
_________________
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #11  Wysłany: 2012-02-16, 18:39  


A nie można zrobić TK bez kontrastu....(u męża robią bez kontrastu, gdyż wystąpił ,,ból,, nerek podczas badania)
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #12  Wysłany: 2012-02-16, 23:42  


Twierdzą,że mało przydatna bo nie pokaże miejsc zatakowanych precyzyjnie czy wcale.
Wiem,że płuca były diagnozowane przez HRCT i pokazały zmiany /guzki/,które były monitorowane przez trzy lata.Zaniechano monitoringu ponieważ w tym okresie /coroczne
HRCT/ nie było zmian.A czy Twój mąż tez ma raka?Mam polipy w nosie i miałam miec zabieg 8 marca w
Kajetanach.Niestety wyrok wszystko unicestwił.Teraz czeka mnie zabieg ale o wiele grozniejszy.Dzięki za zainteresowanie moją sytuacją.

[ Dodano: 2012-02-17, 00:02 ]
Droga Berto
Witam Cię również i dziękuję,że mnie zauważyłaś.
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #13  Wysłany: 2012-02-23, 23:01  


Witam i kieruję zapytanie czy istnieje opcja,że markery CEA ,CA 19-9 mogą wyjść w normie.w sytuacji kiedy histpat wykazał FOCI ADENOMACARCINOMATOSA MUCYKARMIN /-/ Zrobiłam dzis badanie krwi,w ciągu 4 godzin dostałam wyniki marker jak wyżej mieszczące się w normie .Wykonałam w gabinecie prywatnym u wybitnego w naszym mieście specjalisty od USG usg jamy brzusznej.Mam opis i zdjęcie lokalizacji nacieku / zmiany nowotworowej/. Wcześniej podobne badanie robiłam w swojej przychodni /poco Pani przyszła przecież jelita są niewidoczne w USG ???????????/Proszę bardzo o odpowiedz co to oznacza,że markery trzymają się normy a nowotwór jest zdiagnozowany? Czy należy powtórzyć badanie? Moj wynik
CEA 2 <0.50 ng/m;
CA19-9 6,79 U/ml
Z obserwacji wyjaśnień redagowanych zapytującym Panie Administratorki dysponują zasobem wiedzy medycznej w ogromnym zakresie,co pozwala domniemywać,że naszymi opiekunami
są przypuszczam lekarze, a raczej Panie Doktor.Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedz
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #14  Wysłany: 2012-02-23, 23:20  


Tak, to możliwe że mimo istnienia choroby nowotworowej markery są w normach.

A Panie oraz Panowie doktorzy mają na Forum niebieskie nicki :)
_________________
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #15  Wysłany: 2012-02-26, 00:28  


Wyniki badań:















20120224112038371 (7)-1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1870 raz(y) 253,73 KB

20120224112038371 (7)-2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1465 raz(y) 102,63 KB

20120224112038371 (7)-3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1518 raz(y) 216,62 KB

20120224112038371 (7)-4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1612 raz(y) 102,88 KB

20120224112038371 (7)-5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1585 raz(y) 75,14 KB

20120224112038371 (7)-6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1451 raz(y) 51,12 KB

20120224112038371 (7)-7.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1355 raz(y) 136,77 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group