1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
operacja jelita grubego u osoby z chorobą przewlekła /triada
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #16  Wysłany: 2012-02-26, 01:48  


mzg63 napisał/a:
Witam i kieruję zapytanie czy istnieje opcja,że markery CEA ,CA 19-9 mogą wyjść w normie.w sytuacji kiedy histpat wykazał FOCI ADENOMACARCINOMATOSA MUCYKARMIN

Tak, oczywiście.
CEA oraz CA 19-9 powinno się badać w zasadzie jedynie w chorobie zaawansowanej, co następnie może dopomóc w monitorowaniu leczenia (np. odpowiedzi na leczenie systemowe).
Dopóki naciek jest niewielki i ograniczony do jelita - markery najczęściej pozostają niepodwyższone.

Dokumentacja przeczytana, wniosek jeden: chora do zabiegu operacyjnego.
I jest to wniosek optymistyczny - w onkologii możliwość radykalnego leczenia chirurgicznego guzów litych to zawsze dobra wiadomość.
Zmiana obecnie nie wygląda na zaawansowaną. Oczywiście zweryfikują to pooperacyjne wyniki badania mikroskopowego, jednak jest szansa, że wynik będzie jak na tę chorobę zadowalający.
Jak dotąd nic nie wskazuje na to, że nie masz szansy na powrót do zdrowia i dalsze, długie życie.
Poproszę o uśmiech i determinację do pozbycia się "nieproszonego gościa" :) . Jesteśmy z Tobą _littleflower_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #17  Wysłany: 2012-02-26, 14:47  


Bardzo dziękuję za odpowiedż.Jesteście niezrównane w swoim powołaniu.Tyle ciepła otuchy skierowane w moim kierunku to balsam dla mojegoe skołatanego ducha.Zdaję sobie sprawę,że to histpat pooperacyjny ma decydujace znaczenie ,równie ważna będzie wysoka fachowość wykonujących hemikolektomię dlatego z niepokojem i nadzieją oczekuj ę na zabieg operacyjny / w Lodzi/Moja sytuacja jest o tyle skomplikowana,że mam chroby przewlekłe / astma,triada aspirynowa i uczulenia na leki przeciwzapalne.Miałam opory wewnętrzne przeddołaczeniem do grona forumowiczów , a teraz wiem,że to był wspaniały krok.Obserwatorem forum i wiernem czytelnikiem byłam od września kiedy to wyrok dostał mąż mojej znajomej/ niestety już odszedł/.Jeszcze raz bardzo dziękuję za to,że JESTEŚCIE.
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #18  Wysłany: 2012-04-02, 13:10  


Witam
Jestem już po zabiegu,który odbył się 22 marca2012.29 marca zostałam wypisana do domu.Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego.Jedna bitwa poza mną ,ale końca batalii nie widać.Chciałabym bardzo gorąco podziękować Panu Darkowi ?miruna/ za okazaną pomoc.Mamusi Pana może być dumna,że ma tak wspaniałego syna.Zyczę Jemu i Jego mamusi ,by udało im się unicestwić potwora a myślę,że są przesłanki ku szczęsliwemu finałowi
histpat daje takie nadzieje/
 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2012-04-13, 20:50  


Wyniki badań po operacji:



[ Dodano: 2012-04-13, 21:22 ]
Bardzo interesuje mnie opinia Pani Administrator na temat
mam nowotwora złośliwego jak twierdziL Patomed w Częstochowie /histpat z dnia 09.02.2012 r. czy nie mam ,bo takl wynika z histpatu materiału pooperacyjnego.Ciekawa jestem czy jest ktoś na forum kto byłby w podobnej do mnie sytuacji zawieszenia .Mam się cieszyć,że nie mam raka , albo powotpiewać - jak to jeszcze niedawno dysponowałam diagnostyką,że mam gruczolakoraka a oto zdarzył się CUD.Tak bardzo mi zależy by poznać inne opinie dotyczące mojej sytuacji


Wynik_badania.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1109 raz(y) 239,09 KB

 
mzg63 


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 12

 #20  Wysłany: 2012-04-13, 23:05  






fot1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 852 raz(y) 451,6 KB

fot2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 811 raz(y) 539,64 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group