1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak wątroby???
Autor Wiadomość
lorana


Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2009-02-28, 21:03  Rak wątroby???


Moją mamę poddano usg a potem tomografii komputerowej, okazał się że na wątrobie jest guz 12x8 cm i zaczęła się gehenna, trwa to od dwóch- trzech tygodni. Jeździmy po lekarzach w tej chwili mama czeka na kolonoskopię żeby ustalić skąd zaczęły się przerzuty
( gastroskopia nic nie wykazała ) bo w miedzy czasie stwierdzono że ten na wątrobie to jest przerzut. Pani doktor powiedział, że musiał się on budować od jakiś 5 lat tylko mama przechodziła go bezobjawowo.... To straszne ona cierpi a my nic nie możemy zrobić. Powiedziano nam, że jeżeli uda się podać chemię to już ze szpitala nie wyjdzie. A diagnoza brzmiała po przeprowadzonej biopsji cellulae carcinomatosae adenocarcinoma. Miała robione markery i z tego co wiem ma ich 10000 we krwi ale nie wiem jakie oznaczenie. Ja jestem załamana, czy mogę jej jakoś pomóc, jesteśmy przy niej cały czas ona nie wie na ile poważny jest jej stan myśli że podadzą chemie i będzie dobrze. Podpowiedzcie mi coś ......
 
PoLaŚ


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 9

 #2  Wysłany: 2009-03-04, 08:39  witaj


ja niejestem specem ani żadnym lekarzem ale obecnie mam chorą mame z guzem odbytnicy i z przeżutem do wątroby , podobno wątroba jest już mocno zajęta a markerów ma 3500 więc u twojej mamy ten stan musi być dużo bardziej poważny . Jeżeli jestes z warszawy do udaj się do kliniki onkologicznej na Ursynowie , tam na konsultacje i zrobią ci wszystkie potrzebne badania i wtedy wybierasz szpital w którym chcesz być leczona . A chemie z tego co wiem jak sie bierze to w szpitalu nietrzeba leżeć więc moze tak zle niebedzie . niechce ci nic sugerowac bo jak mowie , sam jestem synem chorej a nie znawca . wiem jedno - w polsce leczenie jest popierdolone .
 
lorana


Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2009-03-07, 10:08  


To fakt u nas jak nie masz znajomości to wszystko się wydłuża. Mama ma wszystkie badania. W chwili obecnej jest po dwóch chemiach. Teraz musimy walczyć z bólem do kolejnych badań czy chemia coś zadziałała....
 
schatzeli 


Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 68
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2010-01-24, 13:12  


o jakich markerach mowicie?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2010-01-24, 19:33  


W nieznanym mechanizmie AFP wzrasta przy uszkodzeniach wątroby, do tego AspAT i AlAT.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
schatzeli 


Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 68
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2010-01-24, 19:39  


moja mama ma przerzuty na watrobe (i to niestety z cechami rozpadu guza) ale Alat,Asat,CEA I AFT w normie.Jak to wytlumaczyc?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #7  Wysłany: 2010-01-25, 01:06  


Nie zawsze wartości biologicznych markerów nowotworowych ulegają podwyższeniu w chorobach wątroby. Dzieje się tak często, ale nie zawsze.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group